Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wszystko zaczęło się w marcu 2007r... Gniewskie Centrum Edukacji Ekologicznej rozpoczyna swoją działalność w strukturach Fundacji Zamek w Gniewie...

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wszystko zaczęło się w marcu 2007r... Gniewskie Centrum Edukacji Ekologicznej rozpoczyna swoją działalność w strukturach Fundacji Zamek w Gniewie..."— Zapis prezentacji:

1 Wszystko zaczęło się w marcu 2007r... Gniewskie Centrum Edukacji Ekologicznej rozpoczyna swoją działalność w strukturach Fundacji Zamek w Gniewie...

2 W kwietniu placówka ogłasza, wśród szkół podstawowych w gminie Gniew, konkurs plastyczny na plakat oraz hasło zachęcające do zbiórki zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych...

3 Komisja Konkursowa pracuje...... i wyłania Zwycięzców oraz Wyróżnionych,...

4 ...którym wręczamy dyplomy i nagrody!!!

5 GCEE funkcjonuje od 3 miesięcy...

6 W czerwcu, wśród gminnych szkół, Centrum ogłasza konkurs na zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych. Zbiórka jest możliwa dzięki współpracy GCEE z Organizacją Odzysku REBA SA w Warszawie oraz firmą Inwest-Kom w Gniewie

7 Akcja pod hasłem: Do pojemnika baterie wrzuć, aby na Ziemi lepiej się czuć trwa miesiąc – do lipca 2007r. Przez ten czas uczestnicy (483 osoby) zbierają 210kg odpadów!

8 Zaangażowanie jest nadspodziewanie duże. Odpady są wydobywane nie tylko z pilotów i zabawek, ale nawet z piwnic i ze strychów...

9 W zwycięskiej klasie, w Polskim Gronowie, średnio, w przeliczeniu na osobę, każdy oddaje 0,59kg zużytych baterii!

10 Zwycięzcy, w nagrodę, w lipcu 2007r. uczestniczą w wycieczkach do Aquaparku i Kina

11 Jednocześnie powstają punkty zbiórki dla mieszkańców miasta Gniew: 4 w punktach handlowych, 1 w Zakładzie Opieki Zdrowotnej, 1 w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew 1 w firmie Inwest-Kom w Gniewie 1 w Gniewskim Centrum Edukacji Ekologicznej, w których, do lutego 2008r., odzyskujemy 60kg odpadów.

12 Przez cały czas trwania zbiórki GCEE prowadzi edukację wśród grup dzieci i młodzieży na temat ZSEE, segregacji odpadów i nielegalnych wysypisk śmieci.

13 Wraz z firmą Inwest-Kom w Gniewie, w październiku 2007r. GCEE opracowuje i drukuje, ze środków GFOŚiGW w Gniewie, ulotki na temat segregacji odpadów. Część zostaje rozprowadzona wśród mieszkańców miasta Gniew, a część jest wykorzystywana, jako pomoc dydaktyczna, w zajęciach edukacyjnych.

14 W kwietniu 2008r. do Zbiórki przyłącza się Przedszkole w Gniewie. Przez 3 miesiące Przedszkolaki pozyskują 39kg zużytych baterii! Przez ten czas mieszkańcy przekazują kolejne 111kg odpadów.

15 Latem 2008r. GCEE zgłasza swój udział w IX edycji Konkursu Przeglądu Komunalnego o Puchar Recyklingu w kategorii Zielona Bateria, organizowanego przez firmę Abrys Sp. z o.o.

16 W październiku 2008r., GCEE otrzymuje wyróżnienie...... i nagrodę :)

17 W listopadzie br. przyłącza się kolejna Placówka Oświatowa – Szkoła Podstawowa w Tymawie, która przekazuje 25kg zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych. Łącznie, w drugiej połowie 2008 roku odzyskujemy 116kg odpadów.

18 Na koniec kilka słów podsumowania: - przez okres 1,5 roku zebraliśmy 496kg baterii i akumulatorów małogabarytowych. - w zbiórce obecnie bierze udział ok. 10.800 osób. Najważniejszy jednak jest fakt, że wzrasta świadomość mieszkańców, bowiem zaczynają oni systematycznie korzystać z ustawionych przez nas pojemników, nazywanych tutaj BATERKOSZ-ami.

19 Dziękujemy za poświęcenie czasu! Z pozdrowieniami! GCEE


Pobierz ppt "Wszystko zaczęło się w marcu 2007r... Gniewskie Centrum Edukacji Ekologicznej rozpoczyna swoją działalność w strukturach Fundacji Zamek w Gniewie..."

Podobne prezentacje


Reklamy Google