Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 61 im. św. Franciszka z Asyżu 91-520 Łódź, ul. Okólna 183 tel./fax (0-42) 659 00 10

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 61 im. św. Franciszka z Asyżu 91-520 Łódź, ul. Okólna 183 tel./fax (0-42) 659 00 10"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 61 im. św. Franciszka z Asyżu 91-520 Łódź, ul. Okólna 183 tel./fax (0-42) 659 00 10 podstawowa61@poczta.onet.plpodstawowa61@poczta.onet.pl www: sp61.szkoly.lodz.pl

2 Szkoła Podstawowa nr 61 znajduje się na terenie Lasu Łagiewnickiego, stanowiącego część Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Szczególne miejsce w naszym programie edukacyjnym stanowi ekologia i zdrowie. Zagadnienia te realizujemy w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

3 Zalety szkoły szkoła z tradycjami, wielopokoleniowa, szkoła z tradycjami, wielopokoleniowa, bezpieczna, ogrodzona, monitorowana, bezpieczna, ogrodzona, monitorowana, mała, kameralna, uczniowie nie są w niej anonimowi, mała, kameralna, uczniowie nie są w niej anonimowi, pięknie położona, na skraju Lasu Łagiewnickiego, część zajęć (w-f, przyroda) odbywa się w lesie, pięknie położona, na skraju Lasu Łagiewnickiego, część zajęć (w-f, przyroda) odbywa się w lesie, duży, zielony teren sportowo - rekreacyjny, miejsce na ognisko, duży, zielony teren sportowo - rekreacyjny, miejsce na ognisko, świetlica czynna od 7.00 do 17.00, świetlica czynna od 7.00 do 17.00, tanie, domowe obiady, gotowane we własnej kuchni, tanie, domowe obiady, gotowane we własnej kuchni, bezpieczny plac zabaw i mini – ogród botaniczny, bezpieczny plac zabaw i mini – ogród botaniczny, kolorowe, przestronne klasy, pracownie multimedialne z tablicami interaktywnymi, pracownia internetowa i centrum multimedialne przy bibliotece, kolorowe, przestronne klasy, pracownie multimedialne z tablicami interaktywnymi, pracownia internetowa i centrum multimedialne przy bibliotece, dostęp do wody źródlanej, która płynie w źródełku obok klasztoru, dostęp do wody źródlanej, która płynie w źródełku obok klasztoru, nauka dodatkowego języka francuskiego, nauka dodatkowego języka francuskiego, propagowanie zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania, propagowanie zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania, klasy I-III wyposażone w nowe ławki i krzesełka z regulowaną wysokością. klasy I-III wyposażone w nowe ławki i krzesełka z regulowaną wysokością.

4 Bogate wyposażenie: Pełnowymiarowa sala gimnastyczna oraz szkolna scena.

5 Mini – ogród botaniczny

6 Plac zabaw z programu „Radosna szkoła”

7 Pracownia internetowa oraz Centrum multimedialne Pracownia internetowa oraz Centrum multimedialne

8 Kolorowe sale lekcyjne

9 Świetlica szkolna: 7.00 – 17.00 Stołówka szkolna

10 Zajęcia w Lesie Łagiewnickim

11 Teren sportowo - rekreacyjny

12 Organizujemy liczne imprezy integrujące lokalną społeczność np. festyny, ogniska, uroczystości okolicznościowe, zawody sportowe, zajęcia i warsztaty ekologiczne, akcje charytatywne na rzecz potrzebujących.

