Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"— Zapis prezentacji:

1 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

2

3 Data założenia organizacji: 2 marzec 1993
WOŚP Data założenia organizacji: 2 marzec 1993 Główny założyciel: Jerzy Owsiak

4

5 WOŚP – fundacja charytatywna, której podstawowym celem zgodnie ze statutem jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.

6

7 Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podstawowym elementem Finału jest granie „wielkiej orkiestry”, czyli odbywające się w całej Polsce (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji.

8

9 W czasie Finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast prowadzona przez licznych wolontariuszy. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci.

10

11

12 Co roku na bycie wolontariuszem decyduje się coraz więcej osób
Co roku na bycie wolontariuszem decyduje się coraz więcej osób. Zyski z WOŚP z roku na rok są coraz większe, pozwalają na uratowanie wielu ludzi. I ty dołącz do nas! Już dziś zostań wolontariuszem! „WOŚP to nie tylko uczestnictwo w akcji pomocy dla innych. To również świetna przygoda, która przeżyta raz zostaje w pamięci na zawsze.”

13 Weź udział w 22 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Weź udział w 22 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Razem możemy zrobić więcej.

14 WYKONAŁA: Anna Pytlarz kl. II d


Pobierz ppt "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google