Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„SKRZATY” Chcesz wiedzieć, czym „Skrzaty” zajmowały się w PAŹDZIERNIKU? Sam zobacz, jak u nas wesoło… Prezentacja została stworzona dla dzieci i rodziców.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„SKRZATY” Chcesz wiedzieć, czym „Skrzaty” zajmowały się w PAŹDZIERNIKU? Sam zobacz, jak u nas wesoło… Prezentacja została stworzona dla dzieci i rodziców."— Zapis prezentacji:

1 „SKRZATY” Chcesz wiedzieć, czym „Skrzaty” zajmowały się w PAŹDZIERNIKU? Sam zobacz, jak u nas wesoło… Prezentacja została stworzona dla dzieci i rodziców z grupy 3-latków - „Skrzatów” Wychowawca grupy Daria Bułka Bzil PAŹDZIERNIK 2015

2 Dzień Koloru Brązowego 09.10.2015r. Tego dnia wszystkie Skrzaty przyszły do przedszkola ubrane w BARDZO BRĄZOWE STROJE. Przyniosły ze sobą także wspaniałe, brązowe zabawki. Razem z Panią bawiły się w zabawy, których tematem przewodnim był kolor brązowy. Szukaliśmy w Sali brązowych przedmiotów i zabawek, z pudełek z kredkami wyciągaliśmy te brązowe. Było baaaardzo brązowo, co widać na zdjęciach ;)

3

4 SKRZATY - Wycieczka do gabinetu stomatologicznego 12.10.2015r. Wyruszyliśmy z samego rana. By było bezpiecznie pojechały z nami pani Ania i pani Daria z grupy „Biedronek”. Gdy dotarliśmy na miejsce ciepło przywitała nas pani Magdalena Bodnar, mama Maciusia z naszego przedszkola, która zaprosiła nas do gabinetu stomatologicznego, w którym pracuje. Na miejscu mogliśmy oglądać sprzęt stomatologiczny, narzędzia. Mogliśmy też posiedzieć na fotelu stomatologicznym, ale z naszych Maluchów tylko Iwonka i Martynka odważyły się na ten krok. Na koniec wszyscy mogliśmy oglądać na monitorze zęby Martynki i pani Ani. Pani Magda uczyła nas, jak prawidłowo myć zęby. To bardzo ważne! Nauczyliśmy się bardzo wiele na tej wycieczce. DZIĘKUJEMY PANI MAGDALENIE BODNAR ZA ZAPROSZENIE.

5

6 SKRZATY – Sadzenie cebuli 13.10.2015r. W zasadzie było to tylko dokończenie sadzenia cebuli, które odbywało się w październiku. Dzięki temu mogliśmy obserwować jak rośnie szczypiorek. Każda z naszych cebulek rosła w swoim tempie. Podlewamy je, pilnujemy, doglądamy, żeby móc później zjeść smaczne kanapeczki ze zdrowym szczypiorkiem.

7 Dzień Edukacji Narodowej – Teatrzyk pt.: „Nauczyciele – dzieciom. Na straganie…” 14.10.2015r. Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu upłynął bardzo wesoło. Nasze Panie przygotowały dla dzieci niespodziankę. Obie panie Darie wystawiły dla nas teatrzyk. Aktorami były warzywne kukiełki, a panie podkładały dla nich głos. Wszyscy słuchaliśmy z uwagą. Na koniec wybrane dzieci mogły spróbować swoich sił i odtworzyć to, co przed chwilą oglądały. KADRA ORAZ PRACOWNICY PRZEDSZKOLA SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA RODZICOM ZA PAMIĘĆ OKAZANĄ TEGO DNIA.

