Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W I SEMESTRZE 2013/2014

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W I SEMESTRZE 2013/2014"— Zapis prezentacji:

1 PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W I SEMESTRZE 2013/2014

2 PROJEKT UNIJNY I EDUKACYJNY

3 Beneficjentem projektu jest Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli
w Bydgoszczy

4 Projekt realizowany będzie w latach 2013-2014
Projekt skierowany jest do 100 gimnazjów województwa kujawsko-pomorskiego. Obejmuje grupę 1500 uczniów gimnazjów. Prowadzone są zajęcia pozalekcyjne: Językowe Sportowe Informatyczne Matematyczno-przyrodnicze Wsparcie psychologiczne

5 Cele projektu: Zastosowania nowatorskich działań edukacyjnych
i wychowawczych na zajęciach pozalekcyjnych w okresie realizacji projektu. Nabycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych poprzez udział w warsztatach z psychologiem w okresie realizacji projektu. Rozwój kompetencji kluczowych, zainteresowań matematyczno – przyrodniczych, językowych i informatycznych.

6

7

8

9

10

11

12 SZKOŁA WSPÓŁPRACY Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły

13 „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to ogólnopolski systemowy projekt realizowany w partnerstwie z Ministerstwem Edukacji Narodowej, które jest liderem projektu oraz pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. Okres realizacji: 1 marca 2013 – 28 lutego 2015 Cel projektu: Celem projektu jest wzmocnienie roli uczniów i rodziców w życiu szkoły. Przygotowanie modelowych rozwiązań w zakresie działania rad rodziców, rad szkół oraz samorządów uczniowskich. Działania: W ramach projektu zrekrutowani wcześniej uczestnicy – po 6 przedstawicieli każdej ze szkół (2 rodziców, 2 uczniów i 2 nauczycieli) biorą udział w specjalnie dla nich opracowanych szkoleniach i warsztatach. Patronat: Realizację tych działań przez cały okres realizacji projektu wspierać będzie Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Społeczny Komitet Doradczy. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

14

15 Jak każdego roku maszerowaliśmy ze szkoły, przez Kobylniki do miejsca straceń, wyposażeni w karty pracy z mapą trasy oraz szeregiem zadań, dotyczących jesieni 1939 roku. Niepodważalnym źródłem wiedzy był dla nas pan Franciszek Janowski, który jako ośmiolatek obserwował kolumnę więźniów prowadzonych na stracenie. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć pomordowanych, zapaliliśmy znicze i zaśpiewaliśmy Rotę.

16 WYJAZD EDUKACYJNY KLAS I
„ŚLADAMI PATRONA” WYJAZD EDUKACYJNY KLAS I DO TORUNIA

17 SZKOŁA PRZETRWANIA

18

19 Kazimierska Agnieszka- 5,0
UCZNIOWIE Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ I A Przybylski Michał- 5.07 Malczak Michalina- 4,73 I B Szymaniak Wiktor- 5,06 Błażewicz Andrzej- 4,93  I C Ratajczyk Jakub- 5,0 Opasik Julia- 4,9 II A Marula Dominika- 4,73 II B Bąkowska Martyna- 4,93 Latawiec Wiktoria- 4,73 II C Mrówczyńska Justyna- 5,07 Dominiak Kamila- 5,0 Kazimierska Agnieszka- 5,0 III A Puławska Karolina- 4,8 Woźniak Wiktoria- 4,8 III B Budzińska Barbara- 5,06 Cięgotura Piotr- 4,87

20 100 % FREKWENCJA Michał Przybylski- kl. I a Kacper Żukiewicz- kl. I b
Kacper Jóźwiak- kl. I b Adam Kwiatkowski- kl. II a Magdalena Czubachowska- kl. II a Marta Lewandowska- kl. II a Karolina Głowacka- kl. II b Mateusz Major- kl. III b

21 KONKURS GEOGRAFICZNY 26 listopada odbył się etap rejonowy konkursu kuratoryjnego z geografii. Naszą szkołę reprezentowali : Piotr Cięgotura Justyna Mrówczyńska Piotr Cięgotura zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

22 KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się czworo uczniów: Barbara Budzińska, Sebastian Olszewski, Grzegorz Jordanowski i Wiktor Szymaniak. Do 3 etapu - wojewódzkiego przeszedł Wiktor Szymaniak uczeń kl. I B. Etap ten odbędzie się w Bydgoszczy.

