Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła im. Walerego Goetla w Zelczynie. SZKOŁA POSIADA WŁASNY:  Plan rozwoju  Statut  Program wychowawczy  Szkolny zestaw programów nauczania  Szkolny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła im. Walerego Goetla w Zelczynie. SZKOŁA POSIADA WŁASNY:  Plan rozwoju  Statut  Program wychowawczy  Szkolny zestaw programów nauczania  Szkolny."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła im. Walerego Goetla w Zelczynie

2 SZKOŁA POSIADA WŁASNY:  Plan rozwoju  Statut  Program wychowawczy  Szkolny zestaw programów nauczania  Szkolny system oceniania  Szkoła posiada Kronikę

3 BUDYNEK SZKOLNY  W pierwszych latach istnienia szkoły nauka odbywała się w wynajmowanych pomieszczeniach u wiejskich gospodarzy - Wincentego Knapika i Jana Sołeckiego. Nową prawdziwą szkołę wybudowano w 1908 roku. W 1928 roku budynek szkolny liczył sobie okrągłe dwadzieścia łat i praktycznie nie nadawał się do użytku. Na szczęście udało się jakoś przeprowadzić jego remont. W 1934 roku doszło do kolejnego remontu. Tragiczne w skutkach dla szkolnego budynku, w Zelczynie były lata drugiej wojny światowej. Już w październiku 1939 powracająca z ucieczki przed Niemcami nauczycielka zastała szkolne pomieszczenia mocno zrujnowane. W 1944 roku w szkole rozlokował się oddział niemieckiego wojska. Jeszcze wiosną 1945 wyremontowano budynek szkoły na tyle, że dało się w nim przeprowadzić szkolne zajęcia. 21 listopada 1969 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowej szkoły. W roku 2002 wykonano częściowe odwodnienie boiska szkolnego, zaś w 2003 roku odnowiono elewację.

4 Czasy współczesne - od roku 2007 Czasy współczesne - od roku 2007  Lata szkolne 2007-2009 zdecydowanie można zaliczyć do udanych. Różnorodne sukcesy uczniów stały się chlubą szkoły dzięki zaangażowaniu dyrekcji szkoły oraz dobrej współpracy z gronem pedagogicznym i rodzicami. W 2007 roku dyrektorem została mgr Teresa Dąbrowska. - nauczycielka nauczania zintegrowanego wywodząca się spośród naszego grona pedagogicznego. Na stanowisko wicedyrektora została powołana mgr. Jolanta Franczuk - nauczycielka wychowania fizycznego. Od marca 2008 roku pod kierunkiem Pani Renaty Gubały działało w naszej szkole kółko plastyczne „Mali artyści”. Dzięki tym zajęciom uczniowie rozwijali zdolności plastyczne, twórczą inwencję i pomysłowość. Uczniowie szkoły brali udział w kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, oraz ogólnopolskim programie „Szkoła bez przemocy”. Wspólnie z koordynatorami zdobyliśmy certyfikat „SZKOŁY BEZ PRZEMOCY”.

5 DYREKTORZY NOWEGO BUDYNKU SZKOŁY DYREKTORZY NOWEGO BUDYNKU SZKOŁY  Kierownik: Stanisław Dąbrowski Kierownik: Stanisław Obrączka ( 1968 – 1970 ) ( 1970 – 1970 )  Dyrektor: Marian Piekarczyk Dyrektor: Józef Ignacyk (1971 – 1976) ( 1976 – 1981 )

6 DYREKTORZY NOWEGO BUDYNKU SZKOŁY Dyrektor: Michalina Krupa Dyrektor: Stanisława Cekiera Dyrektor: Michalina Krupa Dyrektor: Stanisława Cekiera (1981 – 1985) (1985 – 2002) (1981 – 1985) (1985 – 2002) Dyrektor: Paweł Kolasa Dyrektor: Teresa Dąbrowska Dyrektor: Paweł Kolasa Dyrektor: Teresa Dąbrowska (2002 – 2007) (od 2007) (2002 – 2007) (od 2007)

7 Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2009/2010  Jakub Buras - kl. IVa Olga Chromniak - kl. IVb Średnia ocen - 5,2 Średnia ocen - 5,7

8 Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2009/2010  Aleksandra Wróblewska - kl. Va Mateusz Gas - kl. Vb Średnia ocen - 5,5 Średnia ocen - 5,5

9 Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2009/2010  Alicja Boroń - kl. Via Gabriela Dziobek - kl. VIb Średnia ocen - 6,00 Średnia ocen - 5,9

