Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN"— Zapis prezentacji:

1 XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN
XV JUBILEUSZOWY KONCERT CHARYTATYWNY LC Gdańsk NEPTUN Ponad 800 gości, odznaczenie Lecha Wałęsy, wydarzenie muzyczne, podziękowania dla sponsorów, rekordowa licytacja, przyjacielska atmosfera... Już od czwartku trójmiejskie media informowały o wydarzeniu muzyczno-towarzyskim, przygotowanym w nowym obiekcie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku przez Lions Club Gdańsk NEPTUN. Od godziny 18,00 w piątkowy wieczór 24 lutego 2006 r. do foyer Filharmonii docierali sympatycy działalności charytatywnej członków tego Klubu, skuszeni zapowiedzią nie tylko ciekawego koncertu muzyki poważnej, ale także możliwością udziału w licytacji wędki Prezydenta Lecha Wałęsy. Choć dla wielu najważniejszym była to po prostu szansa na spędzenie udanego wieczoru w gronie przyjaciół, z możliwością pozbycia się części nadwyżki finansów na działalność charytatywną. XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN Gdańsk – r.

2 XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN
Uśmiechnięci Koledzy z LC NEPTUN, „pod muchami”, z każdym wchodzącym zamieniali kilka zdań, dziękując za obecność. Grupa karnawałowo wystrojonych dzieci wręczała pomarańcze i ulotki, informujące o sponsorach i działaniach LC NEPTUN. Wkrótce przestronne foyer wypełnione było po brzegi elegancko odzianymi paniami i panami, nierzadko słychać było rozmowy w obcych językach. Jednak się udało! Pierwszy raz w historii Klubu impreza została zorganizowana na taką dużą skalę – dla prawie 900 osób (dotychczas korzystano z gościnności obiektu Państwowej Opery Bałtyckiej we Wrzeszczu, który mieścił maksymalnie 450 osób). Obserwowałam zadowolenie na twarzach Kolegów, którzy pierwszy stres, związany z „pustymi krzesłami” mieli już za sobą. Teraz jeszcze „tylko” oczekiwanie, by wszystkie punkty programu przebiegły tak, jak zostały zaplanowane ..... XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN Gdańsk – r.

3 XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN
Kilka minut po dziewiętnastej w przestronnej sali koncertowej światła zostały skierowane na środek sceny, gdzie pojawił się Prezydent LC NEPTUN Zbyszek Wojnowski, serdecznie witając - w imieniu wszystkich swoich Kolegów - przybyłych gości. W pierwszych rzędach amfiteatru zasiedli goście honorowi: Lech Wałęsa z rodziną, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, Gubernator i 4 Past Gubernatorów Okręgu 121, 11-osobowa delegacja Lionów z Niemiec, liczne grono sponsorów. W każdym miejscu widowni widać było osoby z przypiętym charakterystycznym znaczkiem „L” - Lionów z zaprzyjaźnionych Klubów. To bardzo dobry zwyczaj, że bywamy na swoich imprezach, które są klubowym świętem – szacunek dla tego, co robią Koledzy, a jednocześnie szansa na podpatrzenie pomysłów organizacyjnych. XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN Gdańsk – r.

4 XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN
Uroczystość rozpoczęto bardzo znaczącym dla Lionów zdarzeniem. Gubernator Ryszard Jasiński wręczył Lechowi Wałęsie, przesłane przez Prezydenta Światowego dr Ashok Mehta, najwyższe odznaczenie naszego ruchu – Medal of Merit. Prezydent RP Lech Wałęsa z atencją odebrał to wyróżnienie i, zachęcony przez gospodarzy wieczoru, podzielił się ze wszystkimi swoimi refleksjami nt. miejsca i roli Polaków w dzisiejszym życiu Europy. Szaleństwo fotoreporterów, dla których – odnoszę wrażenie – Lech Wałęsa zawsze będzie hitem numer jeden, zburzyło na chwilę nastrój i porządek uroczystości. Ale trzeba to rozumieć – media są elementem, niezbędnym do prowadzenia przez nas działalności charytatywnej. Przemówienie Gubernatora Ryszarda Jasińskiego przed wręczeniem medalu Lechowi Wałęsie  Panie Prezydencie, Panie i Panowie Mam ogromny zaszczyt odznaczyć Pana, w imieniu Światowego Prezydenta Lions Doktora Ashoka Mehty, specjalnym medalem. Jest to dowód uznania dla dorobku życiowego Pana Prezydenta i podziwu dla odwagi i determinacji, kiedy stanął Pan na czele, dziś już legendarnego, społecznego ruchu „Solidarność”. To Solidarność upomniała się i rozpoczęła walkę o wolność i niepodległość nie tylko narodu polskiego, ale także dla narodów krajów zza „żelaznej kurtyny”, krajów postkomunistycznych. Dopiero w wolnych krajach mógł powstać i rozwijać się wielki, humanitarny ruch Lions. To dzięki Solidarności obecnie, prawie półtora tysięczna rzesza polskich Lionów, może realizować naczelne nasze hasło i posłannictwo „We Serve”. Staramy się służyć, w miarę naszych możliwości, ludziom najbardziej potrzebującym. Dziś cała, światowa rodzina Lionów mówi zgodnym głosem, mówi solidarnie: Dziękujemy! ... Panie Prezydencie. Kwiaty Prezydentowi wręczyła wnuczka Alka Tomaszewskiego – Ania Kukułka XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN Gdańsk – r.

5 XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN
Lech Wałęsa otrzymał również od LC NEPTUN honorową nagrodę Lew Zasługi, a TVP w Gdańsku - za piętnastoletnie wspieranie działań Klubu - wyróżniono Lwem z Sercem. W imieniu TVP nagrodę z rąk Charter Prezydenta LC NEPTUN Czesława Stoby odebrała Dyrektor Joanna Strzelczyk W imieniu Lionów z Niemiec wystąpił również Eberhardt Wirfs - kandydat na Prezydenta Światowego naszego ruchu, przybliżając gościom wieczoru idee lionizmu. Wręczył Lechowi Wałęsie i gospodarzom pamiątkowe proporce Multi Okręgu 111. XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN Gdańsk – r.


Pobierz ppt "XV Uroczysty Koncert Charytatywny Lions Club NEPTUN"

Podobne prezentacje


Reklamy Google