Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ!"— Zapis prezentacji:

1 CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ!
BUDOWA KOMPUTERA :) CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ!

2 OPIS OGÓLNY KOMPUTERA Komputer jest w naszych czasach bardzo potrzebny gdyż w nim można zapisywać najprzeróżniejsze pliki oraz wiele rzeczy dowiadywać się z internetu. Komputer w stosunku do mnie jest mi bardzo pomocny w nauce i rozrywce . Uważam że to jest bardzo przydatne urządzenie. Dzięki komputerowi możemy się wiele nauczyć i zapewnić sobie rozrywkę . W Polsce zdecydowana większość komputerów osobistych to konstrukcje różnych producentów oparte o procesor x86 i system operacyjny z serii Microsoft Windows lub Linux. Z powodów historycznych nazywane są pecetami ze względu na zgodność z IBM-PC. Poza tym są jeszcze komputery Mac firmy Apple (bardzo popularne w USA) oraz maszyny SPARC firm Sun Microsystems i Fujitsu. Wraz ze wzrostem mocy obliczeniowych komputerów osobistych stało się możliwe wykorzystanie ich w roli stacji roboczych i małych serwerów. Niska cena, jak i dostępność oprogramowania na licencjach FLOSS zachęciła niektórych do budowania na ich podstawie klastrów komputerowych.

3 WNĘTRZE KOMPUTERA

4 HISTORIA KOMPUTERA Powstanie pierwszego komputera można datować już na rok 3000 p.n.e., kiedy to wynaleziono pierwsze liczydło zwane abokusem. I tak przez setki wieków tworzyła się historia, która niosła ze sobą liczne wynalazki, spektakularne i te mniej znaczące dla rozwoju cywilizacji. Dzięki nim i wiedzy naukowców XX wieku, podjęło próby budowy ma-szyny, która by mogła ułatwić życie ludzi. Wzmianki o tym, które z wymyślonych urządzeń można nazwać jako pierwszy na świecie komputer są nieprecyzyjne. Miano to przypisuje się skonstruowanemu przez Konrada Zuse w 1941 roku pierwszej w pełni programowo sterowanej maszynie cyfrowej Z3, pracującej na przekaźnikach. Jednak bardziej wiarygodnym jest fakt, że pierwszym komputerem, była pierwsza na świecie maszyna elektromechaniczna pod nazwą Automatic Sequence Controlled Calcurator sterowany automatycznie, za pomocą programu zapisanego na taśmie dziurkowa-nej. Maszyny tego typu podobnie jak kilka następnych, miały rozmiary gigantyczne i zajmowały specjalne pokoje, jednocześnie bardzo były zawodne i pochłaniające duże koszty eksploatacyjne. Sprawiło to, że przed naukowcami stanęły dalsze wyzwania.

5 KOMPUTER KIEDYŚ

6 KOMPUTER TERAZ

7 URZĄDZENIA WEJŚCIA I WYJŚCIA
Do podstawowych urządzeń wejścia zaliczamy: klawiatura mysz skaner dyskietka dysk twardy płyty CD, CD-R, CD-RW, DVD mikrofon Do podstawowych urządzeń wyjścia zaliczamy: monitor drukarka ploter dyskietka dysk twardy płyty, CD-R, CD-RW, DVD (czyli wszystkie nośniki pamięci na których możemy zapisać dane) słuchawki, głośniki

8 INTERNET W XXI wieku gwałtowny rozwój Internetu powoduje coraz to większe zainteresowanie historią Internetu i budową sieci komputerów o światowym zasięgu (pajęczyna), która pozwala na dostęp do zasobów komputerowych z każdego miejsca w świecie. Dlatego pragnę Państwu przybliżyć tę tematykę zwięźle i na temat, bez szczegółów nieistotnych dla przeciętnego użytkownika. Jednak pewna wiedza jest wskazana na ten temat. Jak to zwykle bywa historia większości znaczących wynalazków zaczyna się od chęci uzyskania przewagi militarnej nad innymi. Tak też zaczęła się i historia Internetu. Pod koniec 1969 roku Departament Obrony USA rozpoczął projekt badawczy prowadzony przez agencję ARPA (ang. Advanced Research Project Agency), mający stworzyć sieć komunikacyjną dla wojska. Tak na wypadek wojny atomowej. W ramach tych działań połączono kilka uniwersytetów stanowych, rozpoczynając rozwój Internetu. Tak powstałą sieć nazwano ARPANET. Istniejące do tej pory sieci komputerów zarządzane były przez jeden centralny komputer, którego awaria eliminowała całą sieć z użytku, a na wojnie brak informacji to pewna przegrana. ARPANET dzięki opracowanej technologii wymiany pakietów z danymi opartej na wysyłaniu zapytań zapoczątkował rozwój Internetu. ARPANET utworzony był natomiast z sieci komputerów, bez wyraźnego punktu centralnego, która mogła pracować pomimo uszkodzenia jakiejś jej części.

9 POLECANE STRONY:

10 Izabela Hyska Katarzyna Dzierżyk Delfina Pacholska Natalia Łukowska
Wykonały : Izabela Hyska Katarzyna Dzierżyk Delfina Pacholska Natalia Łukowska Klasa 2F


Pobierz ppt "CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google