Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŻYCIE PI. YANN MARTEL To współczesny, kanadyjski pisarz, syn poety. W młodości sporo podróżował, odwiedził m.in. Turcję, Iran i Indie. Ukończył studia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŻYCIE PI. YANN MARTEL To współczesny, kanadyjski pisarz, syn poety. W młodości sporo podróżował, odwiedził m.in. Turcję, Iran i Indie. Ukończył studia."— Zapis prezentacji:

1 ŻYCIE PI

2 YANN MARTEL To współczesny, kanadyjski pisarz, syn poety. W młodości sporo podróżował, odwiedził m.in. Turcję, Iran i Indie. Ukończył studia filozoficzne na uniwersytecie w Ontario. Jego kariera nabrała rozpędu wraz z publikacją w 2001 roku „Życia Pi”.

3 ŚWIATOWY BESTSELLER! Ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy. Zdobywca nagrody Bookera. Jej ekranizacja również odniosła wielki sukces. TERAZ JUŻ WIEMY JAKA LEKTURĘ WYBRAĆ!

4 TREŚĆ… Piscine Molitor Patel, znany jako Pi to syn właściciela zoo. Wychowywał się w Indiach, w otoczeniu dziewiczej natury i zwierząt. To miejsce uważał za najpiękniejsze na świecie.

5 Pi już jako mały chłopiec interesował się wszystkim co go otaczało. Wyróżniała go ciekawość i ciągłe zadawanie pytań, na które mało kto znał odpowiedź.

6 Z własnego wyboru był wyznawcą czterech religii (hinduizmu, chrześcijaństwa, islamu i judaizmu). Stale szukał swojej drogi życiowej. Dzięki temu czuł, że naprawdę żyje. Ogromne znaczenie stanowiło dla niego poszukiwanie sensu.

7 W końcu zdarza się przełomowy moment. Piscine poznaje dziewczynę, która zmienia jego patrzenie na świat.

8 Wraz z rodziną odbywa podróż na statku, który na wskutek sztormu tonie. Jako jedyny ratuje się na szalupie. Jak się okazuje nie jest on jej jedynym mieszkańcem.

9 Podczas walki o życie poznaje samego siebie. Odkrywa rzeczy, o które wcześniej nawet by się nie podejrzewał. ŁAMIE GRANICE.

10 Próbuje nawiązać kontakt z tygrysem, który początkowo jest agresywny i nieustępliwy. Jednak chłopak nie ma zamiaru go porzucić. Strach przed nim trzymał go przy życiu. Wiedział i wierzył w to, że zwierzęta też mają duszę.

11 Długa podróż zbliżyła ich do siebie; zapomnieli o granicach, których pozornie nie da się przekroczyć.

12 Mimo wszystko Pi wiedział, że jest z nim Bóg, który poddawał go próbom i dawał nadzieję na przeżycie. „Z Bogiem wszystko jest możliwe.”

13 W końcu zdarza się coś cudownego. Pi dostaje od losu drugą szansę. Dociera na wyspę, która okazuje się niezwykła i dzięki niej nabiera sił. Nie może jednak tam pozostać, ponieważ w nocy zabierała ona to, czym w dzień mógł się cieszyć.

14 Po długiej walce o przetrwanie, w końcu dociera do wybrzeży Meksyku. Pi przywiązał się do tygrysa, zaczął traktować go jak przyjaciela. Jednak on nie odwzajemniał tych uczuć i odszedł bez pożegnania. „Życie to jedna wielka seria rozstań, ale najbardziej rani brak chwili pożegnania.”

15 Od tamtej pory ta historia stanowiła dla niego niepodważalny dowód na istnienie Boga i pokazała, że nasze życie to CUD.

16

17 „Im niżej upadniesz, tym wyżej pragnie się wzbić twoja świadomość.”

18 „Religia to nie cyrk, z nieboszczykami wyskakującymi co chwila z grobów! My, muzułmanie, uznajemy konsekwentnie tylko jeden cud – cud życia! Ptaki na niebie, deszcz z nieba, plony na polach – to są dla nas wystarczające cuda.”

19 „My, ludzie pracujący w tym fachu, mawiamy, że najniebezpieczniejszym zwierzęciem w zoo jest człowiek. Jeśli ująć rzecz w kategoriach ogólnych, chodzi o to, że niepohamowana drapieżność naszego gatunku uczyniła całą planetę naszym łupem.”

20 „Wybierać zwątpienie jako filozofię życia to tak, jak wybierać bezruch jako sposób przemieszczania się w przestrzeni.”

21 TERAZ TO TWOJADECYZJA

22 Wykonanie: Maria Biss Magdalena Markiewicz


Pobierz ppt "ŻYCIE PI. YANN MARTEL To współczesny, kanadyjski pisarz, syn poety. W młodości sporo podróżował, odwiedził m.in. Turcję, Iran i Indie. Ukończył studia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google