Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Piątek 22-04-2016 - Święto Ziemi Celem udziału w akcji związanej z obchodami Światowego Dnia Ziemi jest:  rozwijanie umiejętności dbania o otaczającą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Piątek 22-04-2016 - Święto Ziemi Celem udziału w akcji związanej z obchodami Światowego Dnia Ziemi jest:  rozwijanie umiejętności dbania o otaczającą."— Zapis prezentacji:

1 piątek 22-04-2016 - Święto Ziemi Celem udziału w akcji związanej z obchodami Światowego Dnia Ziemi jest:  rozwijanie umiejętności dbania o otaczającą nas przyrodę,  rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za otaczający nas świat,  podnoszenie poziomu wiedzy na temat przyczyn i konsekwencji globalnego ubóstwa i nierówności oraz jego znaczenia dla osobowych, lokalnych, krajowych, europejskich i globalnych współzależności i zrównoważonego rozwoju;

2 "Wszyscy mamy prawo do pokoju, do życia, do jedzenia, do edukacji. (...) Wszystkie dzieci na świecie mają podobne potrzeby, marzenia ale niektórym z nich trudniej te marzenia spełnić". Dominika Kulczyk Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji. „Smog jest wszędzie i nas dusi”. Marek Weckwerth, 22 kwietnia 2015, gazeta pomorska Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

3 Dymy snujące się nisko nad ziemią są głównym czynnikiem zanieczyszczającym powietrze. Pył zawieszony i pirobenzen są produktami spalania w domowych piecach. Im chłodniej tym gorzej, bo ludzie więcej palą. Co ciekawe, elektrownie opalane węglem i zakłady przemysłowe nie zanieczyszczają tak mocno środowiska, w którym żyjemy, bo wyposażone są w nowoczesne filtry. Wysokie na 250-300 metrów kominy sprawiają, że dymy rozpraszają się wysoko nad nami. Co ciekawe, elektrownie opalane węglem i zakłady przemysłowe nie zanieczyszczają tak mocno środowiska, w którym żyjemy, bo wyposażone są w nowoczesne filtry. Wysokie na 250-300 metrów kominy sprawiają, że dymy rozpraszają się wysoko nad nami. Dlatego tak modne bieganie na świeżym powietrzu może być ryzykowane dla zdrowia, a nawet życia Pył zawieszony i pirobenzen są produktami spalania w domowych piecach. Im chłodniej tym gorzej, bo ludzie więcej palą. Źródło: zdjęcie ze str. internetowych

4 Źródło: zdjęcia ze str. internetowych

5 Walka ze stereotypami Bardziej sprawiedliwy świat "Wszyscy mamy prawo do pokoju, do życia, do jedzenia, do edukacji. (...) Wszystkie dzieci na świecie mają podobne potrzeby, marzenia ale niektórym z nich trudniej te marzenia spełnić". Dominika Kulczyk Źródło: zdjęcia ze str. internetowych

6 Źródło: materiał ze str. internetowych

7 Praca uczniów kl. IIB, wychowawca: p. M. Bożek, rok szk. 2015/16 Opracowanie: Uczniowie Zespołu Szkół Nr 12 : Gim 17, SP 44 w Gdyni.


Pobierz ppt "Piątek 22-04-2016 - Święto Ziemi Celem udziału w akcji związanej z obchodami Światowego Dnia Ziemi jest:  rozwijanie umiejętności dbania o otaczającą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google