Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2013/2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2013/2014."— Zapis prezentacji:

1 PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2

3 02 września 2013 roku 43 uczniów dołączyło do grona gimnazjalistów Publicznego Gimnazjum w Cisku. P.Sybilla Drost i P.Sybila Stania są wychowawczyniami pierwszych klas. Nowi uczniowie zostali pasowani na gimnazjalistę przez Panią Dyrektor Małgorzatę Szczygieł – Pander oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy..

4 Co roku spotykamy się z przyjaciółmi ze szkoły partnerskiej w Hamm. We wrześniu 2013 roku nasi przyjaciele odwiedzili nas w Cisku i spędzili z nami tydzień pełen atrakcji.

5 W tym dniu uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Konkursy otrzęsinowe przygotowała klasa 2a pod opieką P. Kaliny Góry. Zwyciężyła klasa 1b, która w nagrodę za rok poprowadzi zabawę. Dzięki obecności naszych przyjaciół z Hamm, dyskoteka nabrała wymiaru międzynarodowego.

6 30 września to Dzień Chłopca. W tym dniu chciałyśmy w szczególny sposób pokazać wszystkim chłopcom, że są dla nas bardzo ważni. Dlatego każdy chłopak, nastolatek i dorosły otrzymał od dziewcząt serce na klamerce.

7 W akcji sprzątania świata uczestniczymy od wielu lat. Dzięki tej ogólnopolskiej akcji zadbaliśmy o naszą szkołę i jej otoczenie. Każda klasa wyznaczyła sobie zadania, dzięki którym przyczyniliśmy się do tego, że wokół nas jest czysto i przyjemnie ale też doceniliśmy pracę innych osób, które dbają o nasze otoczenie na co dzień.

8

9 09 października 2013r. Zespół Karawana gościł w naszej szkole. Z wielką pasją oprowadzili nas po świecie muzyki dawnej i współczesnej i zaprezentowali różne style oraz instrumenty muzyczne.

10 W Dniu Nauczyciela uczniowie pod opieką P. Barbary Mielnik pokazali nam w humorystycznej inscenizacji jak wyglądała szkoła dawniej i dziś. Pani Dyrektor podziękowała za cały rok pracy wszystkim nauczycielom oraz przyjaciołom oświaty – pracownikom Urzędu Gminy oraz członkom Komisji Oświaty.

11 W dniach 25-26 odbyła się noc filmowa. Uczniowie mogli wspólnie miło spędzić czas oglądając najnowsze filmy.

12

13 W tym dniu pełnym zadumy, jak co roku, zapaliliśmy znicze na grobach osób - przyjaciół szkoły.

14 Już tradycją naszej szkoły stał się ten nietypowy sposób uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie wszystkich klas rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach: historycznej, plastycznej i sportowej. Urząd Gminy był sponsorem nagród dla wszystkich uczestników Gimnazjady.

15 Wszyscy wiedzą jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Nasi uczniowie nie tylko znają języki obce, ale też potrafią śpiewać po angielsku i niemiecku o zdrowiu i bezpieczeństwie. Uczniowie zwycięskiej klasy 3a sami ułożyli tekst do swojej piosenki. Konkurs na najsmaczniejszą sałatkę był również emocjonujący. W nagrodę za wspaniałe występy i prezentacje wszyscy uczniowie otrzymali smaczne i zdrowe nagrody.

16 Wyborna zabawa przy przygaszonym świetle, połączona z wróżbami andrzejkowymi.

17

18 4.12. nasi uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym w ZSTiO w Azotach.

19 Na początku grudnia odbyła się szkolna debata uczniowska W świetle prawa- obywatel czy bezpaństwowiec?. Dotyczyła zakresu: państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel- w ramach realizacji I zadania konkursu BEZPIECZNA SZKOŁA- BEZPIECZNY UCZEŃ.

20 W piątek 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który przywiózł dla każdego słodki upominek. Oczywiście każda klasa musiała wykonać wesołe zadanie aby móc odebrać prezent. A po lekcjach odbyły się rozgrywki w Mikołajkowym turnieju piłki siatkowej.

