Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA N R 206 W Ł ODZI ul. Łozowa 9 91-496 Łódź tel. /fax. (42) 658-83-64

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA N R 206 W Ł ODZI ul. Łozowa 9 91-496 Łódź tel. /fax. (42) 658-83-64"— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA N R 206 W Ł ODZI ul. Łozowa 9 91-496 Łódź tel. /fax. (42) 658-83-64 e-mail: sp206@vp.plsp206@vp.pl http://sp206.edu.lodz.pl

2 T U JESTEŚMY !

3 O NAS Szkoła Podstawowa 206 w Łodzi jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Łodzi. Organem sprawującym nadzór jest Kuratorium Oświa ty w Łodzi. Szkoła w obecnym budynku prowadzi zajęcia od roku 1991r. W roku szkolnym 2010/11 do 6 oddziałów uczęszcza 144 uczniów.

4 P OZNAJCIE NAS KLASA I

5 P OZNAJCIE NAS KLASA II

6 P OZNAJCIE NAS KLASA III

7 P OZNAJCIE NAS KLASA IV

8 P OZNAJCIE NAS KLASA V

9 P OZNAJCIE NAS KLASA VI

10 S AMORZĄD UCZNIOWSKI MAŁY SAMORZĄD

11 S AMORZĄD UCZNIOWSKI DUŻY SAMORZĄD

12 NASZE ATUTY życzliwa, rodzinna atmosfera umożliwia rozpoczęcie z sukcesami bez stresu nauki w szkole, kameralność placówki, niewielka ilość uczniów w klasach, pozwala na indywidualizację nauczania, brak anonimowości zapewnia naszym wychowankom poczuci bezpieczeństwa, wykształcona i kreatywna kadra pedagogiczna stwarza warunki optymalnego rozwoju dziecka, aktywna współpraca z rodzicami sprawia, że oddziaływania szkoły i domu są spójne i sprzyjają budowaniu pozytywnych relacji.

13 C O LUBIMY ROBIĆ PO LEKCJACH : Uczestniczymy w konkursach wewnętrznych i zewnętrznych. KONKUR NA NAJCIEKAWSZE NAKRYCIE GŁOWY KONKUR WIELKANOCNY

14 C O LUBIMY ROBIĆ PO LEKCJACH : Przygotowujemy wspólnie z naszymi nauczycielami apele, uroczystości i imprezy środowiskowe np.:  Ślubowanie

15 C O LUBIMY ROBIĆ PO LEKCJACH :  Kiermasz Świąteczny  Jasełka

16 C O LUBIMY ROBIĆ PO LEKCJACH :  Kolędowanie Rodzin  Piknik Rodzinny

17 C O LUBIMY ROBIĆ PO LEKCJACH : „Rozwijamy się” w czasie zajęć pozalekcyjnych :  Uczniowie klas I – III uczestniczą w zajęciach wyrównawczych, terapii pedagogicznej, chóru, gimnastyki korekcyjnej, ruchowych – gier i zabaw oraz zajęciach koła przyrodniczego, informatycznego, filozoficznego, j. angielskiego.  Uczniowie klas IV-VI rozwijają swoje zainteresowania i zdolności biorąc udział w zajęciach kół: polonistycznego, j. angielskiego, historycznego, matematycznego, przyrodniczego, komunikacyjnego oraz chóru szkolnego, muzycznego- gry na gitarze, sportowego – gry sportowe.

18 C O LUBIMY ROBIĆ PO LEKCJACH : Od klasy IV bierzemy udział w zajęciach na pływalni w Szkole Podstawowej nr 184 w Łodzi. Nadmiar energii spalamy w czasie zajęć karate i zajęć tanecznych.

19 C O LUBIMY ROBIĆ PO LEKCJACH : Rozwijamy zainteresowania czytelnicze oraz szukamy potrzebnych materiałów do lekcji korzystając z Szkolnej Biblioteki.

