Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zachowajmy w pamięci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zachowajmy w pamięci."— Zapis prezentacji:

1 Zachowajmy w pamięci

2 Błogosław, duszo moja, Pana, i całe moje wnętrze - święte imię Jego
Błogosław, duszo moja, Pana, i całe moje wnętrze - święte imię Jego! Błogosław, duszo moja, Pana, i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach! On odpuszcza wszystkie twoje winy, On leczy wszystkie twe niemoce, On życie twoje wybawia od zguby, On wieńczy cię łaską i zmiłowaniem, On twoje dni nasyca dobrami: odnawia się młodość twoja jak orła.

3 Pan czyni dzieła sprawiedliwe, bierze w opiekę wszystkich uciśnionych
Pan czyni dzieła sprawiedliwe, bierze w opiekę wszystkich uciśnionych. Drogi swoje objawił Mojżeszowi, dzieła swoje synom Izraela. Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechów ani według win naszych nam nie odpłaca.

4 Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją. Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem.

5 Dni człowieka są jak trawa; kwitnie jak kwiat na polu
Dni człowieka są jak trawa; kwitnie jak kwiat na polu. ledwie muśnie go wiatr, a już go nie ma, i miejsce, gdzie był, już go nie poznaje. A łaskawość Pańska na wieki wobec Jego czcicieli, a Jego sprawiedliwość nad synami synów, nad tymi, którzy strzegą Jego przymierza i pamiętają, by pełnić Jego przykazania.

6 Pan w niebie tron swój ustawił, a swoim panowaniem obejmuje wszechświat. Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie, pełni mocy bohaterowie, wykonujący Jego rozkazy, <by słuchać głosu Jego słowa>. Błogosławcie Pana, wszystkie Jego zastępy, słudzy Jego, pełniący Jego wolę! Błogosławcie Pana, wszystkie Jego dzieła, na każdym miejscu Jego panowania: błogosław, duszo moja, Pana! Psalm 103

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38 Ojcze Święty .... Teraz, kiedy Ciebie zabrakło , czy będziemy potrafili iść dalej tą właściwą drogą ? Byłeś dla nas uosobieniem wszystkiego co dobre , mądre , spokojne i pełne miłości , a my jesteśmy zwykłymi ludźmi , pełnymi ułomności właściwych rodzajowi ludzkiemu . Ty byłeś inny Wysłannik Boga w pełnym tego słowa znaczeniu ..... Spójrz na nas przychylnym okiem z Królestwa Niebieskiego 3 kwietnia 2005 r


Pobierz ppt "Zachowajmy w pamięci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google