Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W Październiku 2013r. na Gdowskich Błoniach odbyło się spotkanie przedszkolaków z grup Krasnali i Skrzatów ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W Październiku 2013r. na Gdowskich Błoniach odbyło się spotkanie przedszkolaków z grup Krasnali i Skrzatów ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej."— Zapis prezentacji:

1 W Październiku 2013r. na Gdowskich Błoniach odbyło się spotkanie przedszkolaków z grup Krasnali i Skrzatów ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gdowa. W spotkanie zostali zaangażowani przede wszystkim młodzi strażacy, którzy mogli się wykazać umiejętnościami organizowania bezpiecznej zabawy i zapewnienia opieki dla przedszkolaków. Dla gości przygotowano miasteczko strażackie, w którym można było gasić pożar, pokonywać rozmaite przeszkody, oglądać sprzęt ratowniczy i zasiąść za kierownicą samochodu strażackiego. Dzieci bardzo cieszyły się ze spotkania, należy pochwalić je za duże zdyscyplinowanie i uważne słuchanie starszych kolegów strażaków. Na zakończenie największą przyjemność sprawiło przymierzanie strażackich hełmów, i kurtek. Z przedszkolakami obecne były wychowawczynie oraz przybyli do pomocy rodzice.

2

3

4 W październiku już po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w obchodach Święta Drzewa i Pieczonego Ziemniaka w Podolanach. Głównym celem tej imprezy jest integracja grup przedszkolnych z podopiecznymi WTZ oraz kultywowanie tradycji. Dzieci poznały historię pieczonego ziemniaka, a także dowiedziały się skąd pochodzi to warzywo i kto je sprowadził do Polski. Poznały również inne nazwy popularnego kartofla. Uczestniczyły w różnych konkursach oraz grach zespołowych. Na koniec zapłonęło wielkie ognisko, zapachniały smażone kiełbaski, a w popiele powoli piekły się ziemniaki.

5

6

7 W dniu 08.06.2013 roku odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste święto Dnia Niezapominajki, które przebiegało pod hasłem "Piękna nasza Polska cała". dzieci przedstawiały tańce i przyśpiewki ludowe z różnych regionów polski. pod takim samym hasłem zorganizowana była wystawa prac plastycznych. celem tej uroczystości było propagowanie i krzewienie wśród dzieci elementów kultury ludowej naszego kraju oraz aktywnego spędzania wolnego czasu z rodziną. Dzieci z całymi rodzinami mogły skorzystać z różnorodnych atrakcji: zawody strażackie, gry o zabawy sportowe, konkursy plastyczne, malowanie twarzy, zamki dmuchane, gry i zabawy zręcznościowe, zabawy integracyjne, turniej piłki siatkowej oraz pokaz klauna. po sportowych i scenicznych zmaganiach można było posilić sie kiełbaską z grilla oraz ciastami pieczonymi przez naszych rodziców.

8

9


Pobierz ppt "W Październiku 2013r. na Gdowskich Błoniach odbyło się spotkanie przedszkolaków z grup Krasnali i Skrzatów ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google