8 Tort urodzinowy dla Kubusia Dwórznika, Oli Retkowskiej, Marysi 15.10.2015r. Dziś świętujemy urodzinki tych przedszkolaków, którzy urodzili się w październiku. Z naszej grupy są to Kuba Dwórznik, Marysia i Ola Retkowska. Z tej okazji do przedszkola przyjechał pyszny tort o smaku owoców leśnych. Najpierw wszyscy razem zaśpiewaliśmy jubilatom „Sto lat”, a następnie złożyliśmy życzenia. Jeszcze tylko kilka pamiątkowych zdjęć… i smacznego Tory był pyszny! Już nie możemy się doczekać kolejnego… listopadowego tortu…

9

10

11 Dzień Kolorowych Skarpetek 16.10.2015r. Dziś panie i przedszkolaki założyli kolorowe skarpetki. Najbardziej pomysłowi ubrali skarpetki nie do pary, by było jeszcze bardziej kolorowo. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć, a następnie tworzyliśmy projekty skarpetek na papierze. Było wiele zabawy i radości z tak kolorowego dnia. Widać to doskonale na zdjęciach

12

13 SKRZATY - Pasowanie na PRZEDSZKOLAKA 22.10.2015r. Było to bardzo ważny dzień dla naszym Maluszków. To dziś oficjalnie wchodzą do grona przedszkolaków Przedszkola PATRYK. Na początku „Skrzaty” musiały udowodnić, czy potrafią wszystko, co powinien umieć prawdziwy przedszkolak. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, grali na instrumentach perkusyjnych i nazywali je, gimnastykowali się, tańczyli w parach… czyli robili wszystko to, co prawdziwy przedszkolak powinien potrafić. W nagrodę każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową książeczkę oraz dyplom i oczywiście był PASOWANY NA PRZEDSZKOLAKA.

14

15 SKRZATY – Pierwszy spacer z PATRYKIEM 26.10.2015r. W tym dniu wybraliśmy się na spacerek z nowym przyjacielem – wężem Patrykiem. Rodzice naszego kolegi Mateusza Bartczaka zrobili nam taki cudowny prezent. Dzieci głaskały i przytulały węża. Nadały mu imię PATRYK, od nazwy naszego przedszkola. Prezent ten sprawił, że nasze spacery są kolorowe, wesołe, a przede wszystkim bardziej BEZPIECZNE! SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA RODZICOM MATEUSZKA BARTCZAKA, ZA TAK WSPANIAŁY PREZENT. SPRAWIŁ ON WIELE RADOŚCI NASZYM PRZEDSZKOLAKOM, NIE TYLKO Z GRUPY SKRZATÓW ORAZ SPRAWIŁ, ŻE SPACERY SĄ BARDZIEJ RADOSNE I BEZPIECZNIEJSZE.

16

17 SKRZATY – Zajęcia edukacyjne z programu Akademii Zdrowego Przedszkolaka „Dbam o zęby” 26 - 30.10.2015r. W tym tygodniu nasze Maluszki uczyły się o tym, jak ważna jest higiena jamy ustnej w codziennym życiu. Słuchały bajki o Natce – Szczerbatce, śpiewały piosenki pt.: „Szczotka, pasta..” oraz „Umyj zęby Koteczku”. Pani pokazywała też, jak wygląda dobra szczoteczka do mycia ząbków, a jak zużyta i zła. Oglądaliśmy też ząbki na zdjęciu. Przypominaliśmy sobie wizytę w gabinecie stomatologicznym. Wiemy już, że nasze ząbki, to ząbki mleczne, o które trzeba dbać. Wiemy też, że niedługo mleczne ząbki zastąpią zęby stałe. Nasza pani przypomniała nam też jak prawidłowo myć ząbki, by były zdrowe i mocne.

18

19 Święto Dyni 30.10.2015r. Dziś świętujemy urodziny Dyni. Część dzieciaków przyszła do przedszkola w strasznie śmiesznych przebraniach. Każda z Pań przyniosła do przedszkola ogromną dynię. Wycinaliśmy w niej otwory na oczy, nos i buzię. Później pani Asia wymalowała wszystkim buzie specjalnymi farbami. Oczywiście i powycinane dynie i wspaniałe, kolorowe buzie dzieci trzeba było uwiecznić na zdjęciach. Zabawom i szaleństwom nie było końca. DZIĘKUJEMY BABCI MATEUSZA BARTCZAKA ZA PODAROWANE NAM PRZEPIĘKNE DYNIE ORAZ ZA ŚPIEWAJĄCEGO KOSTKA.

20


Pobierz ppt "„SKRZATY” Chcesz wiedzieć, czym „Skrzaty” zajmowały się w PAŹDZIERNIKU? Sam zobacz, jak u nas wesoło… Prezentacja została stworzona dla dzieci i rodziców."

Podobne prezentacje


Reklamy Google