Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działania Małego Wolontariatu 2015/2016. Przedszkole Małe Talenty w Luboniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działania Małego Wolontariatu 2015/2016. Przedszkole Małe Talenty w Luboniu."— Zapis prezentacji:

1 Działania Małego Wolontariatu 2015/2016

2 Przedszkole Małe Talenty w Luboniu

3 W programie Mały Wolontariat chodzi nie tylko o angażowanie dzieci w działania, ale przede wszystkim uświadomienie im, czym jest pomoc oraz uwrażliwienie ich na potrzeby otoczenia. Mamy nadzieję, że uwrażliwianie najmłodszych zaowocuje ostatecznie odpowiedzialnością społeczną osoby dorosłej – najpierw ich rodziców i opiekunów, a potem ich samych, bo przecież czasem drobny gest może wywołać lawinę pozytywnych działań.

4 Nasze akcje… We wrześniu razem z Fundacją „Zaczytani” (zaczytani.org) oraz „Family Cafe” (Centrum Kreatywnego Rozwoju) organizowaliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę książek dla małych pacjentów przebywających na oddziałach Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w akcję. To dzięki nam Fundacja „Zaczytani” stworzyła bibliotekę w poznańskim szpitalu dla dzieci.

5

6

7

8 Nasze kochane przedszkolaki uwielbiają pomagać, dlatego wszyscy z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się w akcje „Kartki urodzinowe dla Wiktorii”. Dzieci z wielką starannością wykonały kartki urodzinowe na chorej dziewczynki.

9

10

11

12

13 W listopadzie organizowaliśmy zbiórkę GÓRA GROSZA. Zbieraliśmy drobne monety by pomóc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.

14 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia nasze Przedszkole razem z wolontariuszami „Dobrego pasterza” zorganizowało zbiórkę darów dla dzieci ze szpitala im. Karola Jonchera w Poznaniu.

15

16

17 Nasze kochane przedszkolaki wykonały także samodzielnie gwiazdorki by sprawić radość chorym dzieciom.

18 Akcja Zwierz W grudniu zorganizowaliśmy także zbiórkę darów dla schroniska w Gaju koło Śremu. Przedszkolaki razem z rodzicami zebrały karmę, miski oraz koce. Wszystkie rzeczy zostały przekazane przedstawicielom Schroniska.

19

20 Po raz kolejny chcieliśmy pomóc, dlatego zaangażowaliśmy całe przedszkole do akcji „Julka ma marzenie”. Marzeniem dziewczynki było otrzymać jak największą ilość kartek urodzinowych.

21 Akcja Zaczarowany ołówek Zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci potrzebujących, które mieszkają w Afryce.

22

23 Dzień Motyla- Dzień Wrażliwości Po raz kolejny nasze przedszkolaki przygotowały piękne kolorowy motyle by wyjść z nimi na ulice i rozdawać przechodniom z okazji dnia wrażliwości. Hasło naszej akcji „Bądź wrażliwy na potrzeby innych ludzi”

24

25

26

27 Z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci z całego przedszkola przygotowały dary dla pacjentów przebywających w Hospicjum Palium w Poznaniu.

28

29

30 Opatrunek na ratunek Naszą kolejną akcją była zbiórka m.in.. bandaży, strzykawek, plastrów itp. Akcja miała na celu pomoc szpitalom misyjnym w Afryce.

31

32

33 A oto nasza akcja, która trwa w naszym przedszkolu przez cały rok. Zbiórka nakrętek na rehabilitacje 3-letniego Ziemka.

34 Dziękujemy za zaangażowanie w naszą akcję

35

36 Zbieraj i Wspieraj Cały rok trwała także zbiórka zużytych baterii i płyt CD oraz DVD. Dochód z ich utylizacji zostanie przeznaczony na budowę domów dla ofiar tajfunu na Filipinach.

37

38 Naszą ostatnią akcją w tym roku przedszkolnym była zbiórka darów dla dzieci z domów dziecka w Poznaniu. była zbiórka darów dla dzieci z domów dziecka w Poznaniu. Zbieraliśmy książki, zabawki, gry planszowe, przybory szkolne itp.

39

40

41 Dziękujemy za wszystkie dary

42 Pamiętajmy „Dobro zawsze wraca” Pomagajmy innym Przygotowała: Natalia Mankiewicz Kamila Prałat


Pobierz ppt "Działania Małego Wolontariatu 2015/2016. Przedszkole Małe Talenty w Luboniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google