Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Zanim odbyły się wolne wybory w 1989 roku należy wspomnieć o ważnych wydarzeniach w Polsce, które chcę Wam przybliżyć…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Zanim odbyły się wolne wybory w 1989 roku należy wspomnieć o ważnych wydarzeniach w Polsce, które chcę Wam przybliżyć…"— Zapis prezentacji:

1

2  Zanim odbyły się wolne wybory w 1989 roku należy wspomnieć o ważnych wydarzeniach w Polsce, które chcę Wam przybliżyć…

3  Występowały masowe protesty w latach 1956, 1968, 1970 i 1976. Latem 1980 roku wybuchały fale strajków. W efekcie porozumień zawartych w Szczecinie, Gdańsku i Jastrzębiu Zdroju powstał związek zawodowy „Solidarność” na czele którego stanął Lech Wałęsa.

4  13.XII.1981 roku generał Wojciech Jaruzelski ogłosił stan wojenny. Internowano tysiące ludzi. Kilkaset osób zginęło. Mobilizowano osoby do jednostek ZOMO (Zmotoryzowane Obwody Milicji Obywatelskiej) w tej mobilizacji uczestniczył również mój dziadek.

5  Teraz przejdę do głównego tematu prezentacji. Kolejnym wydarzeniem były obrady Okrągłego Stołu i wybory demokratyczne, które odbyły się 4 czerwca w 1989 roku.

6  Okrągły stół- negocjacje prowadzone od 6 lutego do 5 kwietnia 1989 roku przez przedstawicieli władz PRL, opozycji solidarnościowej i kościelnej.

7

8  W lipcu roku 1989 prezydentem już Polski Ludowej został generał Wojciech Jaruzelski, a premierem Tadeusz Mazowiecki.

9

10

11  Z tej okazji do stolicy Polski przyleciało dużo zagranicznych gości na czele z prezydentem USA- Barakiem Obamą. Trwają spotkania i uroczystości z członkami polskiego rządu. Nasz kraj reprezentuje obecny prezydent Bronisław Komorowski.

12

13  DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.  PREZENTACJA POWSTAŁA NA PODSTAWIE WSPOMNIEŃ MOICH DZIADKÓW.


Pobierz ppt " Zanim odbyły się wolne wybory w 1989 roku należy wspomnieć o ważnych wydarzeniach w Polsce, które chcę Wam przybliżyć…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google