23 FIZYKA I ASTRONOMIA

24 Nasze gimnazjum było organizatorem etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki i Astronomii
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się trzej uczniowie: Marcin Zmierczak kl. II b Jan Stachowiak kl. II a Piotr Cięgotura kl. III b Udział w rejonowym konkursie z astronomii- Barbara Budzińska kl. III b

25 WOJEWÓDZKI KONKURS Z BIOLOGII
Dwie uczennice odniosły sukces na najwyższym, wojewódzkim szczeblu w konkursie z biologii. Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii została Marta Olszewska- Finalistką etapu wojewódzkiego- Barbara Budzińska

26 KONKURSY POLONISTYCZNE

27 29.10.2013 odbył się etap szkolny Konkursu Języka Polskiego.
odbył się etap rejonowy, w wyniku którego uczennica klasy II b Martyna Bąkowska zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Etap ostatni odbędzie się 25 lutego w Toruniu. 8 listopada 2013 r w konkursie „Krajobraz Poezji Polskiej” naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie. Wyróżnienie otrzymał uczeń klasy I b Andrzej Błażewicz.

28 Najlepsze wyniki uzyskali:
– w konkursie literackim ogłoszonym przez WUP w Toruniu , na pracę literacką pt. „Mój wymarzony zawód”, wyróżnienie zdobyła zdobyła Karolina Puławska, uczennica kl. III a. W trzecim tygodniu stycznia w naszej szkole odbyło się dyktando, którego tematyka corocznie wiąże się z patronem, szkołą i Astrobazą. Dyktando pisali wszyscy uczniowie. Najlepsze wyniki uzyskali: I miejsce- Agata Konieczyńska kl. III b II miejsce_ Larysa Pietrzak kl. III b i Michał Przybylski kl. I a III miejsce- Natalia Stachowiak kl. III b

29 KONKURS MATEMATYCZNY Barbara Budzińska zakwalifikowała się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

30 Wojewódzkiego Konkursu z Historii.
KONKURS Z HISTORII Piotr Cięgotura został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Historii. KONKURS Z CHEMII Barbara Budzińska zakwalifikowała się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.

31 SKĄD NASZ RÓD 25 października 2013 roku odbył się finał konkursu „”Skąd Nasz Ród”, organizowany przez Nadgoplański Park Tysiąclecia.

32 W konkursie uczestniczyli reprezentanci gmin, które znajdują się na terenie NPT.
Drużyna naszej szkoły w składzie : Kamila Klimczuk z kl. II b, Kinga Kościelak z kl. II b, Jakub Ratajczyk z kl. I c wykazała się wiedzą przyrodniczo- historyczną zajmując I miejsce. W konkursie literackim : II miejsce- –Kamila Klimczuk , kl. II b III miejsce- – Karolina Puławska, kl. III a W konkursie fotograficznym: I miejsce- – Karolina Puławska , kl. III a II miejsce- – Agata Świerska, kl. III a

33 KONKURSY PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
W listopadzie odbył się konkurs piosenki w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy. Organizatorem drugiego konkursu było Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Czubachowska IIA, Patrycja Januszek IA, Marta Szymczak IIB i Aleksander Wawrzynek IIB.

34 KONKURSY PLASTYCZNE Wiktoria Woźniak Anita Jenziołowska
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”, organizowanym przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych na szczebel powiatowy zakwalifikowały się dwie prace plastyczne. Autorki prac: Wiktoria Woźniak Anita Jenziołowska

35 W ramach obchodów święta szkoły odbył się konkurs plastyczny
pt. „KOSMICZNE  LITERY” Oto wyniki: I miejsce– Woźniak Wiktoria z kl. III a II miejsce– Bąkowska Martyna z kl. II b III miejsce– Marula Dominika i Skonieczka Martyna z kl. II a Wyróżnienie za ekspresję otrzymali: Marta Olszewska i Andrzej Błażewicz W konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Miejski Ośrodek Wychowawczy w Kruszwicy Karolina Puławska zdobyła I miejsce.

