Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Studium podstaw wiary Craig Rucin

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Studium podstaw wiary Craig Rucin"— Zapis prezentacji:

1

2 Studium podstaw wiary Craig Rucin
Żyjąc prawdziwą wiarą Studium podstaw wiary Craig Rucin

3 R Prawdziwa wiara w praktyce:
Use a section header for each of the topics, so there is a clear transition to the audience.

4 Prawdziwa wiara w praktyce:
Powtórka: Jakie są trzy rzeczy, które powinniśmy zrozumieć po tej lekcji? Jakie są trzy definicje podane nam? Wyjaśnij fragment z Listu do Efezjan 2:8-9 swoimi słowami. Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

5 1-wsza Odpowiedź na Bożą Łaskę – Bojaźń Boża
Żyjąc prawdziwą wiarą: Lekcja pierwsza This is another option for an Overview slides using transitions.

6 Bojaźń Boża 1 2 3 Dlaczego Bojaźń Boża jest ważna?
Żyjąc prawdziwą wiarą: Lekcja pierwsza Dlaczego Bojaźń Boża jest ważna? 1 Co to znaczy bać się Boga? 2 Jak możemy nauczyć się bać Boga? 3 This is another option for an Overview slide.

7 1 Dlaczego Bojaźń Boża jest ważna?
Use a section header for each of the topics, so there is a clear transition to the audience.

8 1 Dlaczego Bojaźń Boża jest ważna? przeczytaj:
Przeczytaj fragment poniżej i napisz dlaczego ważne jest mieć Bojaźń Bożą? Ks. Przypowieści 1:7 Ks. Izajasza 33:5-6 Psalm 25:12-14 Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

9 1 Dlaczego Bojaźń Boża jest ważna? ODPOWIEDZ:
Dlaczego osoba z Ks. Przypowieści 1:7, która boi się Pana jest przedstawiona jako przeciwieństwo głupca? Na podstawie tego, co przeczytałeś w tych wersetach, jak myślisz, czy jest możliwe aby mieć prawdziwą wiarę i nie bać się Boga? Dlaczego tak, dlaczego nie? Jeśli ktoś chce mieć bliższą relację z Bogiem, od czego powinien zacząć? Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts. zapytaj:

10 2 Co to znaczy bać się Boga?
Use a section header for each of the topics, so there is a clear transition to the audience.

11 2 Co to znaczy bać się Boga? PRZECZYTAJ: ODPOWIEDZ:
Ks. Izajsza 8:13-15 ODPOWIEDZ: W odniesieniu do Ks. Izajasza 8:13-15, jakie są sposoby dane Izraelitom aby “bać się Boga”? Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

12 2 Co to znaczy bać się Boga? DEFINICJA:
Bojaźń Pana jest czcią i podziwem zmieszanym z prawdziwym przerażeniem. Czcimy Boga za to kim jest, jesteśmy pod wrażeniem Jego wielkości i mocy, ale również przerażeni, bo On ma prawo do wykorzystania Swojej mocy, jakkolwiek zechce. Bojaźń Boża przymusza nas by w centrum naszego życia był Bóg. Koncentrujemy się bardziej na tym co Bóg chce, niż na tym co my chcemy lub myślimy, że potrzebujemy lub zasługujemy. Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

13 2 Co to znaczy bać się Boga? PRZECZYTAJ: • Psalm 89:6–7
• Ks. Jeremiasza 5:22-24 • Ks. Daniela 6:26-27 • Ew. Łukasza 8:24-25 • Ew. Łukasza 12: 4– 5 Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

14 2 Co to znaczy bać się Boga? ODPOWIEDZ:
Do którego z aspektów Bojaźni Bożej jest ci najtrudniej się odnieść? Dlaczego? Czy mógłbyś dać przykład kiedy okazywałeś szacunek Bogu, byłeś w przerażeniu przed Nim, lub obawiałeś się Go? Co zakłóca lub jest w konflikcie z pragnieniem by bać się Boga? Dlaczego jest konieczne by mieć bojaźń przed Bogiem (nie tylko szanować Go i być w strachu)? Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

