Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zbieranie - BioClip (rozdrabnianie) - Wyrzut

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zbieranie - BioClip (rozdrabnianie) - Wyrzut"— Zapis prezentacji:

1 Zbieranie - BioClip (rozdrabnianie) - Wyrzut
Systemy koszenia Zbieranie - BioClip (rozdrabnianie) - Wyrzut

2 Zbieranie Ten sposób koszenia używany jest, kiedy użytkownikowi zależy na oczyszczeniu trawnika ze ścinków trawy, liści i chwastów. W ten sposób można również zebrać niewielkie fragmenty gałązek ściętych nożycami do żywopłotu.

3 Zbieranie Zalety systemu zbierania:
+ Zapewnia starannie utrzymany trawnik + Zapobiega rozsiewaniu nasion chwastów + Zapobiega nadmiernemu nawożeniu Wady systemu zbierania: - Trawnik wymaga dodatkowego nawożenia - Zbierany materiał musi być kompostowany lub wyrzucany - Warstwa próchnicy staje się cieńsza

4 BioClip (rozdrabnianie)
System BioClip jest odpowiedni do często koszonych trawników. Trawa cięta jest dwukrotnie; najpierw za pomocą końcówki noża, następnie strumień powietrza unosi trawę w kierunku obudowy, skąd trawa opada powtórnie na noże, ulegając dalszemu rozdrobnieniu. Drobne ścinki trawy spadają na trawnik, gdzie ulegając rozkładowi przekształcają się w nawóz.

5 BioClip (rozdrabnianie)
Zalety systemu BioClip: + Składniki odżywcze i woda powracają do trawnika + Ilość potrzebnego nawozu zmniejsza się o co najmniej 50% + Skoszonej trawy nie trzeba zbierać i kompostować + Efekt końcowy jest bardziej schludny, niż w przypadku wyrzutu + Zwiększa się warstwa próchnicy + Trawa nie jest rozrzucana Wady systemu BioClip: - Nie zapobiega rozsiewaniu się chwastów - Przy koszeniu wysokiej trawy ścinki mogą się zlepiać i tworzyć grudki - Możliwość przenawożenie trawnika - Wymaga częstszego koszenia, ponieważ jednorazowo można kosić tylko 1/3 długości źdźbła - Efekt końcowy nie jest tak schludny, jak przy zbieraniu.

6 Wyrzut Ten system nadaje się do koszenia wysokiej oraz gęstej trawy, a także rzadziej koszonych trawników. (Niektóre kosiarki posiadają wyrzut tylny, inne - wyrzut boczny.)

7 Wyrzut Zalety systemu wyrzutu: + Równomiernie rozrzuca ścinki trawy
+ Radzi sobie z większymi ilościami trawy niż kolektor lub BioClip Wady systemu wyrzutu: - Może rozrzucać trawę i kamienie - Trawnik nie jest tak starannie utrzymany


Pobierz ppt "Zbieranie - BioClip (rozdrabnianie) - Wyrzut"

Podobne prezentacje


Reklamy Google