Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2013/2014"— Zapis prezentacji:

1 PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
ŻYCIE SZKOŁY PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 WRZESIEŃ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie
WRZESIEŃ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę. Maria Skłodowska-Curie

3 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO Przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona gimnazjalistów. Pasowanie na ucznia. 02 września 2013 roku 43 uczniów dołączyło do grona gimnazjalistów Publicznego Gimnazjum w Cisku. P.Sybilla Drost i P.Sybila Stania są wychowawczyniami pierwszych klas. Nowi uczniowie zostali pasowani na gimnazjalistę przez Panią Dyrektor Małgorzatę Szczygieł – Pander oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy..

4 WYMIANA CISEK-HAMM 24 WRZEŚNIA 2013
Co roku spotykamy się z przyjaciółmi ze szkoły partnerskiej w Hamm. We wrześniu 2013 roku nasi przyjaciele odwiedzili nas w Cisku i spędzili z nami tydzień pełen atrakcji.

5 OTRZĘSINY 27 WRZESNIA 2013 Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca połączona z otrzęsinami klas pierwszych z udziałem uczniów partnerskiej szkoły w Hamm W tym dniu uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Konkursy otrzęsinowe przygotowała klasa 2a pod opieką P. Kaliny Góry. Zwyciężyła klasa 1b, która w nagrodę za rok poprowadzi zabawę. Dzięki obecności naszych przyjaciół z Hamm, dyskoteka nabrała wymiaru międzynarodowego.

6 SERCE NA KLAMERCE 30 września to Dzień Chłopca. W tym dniu chciałyśmy w szczególny sposób pokazać wszystkim chłopcom, że są dla nas bardzo ważni. Dlatego każdy chłopak, nastolatek i dorosły otrzymał od dziewcząt serce na klamerce .

7 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 21-22-23 września 2013
W akcji sprzątania świata uczestniczymy od wielu lat. Dzięki tej ogólnopolskiej akcji zadbaliśmy o naszą szkołę i jej otoczenie. Każda klasa wyznaczyła sobie zadania, dzięki którym przyczyniliśmy się do tego, że wokół nas jest czysto i przyjemnie ale też doceniliśmy pracę innych osób, które dbają o nasze otoczenie na co dzień.

8 PAŹDZIERNIK Każde dziecko powinno czuć, że szkoła pomaga mu stać się lepszym człowiekiem. Bohaterem. Philip Zimbardo

9 WYSTĘP ZESPOŁU KARAWANA 09 października 2013
09 października 2013r. Zespół Karawana gościł w naszej szkole. Z wielką pasją oprowadzili nas po świecie muzyki dawnej i współczesnej i zaprezentowali różne style oraz instrumenty muzyczne.

10 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14 października 2013
W Dniu Nauczyciela uczniowie pod opieką P. Barbary Mielnik pokazali nam w humorystycznej inscenizacji jak wyglądała szkoła dawniej i dziś. Pani Dyrektor podziękowała za cały rok pracy wszystkim nauczycielom oraz przyjaciołom oświaty – pracownikom Urzędu Gminy oraz członkom Komisji Oświaty.

11 NOC FILMOWA W dniach odbyła się noc filmowa. Uczniowie mogli wspólnie miło spędzić czas oglądając najnowsze filmy.

12 LISTOPAD Motywacja i wydajność błyskawicznie wzrastają, kiedy uczniowie osiągają wyznaczone cele. Bettie B. Youngs

13 1 LISTOPADA – PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH
W tym dniu pełnym zadumy, jak co roku, zapaliliśmy znicze na grobach osób - przyjaciół szkoły.

14 NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI GIMNAZJADA
Już tradycją naszej szkoły stał się ten nietypowy sposób uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie wszystkich klas rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach: historycznej, plastycznej i sportowej. Urząd Gminy był sponsorem nagród dla wszystkich uczestników Gimnazjady.

15 DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH wesoło zdrowo i bezpiecznie
Wszyscy wiedzą jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Nasi uczniowie nie tylko znają języki obce, ale też potrafią śpiewać po angielsku i niemiecku o zdrowiu i bezpieczeństwie. Uczniowie zwycięskiej klasy 3a sami ułożyli tekst do swojej piosenki. Konkurs na najsmaczniejszą sałatkę był również emocjonujący. W nagrodę za wspaniałe występy i prezentacje wszyscy uczniowie otrzymali smaczne i zdrowe nagrody.

16 DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Wyborna zabawa przy przygaszonym świetle, połączona z wróżbami andrzejkowymi.

