Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ppłk. ALFRED BARTEL.. . Syn Andrzeja i Marii Urodził się 1.01.1884r. w Szczawinie Borowym, gdzie jego rodzina miała niewielki majątek ziemski oraz wiatrak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ppłk. ALFRED BARTEL.. . Syn Andrzeja i Marii Urodził się 1.01.1884r. w Szczawinie Borowym, gdzie jego rodzina miała niewielki majątek ziemski oraz wiatrak."— Zapis prezentacji:

1 Ppłk. ALFRED BARTEL.

2 . Syn Andrzeja i Marii Urodził się 1.01.1884r. w Szczawinie Borowym, gdzie jego rodzina miała niewielki majątek ziemski oraz wiatrak. Był wyznania ewangelickiego.

3 WYKSZTAŁCENIE Ukończył prywatne gimnazjum im. Wojciecha Górskiego w Warszawie, gdzie w 1907 roku złożył egzamin dojrzałości. Był absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, który ukończył w roku 1914 uzyskując tytuł doktora medycyny.

4 LEKARZ WOJSKOWY Do Wojska Polskiego wstąpił ochotniczo 2 VIII 1920r. i dostał przydział wojskowy jako lekarz do świadczeń wojennych. Podczas wojny polsko- bolszewickiej (1919-1921) był Ordynator em Oddziału Zakaźnego Szpitala Okręgowego w Kielcach, a następnie K omendantem Szpitala Epidemiologicznego w Brzezinach pod Łodzią. W lutym 192 1 r. został odkomenderowany do Naczelnej Nadzwyczajnej Komisji do Walki z Epidemiami w Warszawie.

5 DWUDZIESTOLECIE MIĘDZYWOJENNE Po zakończeniu wojny pozostał w wojsku Był naczelnym lekarzem 8 Pułku Ułanów w Rakowie Tę samą funkcję pełnił następnie w 5 Pułku Artylerii Ciężkiej

6 Major Wojska Polskiego (od 1930r. w stanie spoczynku) P ośmiertnie mianowany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego na stopień podpułkownika w 2008 r.

7 RODZINA Żonaty, ojciec dwóch synów: Stanisława ur. w 1913r. i Romualda ur. w 1916r.

8 II WOJNA ŚWIATOWA We wrześniu 1939r. dostał się do niewoli radzieckiej. Więzień obozu w Starobielsku. Zamordowany strzałem w tył głowy przez NKWD w kwietniu 1940 r. w Charkowie.

9 . CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !


Pobierz ppt "Ppłk. ALFRED BARTEL.. . Syn Andrzeja i Marii Urodził się 1.01.1884r. w Szczawinie Borowym, gdzie jego rodzina miała niewielki majątek ziemski oraz wiatrak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google