21 Rok 2013 był poświęcony Julianowi Tuwimowi. Z tej okazji uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali prezentację projektu edukacyjnego poświęconą twórczości Tuwima.

22 Podczas spotkania z rodzicami gimnazjaliści przedstawili tradycje świąteczne na całym świecie. Odbył się również kiermasz świąteczny, na którym można było kupić ozdoby wykonane przez uczniów i pachnące Bożym Narodzeniem sianko. Przyłączyliśmy się też do akcji UNICEF Gwiazdka dla Afryki, sprzedając ozdobne pudełeczka wypełnione symbolicznymi szczepionkami dla dzieci w Sierra Leone.

23 W tym roku poznaliśmy tradycje Bożego Narodzenia w różnych krajach świata i wysłuchaliśmy pięknych kolęd. A potem każda klasa spotkała się z wychowawcą na klasowej Wigilii. Podzieliliśmy się opłatkiem i podziękowaliśmy za wspólny czas.

24

25 II miejsce w Powiatowym turnieju halowej piłki nożnej chłopców II miejsce w Powiatowym turnieju piłki ręcznej chłopców

26 przystąpienie do ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń pod hasłem : Prawo, Przyjaźń Tolerancja udział w ogólnopolskiej akcji pisania kartek urodzinowych dla Oliwii Gandeckiej ( chorej na białaczkę ) – w ramach akcji wysłaliśmy ponad 60 kartek przystąpienie do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej Ćwiczyć każdy może organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu udział w ogólnopolskiej akcji UNICEF Gwiazdka dla Afryki ( pozyskaliśmy fundusze na zakup ponad 500 szczepionek dla dzieci w Sierra Leone ) udział wolontariuszy w WOŚP udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia – akcja PCK udział w Ogólnopolskiej Kampanii Walki z Głodem udział w programie Rehabilitacja Nóżek Bartka – zbiórka nakrętek

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39 1. Wycieczki turystyczno – krajoznawcze - 25.09 Wrocław – 36 osób z całej szkoły - 07-08.10 Złoty Stok – 47 osób z klas 2 a,b,c

40 2. Wycieczki – imprezy kulturalne 08.11 Wrocław – Teatr Komedia - 68 osób z różnych klas 26.11 Kędzierzyn – Koźle – Kino Helios – 68 osób z różnych klas 09.12 Kędzierzyn – Koźle – Kino Chemik – spektakl teatralny Balladyna – 50 osób z klas drugich

41 3. Wycieczki przedmiotowe ( konkursy, olimpiady wyjazdowe ) - 07.11. Chorzów – Planetarium Śląskie – 44 osoby z klas pierwszych - 27.11. Kędzierzyn – Koźle – Potyczki z Techniką – 3 osoby - 29.11. Komprachcice – Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej – Natalia Ficoń ( II miejsce ) i Damian Swolana - 05.12. Kędzierzyn – Koźle – Konkurs Wiedzy Religijnej – 2 osoby - 13.12. Kędzierzyn – Koźle – Olimpiada Zdrowego Stylu Życia – 2 osoby

42 4. Wycieczki zawodoznawcze i inne 27.09. Bierawa SPOT LIGHT – 36 osób wraz z uczestnikami wymiany polsko – niemieckiej 18.09. Kędzierzyn – Koźle XI Integracyjny Dzień Godności – 3 osoby W sumie w pierwszym semestrze odbyło się 12 wycieczek, w których uczestniczyło 366 uczniów. Na jednego ucznia przypadają około 3 wycieczki.

43

44 18 wrzesnia troje wolontariuszy naszej placówki:Julia Dembończyk, Zuzanna Szadura, Oliwia Tchurzewska wzięło udział w XI Integracyjnym Dniu Godności organizowanym przez Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska-Opolskie. Uczestnicy przemaszerowali z parku przed Urzędem Miasta w Kędzierzynie Koźlu na kozielski rynek. Tam odbyły się różne konkursy plastyczne, mini playback, konkurs piosenki oraz loteria fantowa.. Odbyła się także sprzedaż kalendarzyków na rzecz fundacji osób niewidomych i niepełnosprawnych Pomóż i Ty.

