Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Edukacja w Nadleśnictwie Kraśnik. Las wita Was Teren Nadleśnictwa Kraśnik to pełne uroku pagórkowate krajobrazy Wyżyny Lubelskiej. To miejsce gdzie można.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Edukacja w Nadleśnictwie Kraśnik. Las wita Was Teren Nadleśnictwa Kraśnik to pełne uroku pagórkowate krajobrazy Wyżyny Lubelskiej. To miejsce gdzie można."— Zapis prezentacji:

1 Edukacja w Nadleśnictwie Kraśnik

2 Las wita Was Teren Nadleśnictwa Kraśnik to pełne uroku pagórkowate krajobrazy Wyżyny Lubelskiej. To miejsce gdzie można podziwiać otaczające nas piękno przyrody na leśnych ścieżkach przyrodniczych. Mamy nadzieję, że prezentacja ta zachęci wszystkich do poznania kraśnickich lasów i przybliży tajniki prowadzonej przez leśników zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej.

3 Na ścieżce przyrodniczej,,Mosty’’ Na terenie Nadleśnictwa Kraśnik utworzono kilka bardzo atrakcyjnych leśnych ścieżek przyrodniczych, gdzie leśnicy prowadzą zajęcia edukacji ekologicznej z uczniami. Zajęcia te uczą zrozumienia podstawowych funkcji lasu, kształtują podstawy proekologiczne wśród dzieci i młodzieży. Można obserwować poszczególne warstwy lasu oraz słuchać głosu przyrody.

4 Wiosna w lesie Działalność edukacyjna leśników cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci i młodzieży chętnie korzystają z atrakcyjnych ośrodków edukacji ekologicznej, ścieżek przyrodniczych i młode pokolenie najlepiej przełamuje niemądre stereotypy i przyzwyczajenia, które są zmorą lasów, np. wypalanie traw czy wyrzucanie śmieci w lesie Wiosną, gdy promienie słońca docierają do dna lasu kwitną zawilce i fiołki

5 W szkółce leśnej Aby z małego nasionka wyrosło drzewo musi minąć dużo czasu. Leśnicy sadzą małe drzewka czasami z udziałem uczniów, a następnie pielęgnują je, ale wyniki ich pracy mogą doceniać dopiero następne pokolenia.

6 Dzięki pasji i wiedzy leśników oraz możliwości bezpośredniego kontaktu z przyrodą można dowiedzieć się wielu ciekawych faktów o życiu lasu. Taki sposób zdobywania wiedzy jest skuteczny i ciekawy. Leśnicy prowadzą różne szkolenia i konferencje. Zajęcia z dziećmi w izbie edukacyjnej

7 Nadleśnictwo Kraśnik przygotowuje swój,,Program edukacji leśnej społeczeństwa’’ we współpracy z pobliskimi szkołami oraz różnymi organizacjami. Leśnicy przyjeżdżają do szkół, aby prowadzić prelekcje, wręczyć nagrody uczestnikom konkursów, uczestniczyć w inscenizacjach związanych ze Świętem lasu. Wręczenie nagród

8 Małe świerki - sadzonki od leśników Dzieci wiedzą jak należy sadzić drzewka i jak o nie dbać, aby wyrosło duże drzewo. Sadzonka jako nagroda za konkurs wiedzy o lesie.

9 Dziękujemy za uwagę Opracowanie: Michał Mela kl.2 c Natalia Dudziak kl.2 a Jakub Wędzikowski kl.2 a Gimnazjum Publiczne w Chodlu Kat. Gimnazjum,, Nasze Nadleśnictwo’’


Pobierz ppt "Edukacja w Nadleśnictwie Kraśnik. Las wita Was Teren Nadleśnictwa Kraśnik to pełne uroku pagórkowate krajobrazy Wyżyny Lubelskiej. To miejsce gdzie można."

Podobne prezentacje


Reklamy Google