17 GRUDZIEŃ I pomyśl, jakie to dziwne, że Bóg miał lata dziecinne, matkę, osiołka, Betlejem. Ks.Jan Twardowski

18 Potyczki z techniką 4.12. nasi uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym w ZSTiO w Azotach.

19 SZKOLNA DEBATA 04 grudnia 2013
Na początku grudnia odbyła się szkolna debata uczniowska W świetle prawa- obywatel czy bezpaństwowiec?. Dotyczyła zakresu: państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel- w ramach realizacji I zadania konkursu BEZPIECZNA SZKOŁA- BEZPIECZNY UCZEŃ.

20 MIKOŁAJ W SZKOLE 06 grudnia 2013
W piątek 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który przywiózł dla każdego słodki upominek. Oczywiście każda klasa musiała wykonać wesołe zadanie aby móc odebrać prezent. A po lekcjach odbyły się rozgrywki w Mikołajkowym turnieju piłki siatkowej.

21 2013 ROKIEM TUWIMA PREZENTACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO
Rok 2013 był poświęcony Julianowi Tuwimowi. Z tej okazji uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali prezentację projektu edukacyjnego poświęconą twórczości Tuwima.

22 KIERMASZ ADWENTOWY połączony z akcją UNICEF – GWIAZDKA DLA AFRYKI 18 GRUDNIA 2013
Podczas spotkania z rodzicami gimnazjaliści przedstawili tradycje świąteczne na całym świecie. Odbył się również kiermasz świąteczny, na którym można było kupić ozdoby wykonane przez uczniów i pachnące Bożym Narodzeniem sianko. Przyłączyliśmy się też do akcji UNICEF Gwiazdka dla Afryki, sprzedając ozdobne pudełeczka wypełnione symbolicznymi szczepionkami dla dzieci w Sierra Leone.

23 BOŻE NARODZENIE W SZKOLE Jasełka i Wigilijki klasowe 20 grudnia 2013
W tym roku poznaliśmy tradycje Bożego Narodzenia w różnych krajach świata i wysłuchaliśmy pięknych kolęd. A potem każda klasa spotkała się z wychowawcą na klasowej Wigilii. Podzieliliśmy się opłatkiem i podziękowaliśmy za wspólny czas.

24 STYCZEŃ Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! Jerzy Owsiak

25 OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE II miejsce w Powiatowym turnieju halowej piłki nożnej chłopców II miejsce w Powiatowym turnieju piłki ręcznej chłopców

26 AKCJE, PROGRAMY, PROJEKTY
przystąpienie do ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń pod hasłem : Prawo, Przyjaźń Tolerancja udział w ogólnopolskiej akcji pisania kartek urodzinowych dla Oliwii Gandeckiej ( chorej na białaczkę ) – w ramach akcji wysłaliśmy ponad 60 kartek przystąpienie do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu udział w ogólnopolskiej akcji UNICEF „ Gwiazdka dla Afryki” ( pozyskaliśmy fundusze na zakup ponad 500 szczepionek dla dzieci w Sierra Leone ) udział wolontariuszy w WOŚP udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia – akcja PCK udział w Ogólnopolskiej Kampanii Walki z Głodem udział w programie Rehabilitacja Nóżek Bartka – zbiórka nakrętek

27 PROJEKTY EDUKACYJNE - Wyobraźnią prowadzę moje dłonie – projekt artystyczny - Rok Tuwima - projekt z języka polskiego - Czy w Twoim Domu Pielęgnuje się Tradycje Śląskie? – projekt międzykulturowy - Gmina Cisek – Wczoraj i Dziś – Moja Mała Ojczyzna w Obiektywie – język polski

28 W listopadzie rozpoczął się projekt uczniowski Historia NSZZ ‘’Solidarność’’ w Kędzierzynie--Koźlu. Zajęcia są wpisane w ramy programu Instytutu Pamięci Narodowej Opowiedz mi o wolnej Polsce. Szesnastu uczniów klas drugich wzięło udział w warsztatach dziennikarskich przeprowadzonych przez pracowników IPN-u z Wrocławia. Nabyli oni niezbędne umiejętności konieczne do przeprowadzenia wywiadu ze świadkiem historii. Wykonane przez uczniów prace wezmą udział w konkursie ogólnopolskim w Warszawie. Dodatkowo przygotują prezentację i przedstawią ją na forum szkoły.

