Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GAZETKA SZKOLNA PSP W KOZŁOWICACH czerwiec 2016 nr 4.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GAZETKA SZKOLNA PSP W KOZŁOWICACH czerwiec 2016 nr 4."— Zapis prezentacji:

1 GAZETKA SZKOLNA PSP W KOZŁOWICACH czerwiec 2016 nr 4

2 SKŁAD REDAKCYJNY REDAKTOR NACZELNY: Weronika Woźna SEKCJA KULTUROWA: Weronika Woźna, Weronika Wiśniewska, Aleksander Gallus SEKCJA ROZRYWKOWA: Łukasz Jurczok, Roksana Grabowska, SEKCJA EDUKACYJNA: Julia Zymiak, Aleksandra Smyrek SEKCJA SPORTOWA: Jennifer Malecha,

3 DZIEŃ MAMY 24 maja w naszej szkole odbył się Dzień Mamy. Uczniowie naszej szkoły prezentowali krótkie przedstawienia, składali życzenia i zapraszali na drobny poczęstunek. Szósta klasa zrobiła szczególny prezent swoim mamom w postaci bardzo wysokiego wyniku ze sprawdzianu szóstoklasisty.

4 DZIEŃ MAMY Akademia rozpoczęła się przemówieniem pani dyrektor. Następnie klasa pierwsza przedstawiła piosenkę,,Walczyk dla rodziców’’, po czym wystąpiła klasa druga. Klasa trzecia przygotowała występ o dwóch wychwalających swoje dzieci matkach. Później zobaczyliśmy scenki klasy czwartej oraz tańce klas 1-3. Piąta klasa wyśpiewała piosenkę o matczynej miłości. Następnie na scenie pojawił się kopciuszek z szóstej klasy. Na koniec zagrano,,Sto lat’’ i złożono życzenia.

5 WIND BAND 25 maja uczniowie naszej szkoły pojechali na koncert zespołu,,Wind Band’’ do Gorzowa Śląskiego. Artyści zaprezentowali świetną muzykę. Równie dobrze zaprezentowali się goście specjalni, czyli wokaliści Gorzowskiego studia piosenki,, The Voice’’. Fantastycznie bawiliśmy się przy ich muzyce.

6 SUKCES KLASY VI Uczniowie tegorocznej szóstej klasy: Aleksander Gallus, Daniel Hober, Dominika Kwaśna, Patryk Mońka, Paweł Pigło, Aleksandra Smyrek, Kacper Sobania, Mateusz Sopa, Weronika Wiśniewska i Weronika Woźna, 5 kwietnia przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty. Uzyskali 84% z języka polskiego, 64% z matematyki oraz 80,3% z j. angielskiego. Sprawdzian szóstoklasisty był trudny, ale szósta klasa się postarała

7 DZIEŃ DZIECKA 1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Wszyscy byliśmy bardzo pedekscytowani, gdyż czekały na nas różne atrakcje. Na pierwszej godzinie lekcyjnej klasy 1-3 miały zajęcia edeukacyjne. Dzieciaki miały okazję dowiedzieć się jak robi się papier. W tym czasie uczniowie klas 4-6 miały lekcję poświęconą eksperymentom. Poszczególne grupy prezentowały różne doświadczenia. Na drugiej lekcji klasy zamieniły się atrakcjami. Następnie na szkolnym boisku odbyło się ognisko. Usmażyliśmy pyszne kiełbaski, po czym je zjedliśmy. Kolejnym punktem dnia było wybranie się na wiejskie boisko sportowe. Tam odbył się krótki pokaz w wykonaniu strażaków, którzy oblali nas wodą. Wszyscy byliśmy bardzo mokrzy! Dowiedzieliśmy się również, z czego składa się wyposażenie wozu strażackiego i jak udzielić pierwszej pomocy. Teraz każdy z nas wie, jak zachować się w sytuacji, kiedy drugiemu człowiekowi coś złego się stanie. Po skończonym pokazie wróciliśmy do szkoły i czekaliśmy na przyjazd autobusów. Do domów wróciliśmy w znakomitych humorach.

8 DZIEŃ DZIECKA W tym roku szkolnym Dzień Dziecka był w naszej szkole także Dniem Eksperymentów oraz pokazów strażackich.

9 KĄCIK SPORTOWY W kwietniu 2016 roku odbyły się zawody w tenisa stołowego. Z naszej szkoły pojechało sześciu zawodników: Eryk Bastek, Dominik Bernard, Tomasz Foryta, Jennifer Malecha, Jakub Olszok oraz Jakub Paprotny. Ich gra była warta obejrzenia. Walczyli do końca i wywalczyli dla naszej szkoły bardzo dobre miejsca. Odbyły się też zawody w bieganiu. Z naszej szkoły wystartowały dwie osoby: Igor Kupski oraz Paweł Pigło. Nie wywalczyli najlepszych miejsc, ale w sporcie liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

10 KĄCIK ŁAMIGŁÓWKI

11 HUMOREK SZKOLNY Przychodzi Jasiu do domu szczęśliwy i mówi: - Nauczyłem się liczyć do dziesięciu:2,3,4,5,6,7,8,9,10. - Jasiu, a gdzie jedynka? - pyta tata. - Jedynka jest w dzienniczku. W liście z kolonii Jasiu pisze do rodziców: - Tutaj jest pięknie, jestem bardzo zadowolony, dużo leżę i odpoczywam. Bądźcie spokojni i nie martwcie się o mnie. PS. Co to jest epidemia? Nauczyciel sprawdza zadanie domowe: - Otwórzcie zeszyty. Jagoda, kiedy odrabiasz lekcje? - Po obiedzie. - To dlaczego tej pracy nie zrobiłaś? - Bo jestem na diecie. Przychodzi Jasiu z wielką reklamówką jabłek do domu: - Jasiu skąd masz te jabłka? -pyta mama. - Od sąsiada. - śmiało odpowiada Jaś. - Sąsiad wie? - Jasne, przecież mnie gonił.


Pobierz ppt "GAZETKA SZKOLNA PSP W KOZŁOWICACH czerwiec 2016 nr 4."

Podobne prezentacje


Reklamy Google