Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ż YJĄC PRAWDZIWĄ WIARĄ Studium podstaw wiary Craig Rucin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ż YJĄC PRAWDZIWĄ WIARĄ Studium podstaw wiary Craig Rucin."— Zapis prezentacji:

1

2 Ż YJĄC PRAWDZIWĄ WIARĄ Studium podstaw wiary Craig Rucin

3 Prawdziwa wiara w praktyce:

4 POWTÓRKA: o Jakie są trzy rzeczy, które powinniśmy zrozumieć po tej lekcji? o Jakie są trzy definicje podane nam? o Wyjaśnij fragment z Listu do Efezjan 2:8-9 swoimi słowami. Prawdziwa wiara w praktyce:

5 1-wsza Odpowiedź na Bożą Łaskę – Bojaźń Boża Żyjąc prawdziwą wiarą: Lekcja pierwsza

6 Dlaczego Bojaźń Boża jest ważna? 1 Co to znaczy bać się Boga? 2 Jak możemy nauczyć się bać Boga? 3 Bojaźń Boża Żyjąc prawdziwą wiarą: Lekcja pierwsza

7 Dlaczego Bojaźń Boża jest ważna?Dlaczego Bojaźń Boża jest ważna? 1

8 Przeczytaj fragment poniżej i napisz dlaczego ważne jest mieć Bojaźń Bożą? Ks. Przypowieści 1:7 Ks. Izajasza 33:5-6 Psalm 25:12-14 Dlaczego Bojaźń Boża jest ważna?Dlaczego Bojaźń Boża jest ważna? 1 PRZECZYTAJ:

9 o Dlaczego osoba z Ks. Przypowieści 1:7, która boi się Pana jest przedstawiona jako przeciwieństwo głupca? o Na podstawie tego, co przeczytałeś w tych wersetach, jak myślisz, czy jest możliwe aby mieć prawdziwą wiarę i nie bać się Boga? Dlaczego tak, dlaczego nie? o Jeśli ktoś chce mieć bliższą relację z Bogiem, od czego powinien zacząć? Dlaczego Bojaźń Boża jest ważna?Dlaczego Bojaźń Boża jest ważna? 1 ODPOWIEDZ: zapytaj:

10 Co to znaczy bać się Boga? 2

11 2 PRZECZYTAJ: Ks. Izajsza 8:13-15 ODPOWIEDZ: o W odniesieniu do Ks. Izajasza 8:13-15, jakie są sposoby dane Izraelitom aby bać się Boga?

12 Bojaźń Pana jest czcią i podziwem zmieszanym z prawdziwym przerażeniem. Czcimy Boga za to kim jest, jesteśmy pod wrażeniem Jego wielkości i mocy, ale również przerażeni, bo On ma prawo do wykorzystania Swojej mocy, jakkolwiek zechce. Bojaźń Boża przymusza nas by w centrum naszego życia był Bóg. Koncentrujemy się bardziej na tym co Bóg chce, niż na tym co my chcemy lub myślimy, że potrzebujemy lub zasługujemy. DEFINICJA: Co to znaczy bać się Boga? 2

13 PRZECZYTAJ: Psalm 89:6–7 Ks. Jeremiasza 5:22-24 Ks. Daniela 6:26-27 Ew. Łukasza 8:24-25 Ew. Łukasza 12: 4– 5 Co to znaczy bać się Boga? 2

14 ODPOWIEDZ: o Do którego z aspektów Bojaźni Bożej jest ci najtrudniej się odnieść? Dlaczego? o Czy mógłbyś dać przykład kiedy okazywałeś szacunek Bogu, byłeś w przerażeniu przed Nim, lub obawiałeś się Go? o Co zakłóca lub jest w konflikcie z pragnieniem by bać się Boga? o Dlaczego jest konieczne by mieć bojaźń przed Bogiem (nie tylko szanować Go i być w strachu)? Co to znaczy bać się Boga? 2

15 2 PRZECZYTAJ: Ks. Joba 23:13-15 ODPOWIEDZ: o Dlaczego Job był przerażony Bogiem?

16 Co to znaczy bać się Boga? 2 PRZECZYTAJ: II Mojżeszowa 20:18-20 ODPOWIEDZ: o Dlaczego Bóg chce, aby Izraelici się Go bali?

17 Co to znaczy bać się Boga? 2 POWODY BANIA SIĘ BOGA FragmentCo mówi nam o Bogu Dlaczego powinienem się bać (możliwe odpowiedzi) Ew. Łukasza 8:24-25 On ma moc, by robić co zechce. Ks. Joba 23:13-15 Bóg ma autorytet, by robić co On chce i nikt nie może Go zatrzymać lub zakwestionować. II Mojż. 20:18-20 Bóg nie chce abyśmy grzeszyli. Ew. Łukasza 12: 4– 5 On może posłać nas do piekła, na które zasłużyliśmy. Zrozumienie, dlaczego powinniśmy być przerażeni Bogiem.