15 2 Co to znaczy bać się Boga? przeczytaj: ODPOWIEDZ: Ks. Joba 23:13-15
Dlaczego Job był przerażony Bogiem? Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

16 2 Co to znaczy bać się Boga? przeczytaj: ODPOWIEDZ:
II Mojżeszowa 20:18-20 ODPOWIEDZ: Dlaczego Bóg chce, aby Izraelici się Go bali? Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

17 2 Co to znaczy bać się Boga? POWODY BANIA SIĘ BOGA
Zrozumienie, dlaczego powinniśmy być przerażeni Bogiem. POWODY BANIA SIĘ BOGA Fragment Co mówi nam o Bogu Dlaczego powinienem się bać (możliwe odpowiedzi) Ew. Łukasza 8:24-25 On ma moc, by robić co zechce. Ks. Joba 23:13-15 Bóg ma autorytet, by robić co On chce i nikt nie może Go zatrzymać lub zakwestionować. II Mojż. 20:18-20 Bóg nie chce abyśmy grzeszyli. Ew. Łukasza 12: 4– 5 On może posłać nas do piekła, na które zasłużyliśmy. Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

18 2 Co to znaczy bać się Boga? ODPOWIEDZ:
Skąd wiesz, że boisz się lub nie boisz się Boga? Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

19 2 Co to znaczy bać się Boga? Przeczytaj: Psalm 103:8-13 ODPOWIEDZ:
Czyż Bóg nie jest Bogiem miłości, dlaczego więc powinniśmy się Go bać? Przeczytaj: Psalm 103:8-13 ODPOWIEDZ: Jak Psalmista opisuje relację Boga z tymi, którzy się Go boją? Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

20 3 Jak możemy nauczyć się bać Boga?
Use a section header for each of the topics, so there is a clear transition to the audience.

21 3 Przeczytaj: Psalm 86:11 Ks. Jeremiasza 32:38-39
Jak możemy nauczyć się bać Boga? 3 Przeczytaj: Psalm 86:11 Ks. Jeremiasza 32:38-39 Ks. Przypowieści 2:1-5 Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

22 Jak możemy nauczyć się bać Boga?
3 ODPOWIEDZ: Odnośnie do Psalmu 86:11 I Ks. Jeremiasza 32:38-39 odpowiedz, jak ktoś staje się osobą, która boi się Boga? Czym różni się bojaźń Boża od bycia przestraszonym, że zostaniesz przyłapany lub baniem się tego, co Bóg zrobi tobie z powodu twoich grzechów? Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

23 Jak możemy nauczyć się bać Boga?
3 ODPOWIEDZ: Odnośnie do Ks. Przypowieści 2:1-5 wymień, jak rozwija się bojaźń Pana? Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

24 R Prawdziwa wiara w praktyce:
Use a section header for each of the topics, so there is a clear transition to the audience.

25 Prawdziwa wiara w praktyce:
Powtórka: Jakie trzy pytania odnośnie Bojaźni Bożej zadaliśmy i odpowiedzieliśmy na nie? Jaka jest definicja Bojaźni Bożej? Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

26 R Praktyczne zastosowanie:
Prawdziwa wiara w praktyce: R Praktyczne zastosowanie: Jeśli ta lekcja prowadzona jest w grupie, twoja grupa będzie teraz podzielona w pary i w praktyce zastosujecie ten materiał ucząc siebie nawzajem. Weź teraz tą kartkę i swoje notatki i nauczaj tego swojego ucznia. Jeśli lekcja prowadzona jest indywidualnie, weź tą kartkę oraz swoje notatki i nauczaj tego kogoś innego w ciągu tygodnia. Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

27 R Praktyczne zastosowanie:
Prawdziwa wiara w praktyce: R Praktyczne zastosowanie: Stawiając czoło pokusie w tym tygodniu, zastosuj w praktyce to, czego nauczyłeś się na tej lekcji i pozwól Bojaźni Bożej trzymać cię od grzechu i prowadzić cię ku posłuszeństwu. Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

