Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie

2 Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
W szkole jest 18 izb lekcyjnych, w tym 2 pracownie komputerowe z dostępem do internetu, biblioteka i czytelnia ze zbiorem prawie 5000 woluminów, wyposażone w sprzęt multimedialny oraz stanowiska komputerowe dla uczniów, laboratorium językowe ze stanowiskami umożliwiającymi indywidualizację procesu nauczania. Pracownie przedmiotowe wyposażone są w nowości multimedialne tj. tablice interaktywne, projektory multimedialne, sprzęt audiowizualny oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne. Nauczyciele przedmiotów ścisłych mają stworzone warunki do organizowania doświadczeń laboratoryjnych. Sale, korytarze szkolne, systematycznie odświeżane, są zawsze czyste, estetyczne i zadbane, co jest zasługą pracowników administracji i obsługi.

3 Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
W szkole funkcjonuje stołówka prowadzona przez ajenta i dwa sklepiki. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w Mławskiej Hali Sportowej i na nowoczesnych boiskach wokół hali. Szkoła jest monitorowana, co w dużej mierze wpływa na zapewnienie bezpieczeństwa uczniów.

4 Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
W gimnazjum zatrudnionych jest 41 nauczycieli, z których 29 to nauczyciele dyplomowani, 27 posiada dodatkowe kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu. Administracja i obsługa liczy 8 osób, w tym 1 kierownik administracyjny, 1 sekretarz, 4 sprzątaczki i 2 woźnych, z których jeden ma w swoich obowiązkach ochronę młodzieży i mienia szkoły. W czasie zajęć szkolnych opiekę medyczną nad uczniami sprawuje pielęgniarka. W bieżącym roku szkolnym w szkole uczy się uczniów w 17 oddziałach.

5 Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
Gimnazjum nr 2 to szkoła sukcesu. Posiadamy certyfikat „Nauczyciel z klasą” , „Szkoła bez przemocy”, „Szkoła Humanitarna”,” Szkoła Dialogu”, „Dobrze zaprojektowana szkoła” Nauczyciele systematycznie wdrażają ogólnopolskie i lokalne programy wychowawcze i profilaktyczne, m.in. Bezpieczna szkoła, Szkoła bez przemocy, Trzymaj formę, Zachowaj trzeźwy umysł, Dzień bezpiecznego Internetu, oraz różnego rodzaju projekty, w tym unijne, np. Zagrajmy o sukces, czy Wiem – więc myślę ekonomicznie organizowany przez Narodowy Bank Polski oraz Urząd Miasta Mława.

6 Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
Nasi uczniowie odnoszą sukcesy nie tylko w kraju, ale i na świecie – nasza wychowanka zdobyła tytuł mistrzyni świata w kick boxingu, a nasz klub sportowy stanowi zaplecze kadry Polski w tym sporcie.

7 Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
Szkoła wiedzie prym w działalności wolontariatu. To właśnie nasza szkoła zaadoptowała dziewczynkę z Afryki, która dzięki naszej pomocy uczy się w prywatnej szkole, mieszka w internacie (jest półsierotą) ma całodzienne wyżywienie i ubrania. Szkolny wolontariat systematycznie wspiera dzieci z rodzin ubogich, nieuleczalnie chore, Dom Dziecka w Kowalewie organizując zbiórki zabawek, pieniędzy, pozyskując fundusze z różnych źródeł (sprzedaż kartek świątecznych, palm wielkanocnych, pakowania zakupów w sklepach, itp.).

8 Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
Prężnie działa Szkolny Ośrodek Kariery, który przygotowuje uczniów do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej oraz do startu w dorosłe - zawodowe życie. Nasi uczniowie wchodzą w skład Młodzieżowej Rady Miasta ucząc się zasad samorządności.

9 Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
Braliśmy udział w projektach międzynarodowych: Kulturowy zawrót głowy, Slow life, Nasi uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili kolegów z Niemiec. W pięknym niemieckim mieście Poczdam, w Centrum Młodzieżowym LINDENPARK, odbyły się anglojęzyczne warsztaty muzyczne. Byliśmy we Włoszech, Rumunii, we Francji prezentowaliśmy polskie obyczaje bożonarodzeniowe. Odwiedziliśmy Strasburg siedzibę Parlamentu Europejskiego. Pokazywaliśmy piękno naszego kraju gościom z Litwy, Rumunii, Hiszpanii, Włoch. W ramach wymiany młodzieży nauczyciele i uczniowie szkoły wzięli udział w realizacji projektu w ramach Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google