18 ODPOWIEDZ: o Skąd wiesz, że boisz się lub nie boisz się Boga? Co to znaczy bać się Boga? 2

19 Czyż Bóg nie jest Bogiem miłości, dlaczego więc powinniśmy się Go bać? PRZECZYTAJ: Psalm 103:8-13 ODPOWIEDZ: o Jak Psalmista opisuje relację Boga z tymi, którzy się Go boją? Co to znaczy bać się Boga? 2

20 Jak możemy nauczyć się bać Boga? 3

21 PRZECZYTAJ: Psalm 86:11 Ks. Jeremiasza 32:38-39 Ks. Przypowieści 2:1-5 Jak możemy nauczyć się bać Boga? 3

22 ODPOWIEDZ: o Odnośnie do Psalmu 86:11 I Ks. Jeremiasza 32:38-39 odpowiedz, jak ktoś staje się osobą, która boi się Boga? o Czym różni się bojaźń Boża od bycia przestraszonym, że zostaniesz przyłapany lub baniem się tego, co Bóg zrobi tobie z powodu twoich grzechów? Jak możemy nauczyć się bać Boga? 3

23 ODPOWIEDZ: o Odnośnie do Ks. Przypowieści 2:1-5 wymień, jak rozwija się bojaźń Pana? Jak możemy nauczyć się bać Boga? 3

24 Prawdziwa wiara w praktyce:

25 POWTÓRKA: o Jakie trzy pytania odnośnie Bojaźni Bożej zadaliśmy i odpowiedzieliśmy na nie? o Jaka jest definicja Bojaźni Bożej? Prawdziwa wiara w praktyce:

26 PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIE: o Jeśli ta lekcja prowadzona jest w grupie, twoja grupa będzie teraz podzielona w pary i w praktyce zastosujecie ten materiał ucząc siebie nawzajem. Weź teraz tą kartkę i swoje notatki i nauczaj tego swojego ucznia. o Jeśli lekcja prowadzona jest indywidualnie, weź tą kartkę oraz swoje notatki i nauczaj tego kogoś innego w ciągu tygodnia. Prawdziwa wiara w praktyce:

27 PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIE: o Stawiając czoło pokusie w tym tygodniu, zastosuj w praktyce to, czego nauczyłeś się na tej lekcji i pozwól Bojaźni Bożej trzymać cię od grzechu i prowadzić cię ku posłuszeństwu. Prawdziwa wiara w praktyce:

28 MODLITWA: o W ciągu tego tygodnia módl się Psalmem 103:8-9 i utożsam się z nim. Użyj go jako możliwość, by podziękować Bogu za to, kim jest i co On uczynił dla nas jako wierzących oraz poproś Go, aby dał Ci Bojaźń Bożą, która wzmocni podstawy twojej relacji z Nim. Prawdziwa wiara w praktyce:

29 MODLITWA: Pomóż uczniowi modlić się w ten sposób: Drogi PANIE, dziękuję Ci za to, że jesteś miłosierny i łaskawy dla mnie, dziękuję,że nie jesteś skory do gniewu wobec mnie i bogaty w miłość dla mnie mimo, że na to nie zasługuję. Dziekuję, że nie zawsze łajasz mnie i jesteś zły na mnie kiedykolwiek na to zasługuję. Dziekuję, że nie postępujesz ze mną według moich win, nie odpłacasz mi według moich przekroczeń. Dziekuję, że twoja miłość dla mnie jest tak wielka jak niebiosa ponad ziemią i naucz mnie bać się Ciebie z powodu twojej niezłomnej miłości do mnie, która oddala moje winy tak daleko, jak jest wschód od zachodu. Tak jak Ojciec okazuje współczucie dla swoich dzieci, okaż mi współczucie, które okazujesz tym, którzy się Ciebie boją. Prawdziwa wiara w praktyce:

30 MODLITWA: o W ciągu tygodnia módl się o ludzi, którzy potrzebują przyjąć Bożą zbawienną łaske. Módl się, aby zobaczyli w tobie kogoś, kto ma Bojaźń Bożą i to jak ta Bojaźń zmieniła twoje życie. Prawdziwa wiara w praktyce:

31 ZAPAMIĘTAJ: Zapamiętywanie Bożego Słowa jest dobrym sposobem poznania tego, co ono nas uczy i zrozumieniem relacji z Bogiem. Jeśli chcesz zapamiętać Boże Słowo, to fragmentem do zapamiętania na ten tydzień jest: Psalm 86:11 List do Filipian 2:12-16 Prawdziwa wiara w praktyce:

32 ROZWAŻ TO: Jeśli ograniczymy definicje Bojaźni Bożej do szacunku i trwogi to usuniemy Bojaźń Bożą jako katalizator zmian w naszym codziennym zachowaniu, ponieważ szacunek i trwoga mogą być wyrażane z dystansu. Ktoś może patrzeć na Wielki Kanion albo na Wszechświat przez teleskop i mieć ogarniające poczucie trwogi i być może poczucie szacunku wobec Tego, który to stworzył, to jednak nie ma wpływu na jego osobiste zachowanie. Natomiast strach przynosi natychmiastową zmianę. Im większy starch tym większa i dłużej trwająca będzie przemiana w zachowaniu.Być może dlatego ci, którzy uważają siebie samych za wierzących mają problemy z przezwyciężeniem grzechu w swoim życiu. Prawdziwa wiara w praktyce:

33 ROZWAŻ TO: Ponieważ nie mają prawdziwej Bojaźni Bożej, akceptują a nawet przyjmują z zadowoleniem swoje grzechy. Myślą bardziej o tym co oni chcą, albo jak będa cierpieć lub poświęcać się i wybierają nieposłuszeństwo, nawet gdy wiedzą, iż to nie spodoba się, a nawet rozgniewa Boga. Tak więc, powinniśmy pragnąć tego, by mieć bojaźń przed Bogiem, byśmy nigdy, przenigdy nie myśleli o grzeszeniu w naszym życiu, bo to jest warte, by się tego trzymać lub o to zabiegać. Prawdziwa wiara w praktyce:

34 1-wsza Odpowiedź na Bożą Łaskę – Bojaźń Boża Żyjąc prawdziwą wiarą: Lekcja pierwsza


Pobierz ppt "Ż YJĄC PRAWDZIWĄ WIARĄ Studium podstaw wiary Craig Rucin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google