Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dahl Roald zyskał sławę jako pisarz. Wydał dwie autobiografie, dwie książki dla dorosłych i kilkanaście książek dla dzieci m.in. „Charlie i fabryka czekolady”.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dahl Roald zyskał sławę jako pisarz. Wydał dwie autobiografie, dwie książki dla dorosłych i kilkanaście książek dla dzieci m.in. „Charlie i fabryka czekolady”."— Zapis prezentacji:

1

2 Dahl Roald zyskał sławę jako pisarz. Wydał dwie autobiografie, dwie książki dla dorosłych i kilkanaście książek dla dzieci m.in. „Charlie i fabryka czekolady”.

3 „Charlie i fabryka czekolady” to książka opowiadająca historię chłopca z ubogiej rodziny, który kiedyś w pysznej czekoladzie znalazł Złoty Talon, pozwalający mu zwiedzić całą fabrykę Pana Wonki.

4 Charlie Bucket to gł ó wny bohater książki. Jest bardzo miły i życzliwy. Pochodzi z biednej, ale kochającej rodziny. Jak każde dziecko kocha słodycze, ale tylko raz w roku – w dzień jego urodzin, dostaje jedną tabliczkę czekolady.

5 Violet Beauregarde myśli, że jest pępkiem świata. Jej hobby to żucie gumy. Mike Teavee nikogo się nie słucha, żyje własnym życiem. Jest uzależniony od gier komputerowych. Veruca Salt to rozpieszczona dziewczynka. Wszystko wymusza płaczem. Augustus Gloop to pazerny chłopiec. Mógłby ci ą gle je ść.

6 Pan Willy Wonka jest właścicielem fabryki czekolady i fanem wszystkich słodyczy. Jest zwariowany i szalony. Stworzył wiele gum do żucia, batonów, lizaków, cukierków i innych łakoci.

7 W fabryce pana Wonki prawie wszystko jest ze słodyczy. Można w niej spróbować miętowej trawy oraz gumy, która może zastąpić trzy posiłki. Jest tam też czekoladowa rzeka, po której pływa się łódką z landrynek.

8 Ta książka jest dla dzieci i dla dorosłych, którzy chcą powrócić do czasów dzieciństwa. Można ją czytać bez końca…

9 -Wikipedia -Google Grafika -Opinie czytelników z serwisu lubimyczytac.pl -Notatki z lekcji

10 Bardzo dziękujemy Pani Kamili Łęczyckiej za wielką pomoc w szukaniu wszelkich dodatkowych informacji


Pobierz ppt "Dahl Roald zyskał sławę jako pisarz. Wydał dwie autobiografie, dwie książki dla dorosłych i kilkanaście książek dla dzieci m.in. „Charlie i fabryka czekolady”."

Podobne prezentacje


Reklamy Google