Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Władca pierścieni. J.R.R.Tolkien John Ronald Reuel Tolkien był naukowcem i poetą. Urodził się w 1892 r. w Bloemfontain w Afryce Południowej ale mimo to.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Władca pierścieni. J.R.R.Tolkien John Ronald Reuel Tolkien był naukowcem i poetą. Urodził się w 1892 r. w Bloemfontain w Afryce Południowej ale mimo to."— Zapis prezentacji:

1 Władca pierścieni

2 J.R.R.Tolkien John Ronald Reuel Tolkien był naukowcem i poetą. Urodził się w 1892 r. w Bloemfontain w Afryce Południowej ale mimo to prawie całe swoje życie spędził w Anglii. W 1915 r. został wysłany na front do Francji skąd szybko wrócił zarażony gorączką okopową. Na krótko przedtem zawarł ślub z Edith Bratt. W 1937 r wyszedł jego debiut książkowy,,Hobbit’’, który został dobrze przyjęty przez czytelników. Po pierwszej książce praca nad trylogią „Władca pierścieni” zajęła autorowi 12 lat (1954-1955). Odniosła ogromny sukces zwłaszcza wśród młodzieży. Tolkien zmarł w 1973 r. i został pochowany na cmentarzu w Oksfordzie.

3 Hobbit Hobbit to pierwsza książka autor. książka zdobyła wielką sławę i w samej Anglii miała dziesiątki wydań. Powieść opowiada o przygodzie hobbita Bilba Bagginsa, który porzuca całe swoje spokojne życie by pomóc kompanii krasnoludów odzyskać dawno utracone królestwo ereboru, które odebrał im smok o imieniu Smaug. Na podstawie książki powstał też film reżyserii Petera Jacksona. Historia Hobbita rozpoczyna opowieść o Śródziemiu, którą będzie kontyunować trylogia Władca pierścieni.

4 Drużyna pierścienia „Drużyna pierścienia” to pierwsza część trylogii o fantastycznym świecie Śródziemia. Opowiada o rozpoczęciu niebezpiecznej wyprawy hobbita Froda Bagginsa do Góry przeznaczenia by unicestwić pierścień władzy. „Drużyna pierścienia” to piękna opowieść o przyjaźni i o walce dobra ze złem.

5 Dwie wieże „Dwie wieże” to kontynuacja „Drużyny pierścienia” opowiada o dalszej podróży Froda i jego przyjaciela Sama do Mordoru i o próbie unicestwienia przez resztę bohaterów sojuszu dwóch wież: Orthanc i Barad-dur.

6 Powrót króla „Powrót króla” to książka o ostatecznej walce dobra ze złem i o wielkiej bitwie o miasto Minas-tirith jak również o zniszczeniu pierścienia władzy i pokonaniu mrocznego władcy Saurona.

7 film Na podstawie książki powstał film reżysera Petera Jacksona, który odzwierciedla historię na ekranie. Film „Drużyna pierścienia” zdobył cztery Oskary, najważniejsze na świecie nagrody filmowe, Dwie wieże zdobyły dwie takie nagrody a Powrót króla zdobył jedenaście nagród Akademii filmowej.

8 Inne zjawiska wokół książki i filmu Na podstawie książki i filmu powstało dużo innych przedmiotów np. gry planszowe, gry komputerowe, zabawki, gry strategiczne i wiele innych.

9 Inne dzieła J.R.R.Tolkiena Tolkien stworzył wiele dzieł dotyczących Śródziemia. -Władca pierścieni -Silmarillion -Dzieci Hurina -Niedokończone opowieści -Księga zaginionych opowieści -Opowieści z niebezpiecznego królestwa

10 Dziękuje za uwagę Bardo dziękuje za obejrzenie mojej prezentacji. Tomek Poprawski


Pobierz ppt "Władca pierścieni. J.R.R.Tolkien John Ronald Reuel Tolkien był naukowcem i poetą. Urodził się w 1892 r. w Bloemfontain w Afryce Południowej ale mimo to."

Podobne prezentacje


Reklamy Google