29 WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH Droga wiedzy stoi otworem przed wszystkimi ludźmi, przed każdym zwykłym człowiekiem. Paulo Coelho, Pielgrzym

30 Konkurs Polonistyczny 1. Natalia Ficoń 2. Piotr Kochoń 3. Jan Frey 4
Konkurs Polonistyczny 1. Natalia Ficoń 2. Piotr Kochoń 3. Jan Frey 4. Piotr Kurfeld 5. Laura Osyra 6. Sandra Ksol 7. Agnieszka Licznar 8. Damian Swolana 9. Oliwia Tchurzewska 10. Oliwia Zwierkowska 11. Patryk Długosz 12. Julia Dembończyk 13. Zuzanna Szadura

31 Konkurs Języka Angielskiego 1. Karolina Schittko 2. Piotr Kochoń 3
Konkurs Języka Angielskiego 1. Karolina Schittko 2. Piotr Kochoń 3. Natalia Ficoń 4. Jan Frey

32 Konkurs Języka Niemieckiego 1. Natalia Ficoń 2. Piotr Kochoń 3
Konkurs Języka Niemieckiego 1. Natalia Ficoń 2. Piotr Kochoń 3. Michaela Drescher

33 Konkurs Historyczny 1. Oliwia Zwierkowska

34 Konkurs Matematyczny 1. Piotr Kochoń

35 Konkurs Geograficzny 1. Piotr Kochoń 2. Damian Swolana 3
Konkurs Geograficzny 1. Piotr Kochoń 2. Damian Swolana 3. Piotr Kurfeld 4. Natalia Ficoń

36 Konkurs Biologiczny 1. Piotr Kochoń 2. Sandra Ksol 3. Natalia Ficoń 4
Konkurs Biologiczny 1. Piotr Kochoń 2. Sandra Ksol 3. Natalia Ficoń 4. Tomasz Joszko 5. Piotr Kurfeld

37 Konkurs Chemiczny 1. Piotr Kurfeld 2. Piotr Kochoń 3. Damian Swolana

38 Konkurs Fizyczny 1. Piotr Kurfeld 2. Oliwia Tchurzewska 3
Konkurs Fizyczny 1. Piotr Kurfeld 2. Oliwia Tchurzewska 3. Damian Swolana 4. Paweł Franica 5. Jan Frey

39 WYCIECZKI SZKOLNE Podróżować to żyć. Hans Christian Andersen
Wycieczki turystyczno – krajoznawcze Wrocław – 36 osób z całej szkoły Złoty Stok – 47 osób z klas 2 a,b,c

40 2. Wycieczki – imprezy kulturalne
08.11 Wrocław – Teatr Komedia osób z różnych klas 26.11 Kędzierzyn – Koźle – Kino Helios – 68 osób z różnych klas 09.12 Kędzierzyn – Koźle – Kino Chemik – spektakl teatralny „Balladyna” – 50 osób z klas drugich

41 3. Wycieczki przedmiotowe ( konkursy, olimpiady wyjazdowe )
Chorzów – Planetarium Śląskie – osoby z klas pierwszych Kędzierzyn – Koźle – „Potyczki z Techniką” – 3 osoby Komprachcice – Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej – Natalia Ficoń ( II miejsce ) i Damian Swolana Kędzierzyn – Koźle – Konkurs Wiedzy Religijnej – 2 osoby Kędzierzyn – Koźle – Olimpiada Zdrowego Stylu Życia – 2 osoby

42 4. Wycieczki zawodoznawcze i inne
Bierawa SPOT LIGHT – 36 osób wraz z uczestnikami wymiany polsko – niemieckiej Kędzierzyn – Koźle XI Integracyjny Dzień Godności – 3 osoby W sumie w pierwszym semestrze odbyło się 12 wycieczek, w których uczestniczyło 366 uczniów. Na jednego ucznia przypadają około 3 wycieczki.

43 DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEJ GRUPY WOLONTARIUSZY

44 Wrzesień -XI Integracyjny Dzień Godności
18 wrzesnia troje wolontariuszy naszej placówki:Julia Dembończyk, Zuzanna Szadura, Oliwia Tchurzewska wzięło udział w XI Integracyjnym Dniu Godności organizowanym przez Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska-Opolskie. Uczestnicy przemaszerowali z parku przed Urzędem Miasta w Kędzierzynie Koźlu na kozielski rynek. Tam odbyły się różne konkursy plastyczne, mini playback, konkurs piosenki oraz loteria fantowa.. Odbyła się także sprzedaż kalendarzyków na rzecz fundacji osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.

45 Październik 11 października wolontariat zorganizował imprezę integracyjną dla podopiecznych ŚDS „Promyczek” w gospodarstwie agroturystycznym Ranczo w Dolinie Odry w Przewozie. W październiku przeprowadzona została zbiórka plastikowych nakrętek dla Bartosza Bułat na rehabilitację nóżek.