13 WYSOKI POZIOM NAUCZANIA Uczniowie osiągają wysokie wyniki w nauce. Uczniowie osiągają wysokie wyniki w nauce. W kwietniu 2012 w Urzędzie Marszałkowskim szkoła został przedstawiona zgromadzonym łódzkim szkołom oraz dyrektorom parków krajobrazowych znajdujących się w województwie jako lider ekologicznych działań i wzór szkoły współpracującej z WFOŚiGW w Łodzi. W kwietniu 2012 w Urzędzie Marszałkowskim szkoła został przedstawiona zgromadzonym łódzkim szkołom oraz dyrektorom parków krajobrazowych znajdujących się w województwie jako lider ekologicznych działań i wzór szkoły współpracującej z WFOŚiGW w Łodzi. W pażdzierniku 2015r. otrzymaliśmy certyfikat „Zielona Flaga” – Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej. W pażdzierniku 2015r. otrzymaliśmy certyfikat „Zielona Flaga” – Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej. W roku szkolnym 2015/16 nawiązana została współpraca z Politechniką Łódzką w ramach, której uczniowie wezmą udział w zajęciach na temat czterech żywiołów. W roku szkolnym 2015/16 nawiązana została współpraca z Politechniką Łódzką w ramach, której uczniowie wezmą udział w zajęciach na temat czterech żywiołów.

14 Gratulacje od Prezydent Hanny Zdanowskiej

15 Dodatkowe zajęcia Koła: plastyczne, teatralne, taneczne, komputerowe, matematyczne, języka angielskiego, origami, historyczne; Koła: plastyczne, teatralne, taneczne, komputerowe, matematyczne, języka angielskiego, origami, historyczne; Dodatkowy język francuski w kl. IV-VI; Dodatkowy język francuski w kl. IV-VI; Zajęcia wyrównawcze; Zajęcia wyrównawcze; Zajęcia logopedyczne; Zajęcia logopedyczne; Zajęcia grafomotoryczne; Zajęcia grafomotoryczne; Socjoterapia; Socjoterapia; SKS (rugby); SKS (rugby); Spotkania z literaturą – „Czytam, potrafię, rozumiem”; Spotkania z literaturą – „Czytam, potrafię, rozumiem”; Gimnastyka korekcyjna (płatne); Gimnastyka korekcyjna (płatne); Karate (płatne); Karate (płatne); Basen (płatne za transport). Basen (płatne za transport).

16 Szkolne teatrzyki

17 Akcje i projekty Dzień Czerwony Dzień Misia Święto Kaszy Pasowanie na czytelnika

18 Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”

19 Projekt „Mały Mistrz”

20 Akcja „Pomaganie na merdanie”

21 Spotkanie ze zwierzętami z ZOO Spotkanie ze Strażą Miejską Za kulisami Teatru Wielkiego Sprzątanie Świata

22 Robimy zdrowe słodycze. „Drugie śniadanie - zdrowe odżywianie”

23 Warsztaty gliniarskie Bawimy się w teatr Kiermasz Świąteczny

24 Imprezy szkolne i klasowe Bal karnawałowy Wigilie klasoweWystawa „Anioły, aniołki, aniołeczki”

25 Festyn św. Franciszka Co roku na początku października z okazji Dnia Patrona organizujemy wspólnie z rodzicami Festyn św. Franciszka.

26 Festyn św. Franciszka

27 Posiadamy certyfikaty Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Zielona Flaga Zielona Flaga Promotor Recyklingu Promotor Recyklingu Promotor Szkolnych Kół Ekologicznych Promotor Szkolnych Kół Ekologicznych Nauczycielskiej Akademii Internetowej Nauczycielskiej Akademii Internetowej Szkoły Uczącej się – I stopień Szkoły Uczącej się – I stopień Europa w naszej szkole Europa w naszej szkole Uczestnictwa w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem Uczestnictwa w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem Uczestnictwa w Próbnym Sprawdzianie Szóstoklasisty z Operonem Uczestnictwa w Próbnym Sprawdzianie Szóstoklasisty z Operonem

28 SP 61 – szkoła możliwości SP 61 – szkoła wielkich możliwości Więcej zdjęć i informacji na naszej stronie internetowej: sp61.szkoly.lodz.pl


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 61 im. św. Franciszka z Asyżu 91-520 Łódź, ul. Okólna 183 tel./fax (0-42) 659 00 10"

Podobne prezentacje


Reklamy Google