45 11 października wolontariat zorganizował imprezę integracyjną dla podopiecznych ŚDS Promyczek w gospodarstwie agroturystycznym Ranczo w Dolinie Odry w Przewozie. W październiku przeprowadzona została zbiórka plastikowych nakrętek dla Bartosza Bułat na rehabilitację nóżek.

46 27 listopada wolontariusze wybrali się do lokalnego schroniska dla zwierząt, by przekazać karmę, którą udało im się zebrać dzięki uczniom naszej szkoły.

47 5 grudnia nasi wolontariusze obchodzili swoje święto. 7.12. mogliśmy ich spotkać na Kiermaszu Świątecznym zorganizowanym przez PSP w Roszowickim Lesie. 19.12. wolontariusze pełnili rolę kelnerów na Wigilii dla samotnych w GOK-u. 20.12. przeprowadzono akcję charytatywną I ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Rozdano wtedy paczki żywnościowe potrzebującym.

48 21.12. odbył się kiermasz świąteczny w Garden Café, gdzie mogliśmy zobaczyć program artystyczny w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum. Ciągle trwa także zbiórka materiałów na zajęcia terapeutyczne dla podopiecznych Promyczka.

49 12.01. był dniem, w którym nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

50 W pierwszym semestrze odbyły się dwie sesje MRG, na których radni rozliczali swoje dotychczasowe działania i planowali kolejne. Dyskutowano na temat udzielenia pomocy w działaniu wolontariuszy PG w Cisku, rozmawiano na temat organizacji wyjazdu na lodowisko w czasie ferii zimowych. Radni pozytywnie podsumowali listopadowy wyjazd młodzieży szkolnej do kina na film pt. Igrzyska śmierci. W kwietniu dobiega końca kadencja obecnej rady i w naszej szkole odbędą się kolejne wybory, aby wyłonić następnych działaczy.

51

52 By dodatkowo pomóc naszym uczniom, organizujemy zajęcia wyrównawcze. Dla uczniów z dysleksją proponujemy zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Umożliwiamy rozwijanie swoich pasji poprzez kółka zainteresowań (muzyczne, teatralne, artystyczne, przedmiotowe, tenisa stołowego). Organizujemy warsztaty zawodoznawcze oraz warsztaty z psychologiem poradni PP w K- Koźlu Pop-holizmy czyli zagrożenia młodego człowieka w świecie dorosłych- oczami dziecka.

53 Zawsze można skonsultować się tu z pedagogiem szkolnym. Współpracujemy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Cisku, Komisją ds. Interdyscyplinarnych (rozwiązywanie bieżących problemów ucznia).PONADTO Umożliwiamy nauczanie indywidualne, zajęcia logopedyczne i rewalidacyjne. Dostosowujemy wymagania edukacyjne do możliwości ucznia w bieżącej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

54 Współpracujemy z lokalną prasą. Chwalimy się osiągnięciami na stronie internetowej szkoły. Działamy w Młodzieżowej Radzie Gminy. Przekazaliśmy Andrzejkowe pozdrowienia oraz ciasteczka z wróżbą koleżankom i kolegom ze szkół podstawowych gminy Cisek. Zaprosiliśmy 6-klasistów szkół podstawowych na wspólną zabawę karnawałową. Przygotowaliśmy świąteczne upominki dla radnych, sołtysów i pracowników UG (wręczyliśmy je podczas świątecznego posiedzenia Rady Gminy).

55 Zorganizowaliśmy świąteczny koncert charytatywny w Garden Café dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kadłubie. Byliśmy współorganizatorami uroczystej akademii z okazji jubileuszu 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK (w kinie Chemik w Kędzierzynie-Koźlu).

56

57 15 lutego 2014 Zabawa Karnawałowa w GOKu w Cisku 01 marca 2014 Babski Comber – Ostatki na Wesoło


Pobierz ppt "PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2013/2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google