Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę z klasą III a Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu do DINOPARKU w Kołacinku 21 września.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszamy na wirtualną wycieczkę z klasą III a Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu do DINOPARKU w Kołacinku 21 września."— Zapis prezentacji:

1 Zapraszamy na wirtualną wycieczkę z klasą III a Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu do DINOPARKU w Kołacinku 21 września 2007 roku

2 Tą trasą jechaliśmy! Grabowiec Zamość Lublin Radom Tomaszów Mazowiecki
Brzeziny (koło Łodzi) Kołacinek Grabowiec

3 Spotkanie z dinozaurami
Zdjęcie Spotkanie z dinozaurami

4 Smacznego! DINOPARK powitał nas smacznym obiadkiem!

5 Sala edukacyjna Obejrzeliśmy prezentację multimedialną
o życiu dinozaurów

6 Sala edukacyjna Po obejrzeniu filmu otrzymaliśmy balony,
z których nauczyliśmy się robić dinozaury.

7 Dino Edukacja Otrzymaliśmy daszki, na których widniało logo DINOPARKU. Następnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę wykorzystując zdobytą wiedzę w sali edukacyjnej (konkurs), były nagrody.

8 Dino Muzeum przeniosło nas wiele milionów lat wstecz
Dino Muzeum przeniosło nas wiele milionów lat wstecz. Poznaliśmy faunę i florę prehistorycznych czasów.

9 Park Jurajsko - Botaniczny (spacer ścieżką ery mezozoicznej)
Diplodok - to 27-metrowej długości potwór osiągający 3 i pół metra wysokości. Żył milionów lat temu. Bardzo ważny dla diplodoka był ogon. Służył mu on przy chodzeniu jako równoważnik dla siedmio i pół metrowej szyi. U diplodoka ważącego 40 ton, mózg ważył zaledwie 0,5 kg.

10 Spacer po DINOPARKU Stegozaur miał około 8 metrów długości i ważył tyle co słoń Allozaur miał około 12 metrów długości A taka „żabka” powitała nas w stawie Triceratops: 2,6 m wysokości, 9m długości

11 ...i kolejne spotkania z dinozaurami

12 Potem była zabawa w centrum rozrywki

13 A dalej...? DINO ARCHEO prowadziliśmy samodzielne wykopaliska, bawiliśmy się w „małych archeologów” i „poszukiwaczy złota” Następnie, ze znalezionego „złota” wybiliśmy monetę i otrzymaliśmy DYPLOMY „POSZUKIWACZE ZŁOTA”

14 A to zdjęcia na pożegnanie

15 nauczycielka kształcenia zintegrowanego
Autor prezentacji: Barbara Kondrat nauczycielka kształcenia zintegrowanego w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu Dziękuję


Pobierz ppt "Zapraszamy na wirtualną wycieczkę z klasą III a Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu do DINOPARKU w Kołacinku 21 września."

Podobne prezentacje


Reklamy Google