10 Wydarzenia  Spotkanie z pisarką W X Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, realizowanym w ramach kampanii „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, zaproszenie Biblioteki Szkoły Podstawowej im. W. Goetla w Zelczynie przyjęła krakowska pisarka książek dla dzieci, tłumaczka z języka szwedzkiego oraz dziennikarka Radia Kraków – pani Barbara Gawryluk. W X Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, realizowanym w ramach kampanii „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, zaproszenie Biblioteki Szkoły Podstawowej im. W. Goetla w Zelczynie przyjęła krakowska pisarka książek dla dzieci, tłumaczka z języka szwedzkiego oraz dziennikarka Radia Kraków – pani Barbara Gawryluk.

11 Wydarzenia  Konkurs recytatorski o Janie Pawle II Recytacja to między innymi nienaganna dykcja, właściwa akcentacja, umiejętne zastosowanie tempa i pauzy, modulacja fraz,” czytanie” średniówki i przerzutni, jak również stosowna poza, a więc także odrobina aktorskiej przesady. Już samo uczestnictwo w konkursie „Poezja Jana Pawła II” było dla ucznia szkoły podstawowej niemałym wyzwaniem. Była to przy tej okazji także jakaś forma wyrażenia swych uczuć do wyniesionego na ołtarze Papieża. Recytacja to między innymi nienaganna dykcja, właściwa akcentacja, umiejętne zastosowanie tempa i pauzy, modulacja fraz,” czytanie” średniówki i przerzutni, jak również stosowna poza, a więc także odrobina aktorskiej przesady. Już samo uczestnictwo w konkursie „Poezja Jana Pawła II” było dla ucznia szkoły podstawowej niemałym wyzwaniem. Była to przy tej okazji także jakaś forma wyrażenia swych uczuć do wyniesionego na ołtarze Papieża.

12 Wydarzenia  Gminne Warsztaty Profilaktyczne Szkoła Podstawowa w Zelczynie po raz dziewiąty była organizatorem Gminnych Warsztatów Profilaktycznych "SZKOŁA WOLNA OD NAŁOGÓW". Edycja ta zorganizowana była w ramach ogólnopolskiej akcji „Postaw na rodzinę”. Tegorocznym tematem pracy konkursowej było zaprojektowanie i wykonanie przez uczestników medalu dla rodziny, która wzorowo funkcjonuje w obecnej rzeczywistości. Celem warsztatów było promowanie rodzinnych więzi jako elementu systemu wspierającego dzieci w zachowaniu trzeźwości. Szkoła Podstawowa w Zelczynie po raz dziewiąty była organizatorem Gminnych Warsztatów Profilaktycznych "SZKOŁA WOLNA OD NAŁOGÓW". Edycja ta zorganizowana była w ramach ogólnopolskiej akcji „Postaw na rodzinę”. Tegorocznym tematem pracy konkursowej było zaprojektowanie i wykonanie przez uczestników medalu dla rodziny, która wzorowo funkcjonuje w obecnej rzeczywistości. Celem warsztatów było promowanie rodzinnych więzi jako elementu systemu wspierającego dzieci w zachowaniu trzeźwości.

13 Wydarzenia  Hej, kolęda, kolęda... Z radością witam was wszystkich w ten kolędowy wieczór. I choć przygasł już świąteczny blask, pozwólmy sobie powrócić jeszcze raz wspomnieniami do magii tych najpiękniejszych świąt, Świąt Bożego Narodzenia. Niech jeszcze raz popłyną w świat echa najpiękniejszych kolęd, niech wleją się miłością do naszych serc, do wszystkich serc uśpionych. I jeszcze raz polecą z nieba płatki jak opłatki. Jeszcze raz mróz namaluje na szybach choinki. I jeszcze raz w sianku wigilijnym kłos o kłos zadzwoni. Kolędujmy. Z radością witam was wszystkich w ten kolędowy wieczór. I choć przygasł już świąteczny blask, pozwólmy sobie powrócić jeszcze raz wspomnieniami do magii tych najpiękniejszych świąt, Świąt Bożego Narodzenia. Niech jeszcze raz popłyną w świat echa najpiękniejszych kolęd, niech wleją się miłością do naszych serc, do wszystkich serc uśpionych. I jeszcze raz polecą z nieba płatki jak opłatki. Jeszcze raz mróz namaluje na szybach choinki. I jeszcze raz w sianku wigilijnym kłos o kłos zadzwoni. Kolędujmy.

