Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Progenis Bank Komórek Macierzystych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Progenis Bank Komórek Macierzystych"— Zapis prezentacji:

1 Progenis Bank Komórek Macierzystych
NZOZ Progenis Sp. z o.o. Wojskowy Instytut Medyczny Uniwersytecki Szpital Dziecięcy Warszawa – Kraków –

2 Zakres działalności Progenis rozpoczął swoją działalność w 2003 r.
Progenis świadczy następujące usługi: pobieranie krwi pępowinowej podczas porodu preparatyka i badanie krwi pępowinowej wyizolowanie komórek macierzystych zamrożenie i przechowywanie komórek macierzystych Od 2011 r. Progenis zarejestrowany jest jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

3 Ośrodki współpracujące
Dwa renomowane ośrodki przeszczepowe: - Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie – Zakład Transplantologii Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie - Zakład Transfuzjologii Z kim współpracuje Progenis Placówki państwowe Lekarze ginekolodzy z całego kraju, propagują ideę pobierania krwi pępowinowej. Placówki prywatne W szkołach rodzenia w całej Polsce przekazujemy wiedzę na temat komórek macierzystych. Większość oddziałów ginekologiczno – położniczych w Polsce.

4 Certyfikaty i akredytacje
W grudniu 2012 r. Progenis już po raz trzeci uzyskał zgodę Ministerstwa Zdrowia na pobieranie, preparowanie oraz przechowywanie krwi pępowinowej (okres obowiązywania 5 lat) Porozumienie zawarte z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie gwarantuje ciągłość usługi w przypadku upadłości Progenis. Wszelkie wymagane prawem certyfikaty i akredytacje posiadają laboratoria obu ośrodków przeszczepowych, z którymi Progenis współpracuje.

5 Certyfikaty i akredytacje
Do użytku Progenis dopuszcza jedynie sprawdzony, certyfikowany sprzęt, m.in. worek do pobrania krwi pępowinowej, który dopiero po przejściu odpowiednich testów wewnętrznych, obowiązujących w Progenis, został zakwalifikowany do użycia. Zgodnie z wymogami wewnętrznymi skrupulatnym testom Progenis poddał również worek do mrożenia materiału. Worek mimo stosownych certyfikatów otrzymanych od producenta, przeszedł odpowiednie badania w laboratorium Progenis i dopiero wtedy został wprowadzony do użytku.

6 Program Opiekuńczy Progenis prowadzi program bezpłatnego bankowania krwi pępowinowej dla Rodziców, których dzieci są chore, w przypadku gdy w terapii uwzględnia się zasadność przeprowadzenia przeszczepu komórek macierzystych. Materiał preparowany i przechowywany w Progenis zakwalifikowany został do przeszczepu komórek macierzystych w przypadku ostrej białaczki limfoblastycznej. Planowany przeszczep ma odbyć się w najbliższych dniach.

7 Pakiet Transplantacyjny
Progenis z myślą o rodzicach i ich dzieciach udostępnił bezpłatny pakiet transplantacyjny w ramach którego, w przypadku wystąpienia konieczności wykorzystania komórek macierzystych w przeszczepie, gwarantuje swoim klientom: - bezpłatne konsultacje medyczne - pakiet bezpłatnych badań niezbędnych przed przeszczepem - bezpłatną organizację transportu krwi pępowinowej z miejsca przechowywania do miejsca wykonania przeszczepu

8 Progenis wspiera publiczne bankowanie krwi pępowinowej w Polsce
Bank publiczny Progenis wspiera publiczne bankowanie krwi pępowinowej w Polsce W ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej Progenis realizował w 2012 r. bezpłatne pobrania krwi pępowinowej dla celów publicznych dla biorcy niespokrewnionego.

9 Dziękujemy za uwagę !


Pobierz ppt "Progenis Bank Komórek Macierzystych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google