Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WOŚP Data założenia organizacji: 2 marzec 1993 Główny założyciel: Jerzy Owsiak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WOŚP Data założenia organizacji: 2 marzec 1993 Główny założyciel: Jerzy Owsiak."— Zapis prezentacji:

1

2

3 WOŚP Data założenia organizacji: 2 marzec 1993 Główny założyciel: Jerzy Owsiak

4

5 WOŚP – fundacja charytatywna, której podstawowym celem zgodnie ze statutem jest: działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

6

7 Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo- medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podstawowym elementem Finału jest granie wielkiej orkiestry, czyli odbywające się w całej Polsce (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji.

8

9 W czasie Finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast prowadzona przez licznych wolontariuszy. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci.

10

11

12

13 Weź udział w 22 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Razem możemy zrobić więcej.

14 WYKONAŁA: Anna Pytlarz kl. II d


Pobierz ppt "WOŚP Data założenia organizacji: 2 marzec 1993 Główny założyciel: Jerzy Owsiak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google