Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJĘĆ. Edukacja: Poziom: Temat: Czas realizacji: polonistyczna klasa III pisownia wyrazów z „nie” 1 godz. lekcyjna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJĘĆ. Edukacja: Poziom: Temat: Czas realizacji: polonistyczna klasa III pisownia wyrazów z „nie” 1 godz. lekcyjna."— Zapis prezentacji:

1 MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJĘĆ

2 Edukacja: Poziom: Temat: Czas realizacji: polonistyczna klasa III pisownia wyrazów z „nie” 1 godz. lekcyjna

3 CELE ŚRODKI DYDAKTYCZNE METODY i FORMY PRACY PRZEBIEG ZAJĘĆ SPIS TREŚCI

4 CELE Ogólne kształcenie umiejętności czytania i pisania; utrwalenie wiadomości o pisowni wyrazów z „nie”; kształcenie umiejętności pracy z multimediami; rozwijanie kreatywności. Szczegółowe Uczeń potrafi powiedzieć, kiedy „nie” piszemy z wyrazami łącznie a kiedy oddzielnie; potrafi poprawnie pisać nie z czasownikami, rzeczownikami i przymiotnikami; myśli logicznie; wykazuje się kreatywnością.

5 Nauka o pisaniu „nie” z różnymi częściami mowy. ZAGADNIENIA

6 METODY I FORMY PRACY ŚRODKI DYDAKTYCZNE Metody i formy pracyŚrodki dydaktyczne burza mózgów; pogadanka praca w grupach gry interaktywne praca z komputerem komputer przeglądarka internetowa

7 PRZEBIEG ZAJĘĆ 1.Powitanie z uczniami. 2.Powtórzenie wiedzy o częściach mowy. 3.Nauczyciel wprowadza wiedzę na temat pisowni „nie” z różnymi częściami mowy. 4.Ćwiczenia praktyczne. 5.Podsumowanie zajęć i zakończenie lekcji.

8 Który wyraz nie pasuje do pozostałych? A.Łącznie piszemy nie z: rzeczownikami, np. nieszczęście, nieprawda, niezgoda; przymiotnikami, np. niedobry, nieładny, niekorzystny; przysłówkami utworzonymi od przymiotników, np. niedobrze, nieładnie. A.Rozdzielnie piszemy nie z: czasownikami (w formie osobowej i bezokoliczniku), np. nie zrobię, nie zrobić; przymiotnikami (w stopniu wyższym i najwyższym), np. nie lepszy, nie najlepszy; przysłówkami (w stopniu wyższym i najwyższym), np. nie lepiej, nie najlepiej;

9 WYJĄTKI WYRAZY DO ZAPAMIĘTANIA niepokoić niedomagać niedowidzieć nienawidzić niecierpliwić się niewolić nieruchomieć nie warto nie można nie trzeba nie należy nie wolno nie brak nie potrzeba

10 Ćwiczenie Jak napiszecie „nie” z wyrazem… przyjaciel Jaka to część mowy?

11 Ćwiczenie Jak napiszecie „nie” z wyrazem… lubię Jaka to część mowy?

12 Ćwiczenie Jak napiszecie „nie” z wyrazem… szczęśliwy Jaka to część mowy?

13 Ćwiczenie Jak napiszecie „nie” z wyrazem… przyjdę Jaka to część mowy?

14 Ćwiczenie Jak napiszecie „nie” z wyrazem… ostrożny Jaka to część mowy?

15 Ćwiczenie Jak napiszecie „nie” z wyrazem… równy Jaka to część mowy?

16 Ćwiczenie Jak napiszecie „nie” z wyrazem… wolno Jaka to część mowy?

17 Ćwiczenie Jak napiszecie „nie” z wyrazem… trzeba Jaka to część mowy?

18 Ćwiczenie Jak napiszecie „nie” z wyrazem… ruszać Jaka to część mowy?


Pobierz ppt "MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJĘĆ. Edukacja: Poziom: Temat: Czas realizacji: polonistyczna klasa III pisownia wyrazów z „nie” 1 godz. lekcyjna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google