Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza ojczyzna - wycieczka Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza ojczyzna - wycieczka Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Nasza ojczyzna - wycieczka Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Podróż po naszej ojczyźnie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Witajcie! Wiecie, jaka piękna jest nasza ojczyzna? Ile wspaniałych miejsc można tu zobaczyć! Zróbmy wycieczkę wzdłuż Wisły – od gór aż po samo morze. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Jesteśmy teraz w naszych pięknych górach. Co prawda w wielu krajach można znaleźć wyższe góry, nasze Tatry są jednak w sam raz. Warto pojechać do Zakopanego, zobaczyć Morskie Oko, wspiąć się na Giewont. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Jedziemy nieco na północ – jesteśmy teraz w Krakowie. W mieście tym można zobaczyć bardzo dużo ciekawych zabytków – są to np. Sukiennice, Kościół Mariacki czy Wawel. Warto też zajrzeć do Smoczej Jamy aby poznać Smoka wawelskiego. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Warto też zajrzeć do Biskupina, gdzie była pierwsza osada w Polsce. Można tam zobaczyć bardzo stare, drewniane chaty i dowiedzieć się, jak żyli i mieszkali wówczas ludzie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Na trasie naszej wycieczki nie może oczywiście zabraknąć Warszawy. Można tu zwiedzić wiele muzeów, pałaców i spędzić wspaniale czas. Jakie miejsca w Warszawie warte zobaczenia przychodzą wam do głowy? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Pojedziemy teraz dalej na północ na Warmię i Mazury – do krainy jezior. Jest to piękna kraina, o wspaniałych widokach. Można tu popływać na jeziorze, pożeglować czy też wybrać się na wyprawę do pięknego lasu. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Na koniec warto się wybrać nad morze, do którego wpada nasza Wisła. Na początek pojedziemy do Trójmiasta, na które składają się : Gdańsk, Gdynia i Sopot. Następnie możemy przejechać się wzdłuż wybrzeża i zobaczyć wiele pięknych kurortów nadmorskich. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Mam nadzieję, że podobała się wam wycieczka po naszej pięknej ojczyźnie. Oczywiście to nie są wszystkie miejsca warte zobaczenia. A wy dokąd chcielibyście pojechać i co zobaczyć? Powiedzcie, jakie miejsca w Polsce waszym zdaniem warto zwiedzić. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Nasza ojczyzna - wycieczka Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google