Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działania zespołu ds. profilaktyki w roku szkolnym 2012/2013 w Szkole Podstawowej w Wirach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działania zespołu ds. profilaktyki w roku szkolnym 2012/2013 w Szkole Podstawowej w Wirach."— Zapis prezentacji:

1 Działania zespołu ds. profilaktyki w roku szkolnym 2012/2013 w Szkole Podstawowej w Wirach

2 Cel główny: Zwiększenie ilości i jakości oddziaływań profilaktycznych, w szczególności w zakresie ochrony zdrowia i redukcji antyspołecznych zachowań dzieci. Cele szczegółowe: Kształtowanie następujących nawyków i zachowań: Higiena osobista (zwłaszcza jamy ustnej) Racjonalne odżywianie Sprawne komunikowanie się Zachowania asertywne Umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy Angażowanie się w działalność prospołeczną

3

4 ZALEGŁOŚCI W OTYŁOŚCI Halo dzieci! włączamy się w program Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – EpidemiologicznejBądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy

5 Patrzcie, maluchy, co my tu mamy: łamigłówki, konkursy, zabawy, plakaty w szkole, a dalej kolorowanki: będziemy je uzupełniać z rodzicami, broszurki: mama nam poczyta, poradniki: rodzice będą czytać, my ich zachęcimy, a potem przeegzaminujemy i jeszcze niech obejrzą kącik wiedzy w naszej szkole. Recepta na zdrowie – nasze maluchów koncepty. Oto one. Czyż nie są piękne?

6 MNIAM, MNIAM NA PRZERWIE Pani Minister powiedziała: Szklanka mleka i Warzywa i owoce w szkole Do mnie! Do mnie! Marcheweczki i gruszeczki, smaczne mleczko – dwie szklaneczki, pyszne kakao – hej, tylko jedna szklanka, łakomczuszki.

7 PRZEZ PAPIEROSKA KŁOPOT I TROSKA Czyste powietrze wokół nas – Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej Zobaczcie nasze gazetki, prace plastyczne, posłuchajcie, co mówią do nas i co my powtórzymy naszym rodzicom.

8 Bez nikotyny pełne szczęście rodziny

9 PASTA, WODA – ZĘBÓW URODA Pani higienistka pouczała, a potem z nami zęby fluoryzowała.

10 PASTA, WODA – ZĘBÓW URODA Pani stomatolog na środku klasy stała i wszystko nam o zębach opowiadała.

11 AKCJA DNI DLA ZDROWIA

12 BIEG PO BIAŁY UŚMIECH

13 Klasa VI w przedstawieniu: Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć

14 POMAGIERKA Leży na drodze wypadku ofiara: jeśli nie pomożesz toś fujara! Koleżanka lewą nogę złamała, rób wokół niej to, czego instruktorka nauczała.

15 POMAGIERKA Program Pierwsi do pierwszej pomocy i konkurs PCK Wiem, jak ratować życie

16 ASERTYWKA - Nie lubię proszę pana, gdy mi ktoś coś narzuca wieczorem, za dnia i z rana. - Mam swoje cukierki i ciasteczka: może pani weźmie ode mnie cukiereczka?

17 NIE-BÓJKA W rozmowie nie bądź agresywny, lecz logiczny i sugestywny! Rękoczyny mogą prowadzić do kalectwa, a kaleka jest bezradny, podobny do dziecka. Czy chcesz tego, koleżanko, kolego ?! Zajęcia w ramach programu Trening zastępowania agresji

18 OCEAN ZDROWIA Cały rok, nad naszym zdrowiem żeśmy pilnie pracowali, a efekty: ocean zdrowia cały! Oto zdrowy uśmiech Piękna sylwetka Z mamą i tatą na spacerze Nasz obiadek teraz! bo mamy wiedzą, co zdrowi ludzie z Wir jedzą Z wuefu coraz lepsze oceny, bo my zdrowi być chcemy Promocji zdrowia nakazem, my i rodzice teraz zawsze razem Już mama nie pali, już tato nie pali, latem będziemy kołysać się na morskiej fali Nasza szkoła ciągle zdrowie promuje, przez to na sławie zyskuje! Udzielanie potrzebującym pomocy, umiejętność powiedzenia dobrego NIE oraz polubowne rzeczy załatwianie to najmilsze fale na ZDROWIA OCEANIE.

19 Dziękujemy za uwagę opracowały: koordynator promocji zdrowia - mgr Justyna Kozłowska - Lisik mgr Alicja Żurawiak


Pobierz ppt "Działania zespołu ds. profilaktyki w roku szkolnym 2012/2013 w Szkole Podstawowej w Wirach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google