Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku"— Zapis prezentacji:

1 Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku

2 Historia Szpital Powiatowy w Otwocku został założony w 1940 roku przez dr Pawła Martyszewskiego, przy ul. Samorządowej 18. W roku 1964 został oddany do użytku szpital przy ulicy Batorego 44, w którym do tej pory prowadzona jest działalność lecznicza.

3 Działalność szpitala Do 12 listopada 2012 roku szpital działał jako Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej. 13 listopada 2012 roku zarejestrowana w KRS została spółka pod nazwą Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., która prowadzi obecnie szpital.

4 Sytuacja finansowa W chwili przekształcenia Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Otwocku w Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zobowiązania ZPZOZ wynosiły prawie 50 mln zł. Większość zobowiązań przejętych zostało przez Starostwo Powiatowe w Otwocku. W chwili rozpoczęcia działalności Spółka obciążona była zadłużeniem w wys. ok. 10 mln zł., które to w kwietniu 2013 roku zostało przekonwertowane na kapitał zakładowy spółki.

5 Nieruchomości Spółka prowadzi działalność w czterech lokalizacjach, na bazie majątku dzierżawionego od Powiatu: szpital i przychodnia specjalistyczna na ul. Batorego w Otwocku, POZ na ul. Armii Krajowej w Otwocku, POZ, przychodnia stomatologiczna, Poradnia Zdrowia Psych. oraz Poradnia Leczenia Uzależnień na ul. Mickiewicza w Otwocku, ZPO na ul. Sienkiewicza w Józefowie.

6 Przychodnia rejonowa ul. Armii Krajowej 3

7 Przychodnia rejonowa ul. Mickiewicz 8

8 Szpital ul. Batorego 44

9 ZPO Józefów

10 Przychodnia specjalistyczna ul. Batorego 44

11 Oddział neurorechabilitacji ul. Batorego 44

12 Działanie Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku
Zarząd Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. przystąpił do działania mającego na celu poprawę zarządzania Spółki poprzez: sporządzenie bilansu zamknięcia ZPZOZ (bilansu otwarcia Spółki) zatwierdzonego w kwietniu przez niezależnych biegłych rewidentów, przeprowadzeniu szeregu spotkań z lekarzami, pielęgniarkami, pracownikami administracyjnymi, związkami zawodowymi, których celem było przedstawienie sytuacji Spółki i zaprezentowanie działań niezbędnych do poprawy jej wyników finansowych, przygotowanie oraz stopniowe wdrażanie planu restrukturyzacji Spółki. 

13 KONIEC PREZENTACJI ! Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google