Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wydział Energetyki i Paliw Koło Naukowe FENIKS. O kole FENIKS - nowe oblicze chemii Koło naukowe powstało z myślą o ludziach, którzy poza zajęciami chcieliby.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wydział Energetyki i Paliw Koło Naukowe FENIKS. O kole FENIKS - nowe oblicze chemii Koło naukowe powstało z myślą o ludziach, którzy poza zajęciami chcieliby."— Zapis prezentacji:

1 Wydział Energetyki i Paliw Koło Naukowe FENIKS

2 O kole FENIKS - nowe oblicze chemii Koło naukowe powstało z myślą o ludziach, którzy poza zajęciami chcieliby rozwijać swoje zainteresowania związane z najobszerniejszą dziedziną życia jaką jest chemia.

3 Feniks to: - pogłębianie wiedzy praktycznej z różnych dziedzin chemii - odkrywanie i rozwijanie talentu badawczego w laboratorium -wycieczki do instytutów naukowych i laboratoriów - poznanie nowoczesnych ścieżek technologicznych przemysłu chemicznego -- otwartość na nowe pomysły uczestników koła O kole

4 Czym się zajmujemy? Studenci w ramach działalności w kole pracują w kilku grupach laboratoryjnych: 1) chemia kosmetyków 2) chemia organiczna 3) chemia ogólna 4) ochrona środowiska – adsorpcja i kataliza 5) synteza związków chemicznych o ciekawych i nietypowych właściwościach.

5 preparatyką kosmetyków, ekstrakcją substancji czynnych w kosmetyce np: kofeina, lecytyna czy olejki eteryczne; syntezami organicznymi; Czym się zajmujemy?

6 przygotowaniem ćwiczeń chemicznych na różnego typu pokazy; udziałem w Festiwalu Nauki na Rynku Głównym w Krakowie; udziałem w małopolskiej nocy naukowców; Czym się zajmujemy?

7 Sukcesy Co roku wygłaszamy referaty w ramach sesji Kół Naukowych i zdobywamy wysokie miejsca oraz nagrody

8 Sukcesy 2013 Współpraca drogą do sukcesu Wspólny z KN RedoX Grant Rektorski na realizację projektu: Wytwarzanie i ocena właściwości sorpcyjnych węgli aktywnych z odpadów pochodzenia organicznego Wspólny z KN TD Fuels Grant Rektorski na realizację projektu: Piroliza alg i mikroalg

9 Chciałbyś umieć syntezować jakiś lek ? Chciałbyś zrobić własny kosmetyk ? Chcesz umieć wyciągać z roślin konkretne substancje ? Chciałbyś poznać zaawansowane technologie chemiczne ? A może chciałbyś rozwijać się w nanotechnologi ? Jeśli tak, to : FENIKS 2013

10 Kontakt Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy Szczegóły na: www.feniks.agh.edu.pl e-mail:motakm@agh.edu.pl Dołącz do nas : )


Pobierz ppt "Wydział Energetyki i Paliw Koło Naukowe FENIKS. O kole FENIKS - nowe oblicze chemii Koło naukowe powstało z myślą o ludziach, którzy poza zajęciami chcieliby."

Podobne prezentacje


Reklamy Google