Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin im. księdza Jana Twardowskiego Ul. Wąwozowa 28 02 – 796 Warszawa, woj. mazowieckie Nauczyciele koordynujący : Pani Katarzyna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin im. księdza Jana Twardowskiego Ul. Wąwozowa 28 02 – 796 Warszawa, woj. mazowieckie Nauczyciele koordynujący : Pani Katarzyna."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin im. księdza Jana Twardowskiego Ul. Wąwozowa 28 02 – 796 Warszawa, woj. mazowieckie Nauczyciele koordynujący : Pani Katarzyna Maleszak (biologia) i Pani Anna Kuczmierowicz ( geografia) Autor zdjęć: Marcin Kuźniar ( uczeń kl. III gimnazjum) TORUN – MIASTO PIERNIKA I KOPERNIKA

2 W tym miejscu znajduje się Toruń w województwie kujawsko – pomorskim. W tym miejscu znajduje się Toruń w województwie kujawsko – pomorskim. Położone nad rzekami: Wisłą i Drwęcą Położone nad rzekami: Wisłą i Drwęcą W 1997 toruński zespół staromiejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, a od 2004 jest ogólnopolską siedzibą Ligi Polskich Miast UNESCO W 1997 toruński zespół staromiejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, a od 2004 jest ogólnopolską siedzibą Ligi Polskich Miast UNESCO W 2007 r. toruńska starówka została wpisana na listę 7 Cudów Polski dziennika „ Rzeczpospolita" W 2007 r. toruńska starówka została wpisana na listę 7 Cudów Polski dziennika „ Rzeczpospolita" Toruński Rynek i Ratusz Staromiejski zajęły 3 miejsce w plebiscycie National Geographic Polska na 30 najpiękniejszych miejsc na świecie Toruński Rynek i Ratusz Staromiejski zajęły 3 miejsce w plebiscycie National Geographic Polska na 30 najpiękniejszych miejsc na świecie

3 Żywe muzeum piernika Widzieliśmy: Starówkę Muzeum Tonego Halika

4  Widzieliśmy jak przygotowuje się ciasto do pieczenia piernika oraz jakie przyprawy są potrzebne: miód pitnymiód pitny gorzałka mocnagorzałka mocna imbir białyimbir biały goździkigoździki cynamoncynamon Czarownica” przechodzi wzdłuż ludzi dając do powąchania poszczególne przyprawy „ Czarownica” przechodzi wzdłuż ludzi dając do powąchania poszczególne przyprawy Czarownica” dodaje przyprawy do ciasta Nie tylko my pracujemy ciężko na warsztatach, ale nauczyciele też. Pani Ania Kuczmierowicz przesiewa prze sito mąkę potrzebną do upieczenia piernika

5 Mieczysław Sędzimir Antoni Halik ( Tony Halik) urodził się 24 stycznia 1921 roku w Toruniu. Był polskim podróżnikiem, dziennikarzem, pisarzem oraz operatorem Filmowym. Był też autorem programów telewizyjnych o tematyce podróżniczej, które prowadził z żoną Elżbietą Dzikowską. Był zapalony żeglarzem – w latach 1987 – 1988 opłynął świat na pokładzie żaglowca Dar Młodzieży Zmarł 23 maja 1998 roku.

6 Kolekcja kluczy hotelowych z miejsc w których bywał. Jest też klucz z Hotelu Victoria w Warszawie Kolekcja kluczy hotelowych z miejsc w których bywał. Jest też klucz z Hotelu Victoria w Warszawie. Ściana ze odjęciami z różnych stron świata.

7

8 Podziwiamy zabytki architektury Torunia i robimy zdjęcia do naszych zadań, które wyznaczają nam nasze Panie.

9 często dawniej nawiedzane przez powodzie roztopowe...

10


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin im. księdza Jana Twardowskiego Ul. Wąwozowa 28 02 – 796 Warszawa, woj. mazowieckie Nauczyciele koordynujący : Pani Katarzyna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google