14 Wydarzenia  Szkoła z klasą 2.0 - DEBATA W ramach ogólnopolskiego programu „Szkoła z klasą 2.0” wypracowujemy wspólnie z nauczycielami i uczniami zasady korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych w szkołach. Stawiamy na realizowanie z uczniami projektów edukacyjnych z wykorzystaniem takich technologii, rozwijających umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce. W ramach ogólnopolskiego programu „Szkoła z klasą 2.0” wypracowujemy wspólnie z nauczycielami i uczniami zasady korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych w szkołach. Stawiamy na realizowanie z uczniami projektów edukacyjnych z wykorzystaniem takich technologii, rozwijających umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

15 Wydarzenia  Babcia i Dziadek to nasze skarby Babci i Dziadkowi zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Dobrze pamiętamy smak ciast pieczonych przez Babcie, zapach kwiatów z Jej ogrodu. Nikt tak jak Babcia nie opowiada bajek, nie śpiewa kołysanek. Niektórzy Dziadkowie byli pierwszymi nauczycielami jazdy na rowerze, czy gry w piłkę. Z oddaniem zajmują się wnukami, a niejednokrotnie są podporą dla całej rodziny. „Dzień Babci i Dziadka” to piękne święto, szczególnie uroczyście obchodzone przez przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Ochodzy. 23 stycznia zaprosili swoich najbliższych na uroczystość do świetlicy wiejskiej. Babci i Dziadkowi zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Dobrze pamiętamy smak ciast pieczonych przez Babcie, zapach kwiatów z Jej ogrodu. Nikt tak jak Babcia nie opowiada bajek, nie śpiewa kołysanek. Niektórzy Dziadkowie byli pierwszymi nauczycielami jazdy na rowerze, czy gry w piłkę. Z oddaniem zajmują się wnukami, a niejednokrotnie są podporą dla całej rodziny. „Dzień Babci i Dziadka” to piękne święto, szczególnie uroczyście obchodzone przez przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Ochodzy. 23 stycznia zaprosili swoich najbliższych na uroczystość do świetlicy wiejskiej.

16 Wydarzenia  Dzień pluszowego misia Pluszowe misie - miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który świętujemy 25 listopada. Dzień ten stał się pretekstem do spotkania z lekarzem weterynarii panią Anną Jasińską, na co dzień pracującą w gabinecie weterynaryjnym ANIMUS w Skawinie. Pani weterynarz towarzyszył kundelek Zuzia, która cierpliwie znosiła zainteresowanie około dziewięćdziesięciu zgromadzonych Pluszowe misie - miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który świętujemy 25 listopada. Dzień ten stał się pretekstem do spotkania z lekarzem weterynarii panią Anną Jasińską, na co dzień pracującą w gabinecie weterynaryjnym ANIMUS w Skawinie. Pani weterynarz towarzyszył kundelek Zuzia, która cierpliwie znosiła zainteresowanie około dziewięćdziesięciu zgromadzonych

17 Wydarzenia  Ostrożnie z ogniem Jak wynika z raportów Państwowej Straży Pożarnej wzrasta liczba pożarów oraz wybuchów gazu w budynkach mieszkalnych. Wiele osób jest poszkodowanych przez rozprzestrzeniający się ogień, są też ofiary dymu i toksycznych produktów spalania. Pociąga to również ogromne skutki ekonomiczne i społeczne. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zelczynie we współpracy z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowała spotkanie pt. „Ostrożnie z ogniem”, które było częścią realizacji programu z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego wśród najmłodszych dzieci. Jak wynika z raportów Państwowej Straży Pożarnej wzrasta liczba pożarów oraz wybuchów gazu w budynkach mieszkalnych. Wiele osób jest poszkodowanych przez rozprzestrzeniający się ogień, są też ofiary dymu i toksycznych produktów spalania. Pociąga to również ogromne skutki ekonomiczne i społeczne. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zelczynie we współpracy z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowała spotkanie pt. „Ostrożnie z ogniem”, które było częścią realizacji programu z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego wśród najmłodszych dzieci.