36 SUKCESY SPORTOWE

37 BIEGI PRZEŁAJOWE W okresie jesiennym, w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach w Biegach Przełajowych, dziewczęta zajęły wszystkie stopnie podium I miejsce- – Sylwia Kowalczyk, II- – Weronika Wiśniewska, III- – Zuzanna Kaczmarek, natomiast wśród chłopców III miejsce zajął Sebastian Matuszak, V był Michał Frejliszek a na VII miejscu uplasował się Aleksander Wawrzynek.

38 Sztafetowe Biegi Przełajowe
Chłopcy wywalczyli I miejsce i zakwalifikowali się na szczebel wojewódzki Dziewczęta zdobyły II miejsce w powiecie.

39 Powiatowe Mistrzostwa Siatkówki Drużyna dziewcząt zdobyła III miejsce

40 III JESIENNY TURNIEJ DZIEWCZĄT
r. odbyła się trzecia edycja Jesiennego Turnieju Siatkówki Dziewcząt organizowanego przez naszą szkołę. Rywalizowało osiem zespołów. Dominika Marula z kruszwickiej „Jedynki” została uznana najlepszą rozgrywającą – a drużynowo zajęliśmy III miejsce.

41 ŻYWA LEKCJA HISTORII

42 POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
WYCIECZKA DO MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

43 28 października 2013 roku, zgodnie z tradycją szkoły , klasy III odwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy. Wycieczkę poprzedziły lekcje związane z tematyką powstańczą.

44 EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

45 Po raz siódmy w naszej szkole, obchodziliśmy Europejski Dzień Języków
Po raz siódmy w naszej szkole, obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Drużyny klasowe wykazały się wiedzą o krajach anglojęzycznych i Niemczech. Najlepsze klasy: I miejsce- klasa III B II miejsce- klasa IB III miejsce- I A

46 ZAKRĘT GRUPA TEATRALNA

47 KONKURS TEATRALNY I KUJAWSKO- POMORSKI PRZYSTANEK PaT

48 NAGRODA ZA WARTOŚCI PROFILAKTYCZNE ORAZ I MIEJSCE DLA NAJLEPSZEGO AKTORA FESTIWALU.
Pracujemy nad kolejnym spektaklem na Wojewódzki Profilaktyczny Festiwal Teatralny „poPaTrz”.

49 RAJD „GĘŚ GĘGAWA” Piętnastu rowerzystów z naszej szkoły wyruszyło w trasę na Półwysep Potrzymiech. Każdy z uczestników wziął udział w konkursie dotyczącym Gęsi Gęgawy. Nasz zespół okazał się najlepszy i zdobył wszystkie nagrody w grupie młodzieżowej.

50 „JEDNODNIOWE ZIMOWISKO”
WYCIECZKA DO TORUNIA „JEDNODNIOWE ZIMOWISKO”

51 Szkolny Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą zorganizowania wycieczki w czasie ferii zimowych.
Dzięki wsparciu Rady Rodziców, r. odbył się wyjazd śladami patrona do Torunia. Pomoc w opiece zaoferowali rodzice uczniów z klasy II b- p. Agnieszka Głowala, p. Ewa Szymczak, p. Tomasz Pałczyńki. Jedną z atrakcji była gra w kręgle oraz projekcja kinowa filmu.

52 Dziękujemy Radzie Rodziców i rodzicom zaangażowanym w wyjazd!

53

54 PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ WOKÓŁ PATRONA 2013/2014

55 DZIAŁANIA WOKÓŁ PATRONA SZKOŁY
Udział uczniów szkoły w zajęciach z astronomii z delegacją zagraniczną w Złej Wsi Wielkiej Konferencja popularno-naukowa ROK KOMET z udziałem uczniów szkół oraz delegacji Astrobaz Konkurs plastyczny o tematyce astronomicznej dla uczniów kruszwickich gimnazjów Udział w konkursie astronomicznym Biura Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego "Gwiazda Kujawsko-Pomorskiego" Dyktando astronomiczne Wystawa poświęcona patronowi szkoły M.Kopernikowi Prelekcja Kopernikańska w Astrobazie- Jak Kopernik odkrył niebo? Urodziny Patrona - uroczysty dzień patrona dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły Wycieczka do Torunia "Śladami patrona szkoły M. Kopernika” Podsumowanie działań w roku szkolnym 2013/2014

56 OPRACOWANIE: LIDIA ŁUKOWSKA


Pobierz ppt "PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W I SEMESTRZE 2013/2014"

Podobne prezentacje


Reklamy Google