Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze gimnazjum jest kameralną, bezpieczną szkołą, w której nikt nie jest anonimowy. Posiadamy tytuł „Szkoły z klasą”. Certyfikat „Szkoła bez przemocy”.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze gimnazjum jest kameralną, bezpieczną szkołą, w której nikt nie jest anonimowy. Posiadamy tytuł „Szkoły z klasą”. Certyfikat „Szkoła bez przemocy”."— Zapis prezentacji:

1

2 Nasze gimnazjum jest kameralną, bezpieczną szkołą, w której nikt nie jest anonimowy. Posiadamy tytuł „Szkoły z klasą”. Certyfikat „Szkoła bez przemocy”. Nasi uczniowie osiągają sukcesy w konkursach przedmiotowych, różnego rodzaju konkursach tematycznych oraz zawodach sportowych. Szkoła jest wyremontowana, posiada dobrze wyposażone sale przedmiotowe, bibliotekę, pracownię informatyczną i centrum multimedialne z dostępem do Internetu.

3 Chcemy być szkołą promującą zdrowy styl życia, stwarzającą warunki do harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży. Nawiązując do ustawy prawnej, nasz program wychowawczy zapewnia m.in.: możliwość pełnego rozwoju osobowego, pomoc i wspieranie rodziny w jej działaniach, warunki do bezpiecznego i bezstresowego pobytu w szkole, poszanowanie godności człowieka, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

4 W realizacji programów nauczania stosowane są różnorodne formy i metody pracy, m.in. prace w grupach, prace projektowe. W realizacji programów nauczania stosowane są różnorodne formy i metody pracy, m.in. prace w grupach, prace projektowe. Dodatkowo realizowane są: Dodatkowo realizowane są: Autorski program edukacji regionalnej,Autorski program edukacji regionalnej, Program edukacji europejskiej,Program edukacji europejskiej, Program „Trzymaj Formę”,Program „Trzymaj Formę”, Autorskie programy zajęć pozalekcyjnychAutorskie programy zajęć pozalekcyjnych

5  Od 2003 r. w naszym gimnazjum istniej ą klasy integracyjne. Do klasy integracyjnej mogą być zapisani uczniowie, których rodzice wyrażą na to zgodę, a dziecko spełni warunki kwalifikacji. "Klasy integracyjne to coś innego... Np. taka "terapia", na której lepiej poznajemy się nawzajem. Takich rzeczy się nie zapomina". Uczeń klasy II a (klasy integracyjnej)

6 Nasze klasy integracyjne to: Nasze klasy integracyjne to: - komfortowe warunki pracy dla wszystkich uczniów, - integracja młodzieży niepełnosprawnej z rówieśnikami, - grupa licząca od 15 do 20 osób w tym do 5 uczniów z dysfunkcją, - obecność na większości zajęć drugiego nauczyciela wspomagającego, - realizacja programu nauczania jak w klasach równoległych. "Do końca życia będę pamiętała o „13-tce”. To wspaniała szkoła, do której często wracam wspomnieniami...„ Absolwentka

7 Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania. Mają do wyboru wiele rodzajów zajęć pozalekcyjnych. Realizujemy program w zakresie nauczania dwóch języków obcych: języka angielskiego, języka niemieckiego w różnych grupach zaawansowania. Wir lernen Deutsch und Englisch. Natürlich lernen wir auch Polnisch. We’re lerning German and English. Naturally we’re learning also Polish. Uczymy się niemieckiego i angielskiego. Naturalnie uczymy się też polskiego. Koło chemiczne Koło plastyczne Zespół muzyczny Koło dziennikarskie Koło języka polskiego Koło języka niemieckiego Koło języka angielskiego Koło historyczne Koło geograficzne Koło biologiczne Koło matematyczne Koło fizyczne Koło informatyczne Zajęcia z lekkiej atletyki z elementami gier zespołowych Zajęcie piłki siatkowej Koło filmowo – kulturoznawcze Koło teatralne Zajęcia rozwoju kreatywności Doradztwo zawodowe Zajęcia origami Zajęcia piłki koszykowej Tenis stołowy Basen Aerobik Zajęcia PCK Koło biblijne Koło turystyczne

8 Odbywające się w naszym Gimnazjum „Święto Szkoły” połączone bywa często z Festiwalem Nauki. Piosenka i taniec hiszpański

9 Uczestniczyliśmy w programie SOCRATES współpracując w tym zakresie ze szkołami w Hiszpanii i Bułgarii. Nasza szkoła objęta jest patronatem Ambasady Republiki Węgierskiej w Polsce.

10 Wieloletnia współpraca z: Wieloletnia współpraca z: Ambasadą Republiki Węgierskiej, Ambasadą Republiki Węgierskiej, Konsulatem Republiki Węgierskiej w Łodzi, Konsulatem Republiki Węgierskiej w Łodzi, Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wizyty gości węgierskich z okazji Święta Szkoły oraz okazjonalne spotkania. oraz okazjonalne spotkania. Nasze kontakty z Węgrami: Wycieczki na Węgry w ramach wymiany z młodzieżą węgierską, Umowa o współpracy z węgierskojęzyczną szkołą z Aradu (Rumunia).

11 Uczniowie naszej szkoły bywają goszczeni przez uczniów szkoły mniejszości węgierskiej w mieście Ara d, na terenie Rumunii.

12 Przed budynkiem naszej szkoły wmurowane zostały „drewniane kopie”, upamiętniające 160 rocznicę Wiosny Ludów. Ufundował je Konsul Węgier, Pan Tadeusz Kaczor, a wykonał rzeźbiarz z Siedmiogrodu.

13

14

15 Gazetka powstała w roku szkolnym 2001/2002 w miesiącu wrześniu. Inicjatorem był uczeń wtedy klasy Id – Michał Stanowski, a współzałożycielami jego koledzy i koleżanki z klasy. Nazwa gazetki powstała w wyniku konkursu szkolnego. Pierwsze numery tworzyliśmy w pracowni komputerowej, a od roku szkolnego 2003/2004 tworzymy ją w centrum multimedialnym. „Szczur”, to wcale nie gryzoń z rodziny kotowatych, ale nasze SZkolne CZasopismo URwisów. Poznajcie szkolne problemy, nowinki, przeczytajcie wywiady z nauczycielami. Śmieszne, przerażające i (odrobinę) poważne teksty to fantastyczny sposób rozerwania się między jedną klasówką, a drugą. Każdy uczeń może być współtwórcą naszej gazetki. Wystarczy napisać artykuł z życia szkoły. Historia " SzCzUra "

16 Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły. „Drzwi Otwarte” 11 i 12 marca 2014r. godz. 17:00


Pobierz ppt "Nasze gimnazjum jest kameralną, bezpieczną szkołą, w której nikt nie jest anonimowy. Posiadamy tytuł „Szkoły z klasą”. Certyfikat „Szkoła bez przemocy”."

Podobne prezentacje


Reklamy Google