Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

17 stycznia 1906r. LZ 2 podczas swego pierwszego lotu rozbił się po zacięciu się silników w górach Allgäu, gdzie sztorm zniszczył sterowiec do stopnia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "17 stycznia 1906r. LZ 2 podczas swego pierwszego lotu rozbił się po zacięciu się silników w górach Allgäu, gdzie sztorm zniszczył sterowiec do stopnia."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 17 stycznia 1906r. LZ 2 podczas swego pierwszego lotu rozbił się po zacięciu się silników w górach Allgäu, gdzie sztorm zniszczył sterowiec do stopnia zbyt poważnego na naprawę. Części LZ 2, które przetrwały sztorm zostały ponownie użyte na LZ 3. Był to pierwszy, naprawdę sukcesywny Zeppelin. Pruska armia była nim zainteresowana. Nie spełniał on jednak wymagań wojska (24 godzinny lot) więc Ferdinand rozpoczął prace nad LZ 4 (ulepszony LZ 3).

5 W trakcie 24 lotu LZ 4 musiał lądować w Echterdingen. Popołudniu 5 sierpnia 1908 LZ 4 wleciał w drzewo przez silnie wiejący wiatr, następnie szybko się spalił. Na szczęście nikt i nie ucierpiał. Ten wypadek mógłby zakończyć eksperymenty Ferdinanda. Organizowane loty zgromadziły jednak dużą publiczność i duża ilość dotacji została przyznana Ferdinandowi (6,000,000 marek). Przez co założył swoją firmę Luftschiffbau Zeppelin GmbH - Konstrukcja Sterowców Zeppelin.

6

7

8


Pobierz ppt "17 stycznia 1906r. LZ 2 podczas swego pierwszego lotu rozbił się po zacięciu się silników w górach Allgäu, gdzie sztorm zniszczył sterowiec do stopnia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google