46 Listopad 27 listopada wolontariusze wybrali się do lokalnego schroniska dla zwierząt, by przekazać karmę, którą udało im się zebrać dzięki uczniom naszej szkoły.

47 Grudzień 5 grudnia nasi wolontariusze obchodzili swoje święto.
7.12. mogliśmy ich spotkać na Kiermaszu Świątecznym zorganizowanym przez PSP w Roszowickim Lesie. wolontariusze pełnili rolę kelnerów na Wigilii dla samotnych w GOK-u. przeprowadzono akcję charytatywną „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Rozdano wtedy paczki żywnościowe potrzebującym.

48 odbył się kiermasz świąteczny w Garden Café, gdzie mogliśmy zobaczyć program artystyczny w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum. Ciągle trwa także zbiórka materiałów na zajęcia terapeutyczne dla podopiecznych „Promyczka”.

49 Styczeń 12.01. był dniem, w którym nasza szkoła przyłączyła się
do zbiórki pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

50 DZIAŁALNOŚĆ MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY
W pierwszym semestrze odbyły się dwie sesje MRG, na których radni rozliczali swoje dotychczasowe działania i planowali kolejne. Dyskutowano na temat udzielenia pomocy w działaniu wolontariuszy PG w Cisku, rozmawiano na temat organizacji wyjazdu na lodowisko w czasie ferii zimowych. Radni pozytywnie podsumowali listopadowy wyjazd młodzieży szkolnej do kina na film pt. Igrzyska śmierci. W kwietniu dobiega końca kadencja obecnej rady i w naszej szkole odbędą się kolejne wybory, aby wyłonić następnych działaczy.

51 Lista kandydatów do MRG: Franica Julia- Łany, Groeger Anna- Podlesie, Puszka Klaudiusz- Łany, Michalczyk Paweł- Roszowicki Las, Piosek Ewelina- Cisek, Frey Jan- Kobylice, Joszko Tomasz- Landzmierz, Tchurzewska Oliwia- Cisek, Juraszek Adrian- Landzmierz, Kostka Stanisław- Cisek, Patryk Długosz- Przewóz, Ficoń Natalia- Dzielnica, Kaleta Kamila- Łany, Kaleta Sabina- Łany, Pieruszka Adrianna- Miejsce Odrzańskie.

52 NASZA SZKOŁA - SZKOŁA DLA KAŻDEGO
By dodatkowo pomóc naszym uczniom, organizujemy zajęcia wyrównawcze. Dla uczniów z dysleksją proponujemy zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Umożliwiamy rozwijanie swoich pasji poprzez kółka zainteresowań (muzyczne, teatralne, artystyczne, przedmiotowe, tenisa stołowego). Organizujemy warsztaty zawodoznawcze oraz warsztaty z psychologiem poradni PP w K- Koźlu „Pop-holizmy czyli zagrożenia młodego człowieka w świecie dorosłych- oczami dziecka”.

53 Zawsze można skonsultować się tu z pedagogiem szkolnym.
Współpracujemy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Cisku, Komisją ds. Interdyscyplinarnych (rozwiązywanie bieżących problemów ucznia). PONADTO Umożliwiamy nauczanie indywidualne, zajęcia logopedyczne i rewalidacyjne. Dostosowujemy wymagania edukacyjne do możliwości ucznia w bieżącej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

54 PROMOCJA SZKOŁY W ŚRODOWISKU LOKALNYM
Współpracujemy z lokalną prasą. Chwalimy się osiągnięciami na stronie internetowej szkoły. Działamy w Młodzieżowej Radzie Gminy. Przekazaliśmy „Andrzejkowe pozdrowienia” oraz ciasteczka z wróżbą koleżankom i kolegom ze szkół podstawowych gminy Cisek. Zaprosiliśmy 6-klasistów szkół podstawowych na wspólną zabawę karnawałową. Przygotowaliśmy świąteczne upominki dla radnych, sołtysów i pracowników UG (wręczyliśmy je podczas świątecznego posiedzenia Rady Gminy).

55 Zorganizowaliśmy świąteczny koncert charytatywny w Garden Café dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kadłubie. Byliśmy współorganizatorami uroczystej akademii z okazji jubileuszu 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK (w kinie „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu).

56 ZABAWA ANDRZEJKOWA DLA DOROSŁYCH 23 listopada 2013 Łany

57 ZAPRASZAMY NA KOLEJNE ZABAWY
15 lutego Zabawa Karnawałowa w GOKu w Cisku 01 marca 2014 „Babski Comber” – Ostatki na Wesoło


Pobierz ppt "PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2013/2014"

Podobne prezentacje


Reklamy Google