Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

13 listopada 2012 roku w Resursie Obywatelskiej w Radomiu odbyło się spotkanie z cyklu „Historia Cię szuka…”.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "13 listopada 2012 roku w Resursie Obywatelskiej w Radomiu odbyło się spotkanie z cyklu „Historia Cię szuka…”."— Zapis prezentacji:

1 13 listopada 2012 roku w Resursie Obywatelskiej w Radomiu odbyło się spotkanie z cyklu „Historia Cię szuka…”.

2  Goście gromadzą się przed budynkiem Resursy Obywatelskiej.

3  Przed wyświetleniem filmu uczestnicy spotkania wysłuchali rozważań prof. dr. hab. Eugeniusza Cezarego Króla na temat propagandy, jej miejsca  i roli  w systemach totalitarnych.

4  Profesor Król jest dyrektorem Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, historykiem i politologiem, a także świetnym znawcą historii najnowszej Niemiec.

5  Pierwsze ujęcia. Film nakręcony w 1941 roku opowiada historię niemieckiej mniejszości narodowej żyjącej w Polsce  w przeddzień wybuchu II wojny światowej.

6

7

8  Wśród uczestników spotkania byli ludzie starsi, pamiętający czasy wojny oraz egzekucje dokonywane przez Niemców  w Radomiu.

9  Gośćmi wykładu byli także studenci Wydziału Filologiczno- Pedagogicznego Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego  w Radomiu z profesorem Dariuszem Trześniowskim  na czele.

10  Podziękowania od Pana Profesora Marka Wierzbickiego reprezentującego Delegaturę OBEP IPN w Radomiu,  który wygłosił swoją bardzo osobistą opinię na temat emitowanego filmu i propagandy niemieckiej.

11 Fotoreportaż z konferencji w formie prezentacji multimedialnej wykonała Katarzyna Postek, Koło Naukowe Polonistów, studentka III roku filologii polskiej.


Pobierz ppt "13 listopada 2012 roku w Resursie Obywatelskiej w Radomiu odbyło się spotkanie z cyklu „Historia Cię szuka…”."

Podobne prezentacje


Reklamy Google