Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Internet daje morze możliwości pamiętajcie jednak, że niesie ze sobą pewne zagrożenia. Przekażemy wam kilka ważnych wskazówek jak być bezpieczny w Internecie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Internet daje morze możliwości pamiętajcie jednak, że niesie ze sobą pewne zagrożenia. Przekażemy wam kilka ważnych wskazówek jak być bezpieczny w Internecie."— Zapis prezentacji:

1

2  Internet daje morze możliwości pamiętajcie jednak, że niesie ze sobą pewne zagrożenia. Przekażemy wam kilka ważnych wskazówek jak być bezpieczny w Internecie.

3  W Internecie bardzo łatwo nawiązuje się nowe znajomości. Warto więc zachować szczególną czujność aby nie być zbyć zbyt ufnym. Tu nie zawsze możesz zobaczyć z kim naprawdę rozmawiasz. Nowy kolega lub koleżanka może okazać się kimś zupełnie innym, niż osobom za którą się podaje np. oszustem który chce cie dobrze cie dobrze poznać, by kiedy mu zaufasz okraść cie lub skrzywdzić. Zdarza się to bardzo rzadko i nie jest żadną regułą, ale pamiętaj o tym i chroń siebie i swoich bliskich.

4  Nie podawaj w sieci swoich danych –imienia, nazwiska, wieku, adresu zamieszkania, login haseł itp.

5  Chroń swoje zdjęcia nie umieszczaj ich w Internecie zbyt dużo. Te które wrzucasz zabezpieczaj.

6  Zaufasz osobie poznanej w sieci zastanów się skąd masz pewność że jest ona naprawdę kimś za kodo się podaje

7  W Internecie nic nie ginie. Znaczy to ze materiały (zdjęcia, filmy, komentarze),które umieszczamy w sieci pozostają tam na zawsze. W każdej chwili ktoś może je skopiować, zamieścić w innym miejscu lub wykorzystać przeciwko tobie ( np. ze złośliwości, złej woli, czasem tez nawet dla zabawy ). Tym bardziej że treści, które publikujesz łatwo je znaleźć za pomocą wyszukiwarki internetowej.

8  Najbezpieczniejszym miejscem przechowywania hasła jest … Twoja pamięć! Najważniejsze, żeby hasło było łatwe do zapamiętania. Jak je stworzyć? Pomyśl o zdaniu, które łatwo zapamiętasz. Może to być ulubione wypowiedzenie czy cytat.

9  Np. CHRZĄSZCZ BRZMI W TRZCINIE  Wybierz pierwszą literę z każdego słowa, a otrzymasz :  Cbwt  Dodaj znaki interpunkcyjny i znak specjalny:  Cb.wt?  Na koniec warto pomyślec o cyfrze może być to np. twoja  ulubiona liczba:  Cb.wt?15

10 - przynajmniej 8 znaków - wielkie i małe litery(Aa Zz) -cyfry(0-9) -znaki specjalne

11  - powtarzania nazwy użytkownika lub adresu e-mail  - używania imienia lub zdrobnienia, nazwiska, daty urodzenia, imion bliskich ci osób, nazw ulubionych potraw i informacji osobistych, które można łatwo odgadnąć  Sekwencji znaków 1 2 3, a b c, itp.  Pojedynczych wyrazów, które można znaleźć w słowniku ( np. kwiat, pies, samochód )


Pobierz ppt " Internet daje morze możliwości pamiętajcie jednak, że niesie ze sobą pewne zagrożenia. Przekażemy wam kilka ważnych wskazówek jak być bezpieczny w Internecie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google