Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komunikacją nazywamy dział gospodarki zajmujący się przemieszczaniem w przestrzeni ludzi i ich wytworów. Jest więc to typ aktywności ludzkiej służący „skracaniu”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komunikacją nazywamy dział gospodarki zajmujący się przemieszczaniem w przestrzeni ludzi i ich wytworów. Jest więc to typ aktywności ludzkiej służący „skracaniu”"— Zapis prezentacji:

1 Komunikacją nazywamy dział gospodarki zajmujący się przemieszczaniem w przestrzeni ludzi i ich wytworów. Jest więc to typ aktywności ludzkiej służący „skracaniu” czy też „pokonywaniu” przestrzeni. Dzielimy ją na transport, czyli przemieszczanie ładunków i ludzi oraz na łączność czyli przesyłanie informacji.

2 Komunikacja jest działem usług, który umożliwia człowiekowi „pokonywanie” lub „skracanie” przestrzeni, gdyż dzięki niej dokonuje się przemieszczanie ludzi i ładunków (transport) lub informacji (łączność) na odległość. Z punktu widzenia geografii społeczno–ekonomicznej wyróżniamy trzy rodzaje odległości: [1] Fizyczną, mierzoną w kilometrach potrzebnych na przemieszczenie się z jednego punktu w przestrzeni geograficznej do innego. [2] Ekonomiczną, mierzoną w walucie, w tym przypadku interesuje nas, ile musimy wydać (jakie ponieść koszty finansowe), aby przemieścić się z jednego punktu do drugiego. [3] Czasową, mierzoną w godzinach i minutach, informuje nas on o tym, ile czasu należy poświęcić, aby przemieścić się z jednego punktu w przestrzeni geograficznej do drugiego.

3


Pobierz ppt "Komunikacją nazywamy dział gospodarki zajmujący się przemieszczaniem w przestrzeni ludzi i ich wytworów. Jest więc to typ aktywności ludzkiej służący „skracaniu”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google