Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NADLEŚNICTWO PISZ Opracowali: Natalia Brózda, Karolina Kęs, Michał Szczyrbak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NADLEŚNICTWO PISZ Opracowali: Natalia Brózda, Karolina Kęs, Michał Szczyrbak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich."— Zapis prezentacji:

1 NADLEŚNICTWO PISZ Opracowali: Natalia Brózda, Karolina Kęs, Michał Szczyrbak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Krzęcinie

2 Położenie Wyobraźmy sobie miejsce na Ziemi, gdzie zachowały się urzekająca przyroda, z przepastnymi lasami, bogactwem jezior i rzek. Takim miejscem są Mazury - Kraina Tysiąca Jezior w północno - wschodniej Polsce, wciąż naturalny klejnot, który roztacza swoisty, niezapomniany urok… To tu rozpościera się Ziemia Piska.

3 Klimat Ścierające się wpływ klimatu kontynentalnego i oceanicznego dają średnią temperaturę roku +6 stopni C, w lipcu +16 stopni C, a w styczniu -4,5 stopni C. Dzięki temu można tu zasmakować wszystkich pór roku, z których każda mimo swej odmienności jest jednakowo piękna: ciepłe lato prezentujące bogactwo mazurskiej przyrody, długa, mroźna i śnieżna zima, wiosna pachnąca budząca się roślinnością i mieniąca się tysiącami barw malownicza jesień.

4 Jeziora Jeziora stanowią jedno z największych bogactw Mazur. Jest ich tu znacznie więcej niż gdzie indziej, dlatego region ten często jest nazywany Krainą Tysiąca Jezior. Łączą się one ze sobą, tworząc bardzo atrakcyjny szlak żeglugowy, który na południu Mazur rozpoczyna się właśnie na Ziemi Piskiej. Tu znajduje się największe w Polsce jezioro Śniardwy. Od strony południowej można podziwiać wspaniały widok na ogromną taflę jeziora.

5 Krajobraz Miłośnicy przyrody mogą zawsze podziwiać tu piękno i różnorodność krajobrazu. Malownicze łąki i pola, zielone bujne lasy i błękitne wody jezior uczynią każdą wędrówkę niezapomnianym przeżyciem, dlatego co roku, czasem po raz kolejny przyjeżdża tu wielu ludzi z całej Polski i nie tylko.

6 Puszcza Piska Puszcza Piska jest drugim co do wielkości kompleksem leśnym w Europie. Wciąż zachwyca bogactwem natury, a przy tym zachowała wiele ze swej pierwotnej dzikości. Na terenie Puszczy Piskiej żyje 150 gatunków wilków i wiele gatunków jeleni.

7 Liczne bagna oraz mokradła, zatopione w niej niczym perły jeziora, meandrujące rzeki, różnorodność gatunków roślin i zwierząt tworzą niepowtarzalny urok leśnej krainy. W najbogatszym przyrodniczo fragmencie Puszczy utworzono Mazurski Park Krajobrazowy.

8 Sport i rozrywka Ziemia Piska to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku i nieskażonej przyrody: żeglarzy, kajakarzy, wędkarzy, rowerzystów, zwolenników jazdy konnej i pieszych wędrówek. Znajdą tu oni wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych, piękne tereny do odbywania wędrówek pieszych, rowerowych i konnych, kajakarzy zauroczą dziewicze krajobrazy rzek Krutyni i Pisy.

9 Atrakcje Podczas pobytu na pięknej Ziemi Piskiej jest okazja do podziwiania niepowtarzalnych krajobrazów. Jeżeli jedziesz do Pisz bez żadnych planów i chcesz wziąć pod uwagę jej sugestie, to polecamy wędrówki po atrakcyjnych terenach Puszczy Piskiej i rejsy żeglarskie po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Sporą dawkę emocji może dać spływ kajakowy przepiękną Krutynią i wartką Pisą.

10 Gościnność Turyści, którzy zatrzymają się tutaj chociaż na krótko, znajdą z pewnością dwie rzeczy: gościnność i uprzejmość mieszkańców. Do dyspozycji gości są piękne położone hotele, pensjonaty, kempingi, ośrodki turystyczne i gospodarstwa agroturystyczne. Wszędzie tam można skosztować wyśmienitych polskich potraw.


Pobierz ppt "NADLEŚNICTWO PISZ Opracowali: Natalia Brózda, Karolina Kęs, Michał Szczyrbak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google