20 C O LUBIMY ROBIĆ PO LEKCJACH : Czekając na powrót Rodziców z pracy bawimy się, odrabiamy lekcje i spotykamy się z kolegami w Świetlicy Szkolnej oraz Sali Ruchowej stworzonej dzięki pomocom zakupionym z funduszy programu „Radosna Szkoła”.

21 C O LUBIMY ROBIĆ PO LEKCJACH : Radosna Szkoła

22 C O LUBIMY ROBIĆ PO LEKCJACH : Od września 2010 roku redagujemy Gazetę Szkolną „ECHO 206”.

23 C O LUBIMY ROBIĆ PO LEKCJACH : Wyjeżdżamy na wycieczki integrujące i krajoznawcze.

24 C O LUBIMY ROBIĆ PO LEKCJACH : Ruszamy się przy dźwiękach muzyki, rywalizujemy ze sobą w czasie zajęć sportowych.

25 M OŻEMY LICZYĆ NA POMOC :  Naszych nauczycieli  Pani Pedagog, która jest obecna w szkole : w poniedziałki - w godz. 9.00 - 13.00, we wtorki - w godz. 8.00 - 11.30, w środy -w godz. 8.00 - 12.00, w czwartki - w godz. 8.00 - 13.00, w piątki - w godz. 8.00 - 11.30.  Pani Psycholog, która jest obecna co drugi piątek w godz. 9.00 - 13.00.

26 M OŻEMY LICZYĆ NA POMOC :  Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2 w Łodzi przy ul. Motylowej 3. W ofercie poradni znajdują się zajęcia z zespołami klasowymi, pomoc psychologiczno- pedagogiczna dla uczniów, zajęcia terapeutyczne dla dzieci, konsultacje dla rodziców.  Pani Pielęgniarki, która jest obecna w szkole w poniedziałki w godz.8.00-15.00

27 P AMIĘTAMY O ZDROWYM ODŻYWIANIU SIĘ ! Nasz szkoła uczestniczy w programach:  Mleko z klasą  Warzywa i owoce w szkole Posiadamy własną stołówkę szkolną. Posiłek składa się z zupy, drugiego dania i deseru.

28 W ITAJ PRZYSZŁY PIERWSZOKLASISTO ! Pewnie już teraz zastanawiasz się, gdzie pójdziesz do pierwszej klasy. Pomożemy Ci dokonać wyboru. Przyjdź do nas z opiekunem „Dzień otwarty", a przekonasz się, że u Nas będziesz czuć się najlepiej. Po 1 mamy atrakcyjną lokalizację: w środku osiedla, w bezpiecznej odległości od ulicy, z dobrą komunikacją tramwajową i autobusową. Po 2 nasz budynek i jego otoczenie są zadbane.

29 W ITAJ PRZYSZŁY PIERWSZOKLASISTO ! Po 3 pracujemy w systemie jednozmianowym, świetlica czynna od 7 00 do 17 30, a na dużej przerwie możesz zjeść tani i pyszny obiad. Po 4 nasi nauczyciele posiadają wysokie kwalifikacje, pozostają ze swoimi uczniami po lekcjach i pomagają im odrabiać prace domowe, często wychodzą z nimi do kin, teatrów, muzeów oraz wyjeżdżają na wycieczki i zielone szkoły. Zawsze pomogą Ci w rozwiązaniu Twoich problemów.

30 W ITAJ PRZYSZŁY PIERWSZOKLASISTO ! Po 5 posiadamy bogatą ofertę edukacyjną np.: język angielski i informatyka od klasy pierwszej, różnorodne zajęcia pozalekcyjne zgodne z oczekiwaniami uczniów. Po 6 w mało licznej klasie nikt nie jest anonimowy, każdy ma bliższy kontakt z nauczycielem.

31 N ASZA SZKOŁA W OBIEKTYWIE

32 S ERDECZNIE ZAPRASZAM !!! Dyrektor Szkoły mgr Mariola Chmielewska


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA N R 206 W Ł ODZI ul. Łozowa 9 91-496 Łódź tel. /fax. (42) 658-83-64"

Podobne prezentacje


Reklamy Google