18 Wydarzenia  Jubileusz 40-lecia 40 lat temu otwarto w Zelczynie nową szkołę. Kończył się okres prowizorki. Dzieci weszły do pachnącego świeżością, przestronnego, nowoczesnego budynku, rozpoczęły naukę w warunkach, jak na owe czasy, komfortowych. 28 października 2010 roku odbyła się uroczystość jubileuszowa. Ta dzisiejsza szkoła, jakże odmieniona, spojrzała wstecz, odświeżyła wspomnienia, strzepując kurz z najstarszych kronik i z szacunkiem pochyliła się nad minionym czasem; bo taki jubileusz to także okazja do tego, by wyrazić szacunek dla ludzi, którzy tworzyli historię. 40 lat temu otwarto w Zelczynie nową szkołę. Kończył się okres prowizorki. Dzieci weszły do pachnącego świeżością, przestronnego, nowoczesnego budynku, rozpoczęły naukę w warunkach, jak na owe czasy, komfortowych. 28 października 2010 roku odbyła się uroczystość jubileuszowa. Ta dzisiejsza szkoła, jakże odmieniona, spojrzała wstecz, odświeżyła wspomnienia, strzepując kurz z najstarszych kronik i z szacunkiem pochyliła się nad minionym czasem; bo taki jubileusz to także okazja do tego, by wyrazić szacunek dla ludzi, którzy tworzyli historię.

19 Wydarzenia  Ślubowanie Nadszedł długo oczekiwany przez pierwszoklasistów, wyjątkowy szkolny dzień. To dzisiaj, w dniu 14 października 2010 roku mieli zdać swój pierwszy egzamin. To właśnie dzisiaj mieli złożyć uroczyste ślubowanie i zostać pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie. Nadszedł długo oczekiwany przez pierwszoklasistów, wyjątkowy szkolny dzień. To dzisiaj, w dniu 14 października 2010 roku mieli zdać swój pierwszy egzamin. To właśnie dzisiaj mieli złożyć uroczyste ślubowanie i zostać pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie.

20 Wydarzenia  Burmistrz z wizytą w przedszkolu. W pierwszych dniach września z wizytą do naszych Oddziałów Przedszkolnych przybył Burmistrz Miasta i Gminy w Skawinie – Adam Najder wspólnie z kierownikiem wydziału Edukacji panem Pawłem Kolasą.spotkanie to było okazją do wspólnego poznania przygód Sokoła- bohatera książeczki : „Przygody dzielnego Sokoła ze Skawiny”, którą każdemu dziecku wręczył pan Burmistrz zachęcając do wspólnego czytania rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. W każdym z przedszkoli znalazła się chwila na rozmowę z przedszkolakami i przeczytanie krótkiego fragmentu. Z bohaterem bajki dzieci odwiedzą najważniejsze miejsca w Skawinie i okolicach: Pałacyk Sokół z pomnikiem Kazimierza Wielkiego, ratusz, kościół pw. św. app. Szymona i Judy Tadeusza, Izbę Pamięci Rodu Hallerów w Jurczycach i urokliwy kościółek pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Woli Radziszowskiej. Zachęcono również nauczycielki, by wspólnie z dziećmi wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Przygody dzielnego Sokoła ze Skawiny” organizowanym przez Skawińskie biblioteki. W pierwszych dniach września z wizytą do naszych Oddziałów Przedszkolnych przybył Burmistrz Miasta i Gminy w Skawinie – Adam Najder wspólnie z kierownikiem wydziału Edukacji panem Pawłem Kolasą.spotkanie to było okazją do wspólnego poznania przygód Sokoła- bohatera książeczki : „Przygody dzielnego Sokoła ze Skawiny”, którą każdemu dziecku wręczył pan Burmistrz zachęcając do wspólnego czytania rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. W każdym z przedszkoli znalazła się chwila na rozmowę z przedszkolakami i przeczytanie krótkiego fragmentu. Z bohaterem bajki dzieci odwiedzą najważniejsze miejsca w Skawinie i okolicach: Pałacyk Sokół z pomnikiem Kazimierza Wielkiego, ratusz, kościół pw. św. app. Szymona i Judy Tadeusza, Izbę Pamięci Rodu Hallerów w Jurczycach i urokliwy kościółek pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Woli Radziszowskiej. Zachęcono również nauczycielki, by wspólnie z dziećmi wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Przygody dzielnego Sokoła ze Skawiny” organizowanym przez Skawińskie biblioteki.

21 Wspomnienia  Uczniowie z nauczycielami Pierwsze chwile w nowej szkole  Szkolne wydarzenia Czasy przedwojenne


Pobierz ppt "Szkoła im. Walerego Goetla w Zelczynie. SZKOŁA POSIADA WŁASNY:  Plan rozwoju  Statut  Program wychowawczy  Szkolny zestaw programów nauczania  Szkolny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google