28 R Modlitwa: Prawdziwa wiara w praktyce:
W ciągu tego tygodnia módl się Psalmem 103:8-9 i utożsam się z nim. Użyj go jako możliwość, by podziękować Bogu za to, kim jest i co On uczynił dla nas jako wierzących oraz poproś Go, aby dał Ci Bojaźń Bożą, która wzmocni podstawy twojej relacji z Nim. Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

29 R Modlitwa: Prawdziwa wiara w praktyce:
Pomóż uczniowi modlić się w ten sposób: Drogi PANIE, dziękuję Ci za to, że jesteś miłosierny i łaskawy dla mnie, dziękuję ,że nie jesteś skory do gniewu wobec mnie i bogaty w miłość dla mnie mimo, że na to nie zasługuję. Dziekuję, że nie zawsze łajasz mnie i jesteś zły na mnie kiedykolwiek na to zasługuję. Dziekuję, że nie postępujesz ze mną według moich win, nie odpłacasz mi według moich przekroczeń. Dziekuję, że twoja miłość dla mnie jest tak wielka jak niebiosa ponad ziemią i naucz mnie bać się Ciebie z powodu twojej niezłomnej miłości do mnie, która oddala moje winy tak daleko, jak jest wschód od zachodu. Tak jak Ojciec okazuje współczucie dla swoich dzieci, okaż mi współczucie, które okazujesz tym, którzy się Ciebie boją. Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

30 R Modlitwa: Prawdziwa wiara w praktyce:
W ciągu tygodnia módl się o ludzi, którzy potrzebują przyjąć Bożą zbawienną łaske. Módl się, aby zobaczyli w tobie kogoś, kto ma Bojaźń Bożą i to jak ta Bojaźń zmieniła twoje życie. Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

31 R Zapamiętaj: Prawdziwa wiara w praktyce:
Zapamiętywanie Bożego Słowa jest dobrym sposobem poznania tego, co ono nas uczy i zrozumieniem relacji z Bogiem. Jeśli chcesz zapamiętać Boże Słowo, to fragmentem do zapamiętania na ten tydzień jest: Psalm 86:11 List do Filipian 2:12-16 Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

32 R ROZWAŻ TO: Prawdziwa wiara w praktyce:
Jeśli ograniczymy definicje Bojaźni Bożej do szacunku i trwogi to usuniemy Bojaźń Bożą jako katalizator zmian w naszym codziennym zachowaniu, ponieważ szacunek i trwoga mogą być wyrażane z dystansu. Ktoś może patrzeć na Wielki Kanion albo na Wszechświat przez teleskop i mieć ogarniające poczucie trwogi i być może poczucie szacunku wobec Tego, który to stworzył, to jednak nie ma wpływu na jego osobiste zachowanie. Natomiast strach przynosi natychmiastową zmianę. Im większy starch tym większa i dłużej trwająca będzie przemiana w zachowaniu.Być może dlatego ci, którzy uważają siebie samych za wierzących mają problemy z przezwyciężeniem grzechu w swoim życiu. Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

33 R ROZWAŻ TO: Prawdziwa wiara w praktyce:
Ponieważ nie mają prawdziwej Bojaźni Bożej, akceptują a nawet przyjmują z zadowoleniem swoje grzechy. Myślą bardziej o tym co oni chcą, albo jak będa cierpieć lub poświęcać się i wybierają nieposłuszeństwo, nawet gdy wiedzą, iż to nie spodoba się, a nawet rozgniewa Boga. Tak więc, powinniśmy pragnąć tego, by mieć bojaźń przed Bogiem, byśmy nigdy, przenigdy nie myśleli o grzeszeniu w naszym życiu, bo to jest warte, by się tego trzymać lub o to zabiegać. Add slides to each topic section as necessary, including slides with tables, graphs, and images. See next section for sample table, graph, image, and video layouts.

34 1-wsza Odpowiedź na Bożą Łaskę – Bojaźń Boża
Żyjąc prawdziwą wiarą: Lekcja pierwsza This is another option for an Overview slides using transitions.


Pobierz ppt "Studium podstaw wiary Craig Rucin"

Podobne prezentacje


Reklamy Google