Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W zeszły piątek (20.03.2015r.) klasa II „B” o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w Dniach Otwartych Instytutu Biologii w Białymstoku. Nowoczesny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W zeszły piątek (20.03.2015r.) klasa II „B” o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w Dniach Otwartych Instytutu Biologii w Białymstoku. Nowoczesny."— Zapis prezentacji:

1

2 W zeszły piątek (20.03.2015r.) klasa II „B” o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w Dniach Otwartych Instytutu Biologii w Białymstoku. Nowoczesny kompleks uczelni wywarł na nas ogromne wrażenie. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, z których każda miała inną tematykę zajęć. Grupa pierwsza miała arcyciekawe warsztaty takie jak : „W poszukiwaniu GMO”, „Czy te oczy mogą kłamać... - czyli, jakie figle płatają nam zmysły” i „Co ukrywa dno jeziora?”. Natomiast grupa druga (równie zadowolona ze swoich wykładów) ze skupieniem wsłuchiwała się w słowa profesorów na tematy: „Mikroskopijny świat storczyków”, „Ludzie to nie wiedzą, jaka siła drzemie w naturze - czyli parę słów o antyoksydantach” oraz „Ukryta kamera w rękach biologa”. Słowem każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W międzyczasie mieliśmy okazję obejrzeć wystawę przygotowaną przez studentów tej uczelni. Na koniec spotkaliśmy się wspólnie na ostatnich już zajęciach: „Tam gdzie kończy się jedno życie, zaczyna się inne - owady na tropie zagadek kryminalnych”, podczas których dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów na temat „życia pośmiertnego”. Mieliśmy szansę skorzystać z modernistycznego sprzętu laboratoryjnego oraz poczuć się jak na studiach. Personel uniwersytetu umożliwił nam obejrzenie zaćmienia słońca mającego miejsce w trakcie naszej wizyty. Najbardziej zapadł nam w pamięć profesjonalizm i pasja z jaką mówili wykładowcy. Zachwyceni byliśmy także wysokimi standardami uczelni oraz bogato wyposażonymi laboratoriami. Dni Otwarte stanowiły bardzo dobrą okazję do tego, by poczuć przedsmak tego, co nas czeka na studiach.

3 „MAŁA” DOKUMENTACJA :

4 TU BYLIŚMY

5 Skupieni jak nigdy Strach się bać :P Biolog jest uważnym obserwatorem

6 Działo się

7 Praca wre

8 I już nie mrugamy

9 Mała powtórka z płazów Oraz gadów Było też trochę owadów

10 Jak marzenie <3

11 Oczekiwanie w napięciu

12 Znalazła się nasza „zguba” To MY za rok…może dwa Tyyyyyyle doświadczeń

13 Dzień z życia biologa

14 Czy kukurydza zawiera GMO? Zaraz się przekonamy

15 Okej… przecież mamy instrukcję

16 Sprzęt gotowy, a my?

17 Chłopacy przy pracy

18 Nasionka

19 Zielono mi

20 Tyyyle badań

21 Pełne skupienie

22 Wykłady bardzo ciekawe

23

24 Robimy notatki

25 ZA TO WSZYSTKO DZI Ę KUUUUJEEEMY NASZYM OPIEKUNOM: PANI EWIE BRUZGUL I PANU ARTUROWI JAMRO Ż KOWI !


Pobierz ppt "W zeszły piątek (20.03.2015r.) klasa II „B” o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w Dniach Otwartych Instytutu Biologii w Białymstoku. Nowoczesny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google