Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół w Narewce ID grupy: 96/29_MP_G1 Kompetencja: matematyczno - przyrodnicza Temat projektowy: Budowa cząsteczkowa materii Semestr/rok szkolny: semestr II rok szkolny 2009/2010

3 Zespół Szkół w Narewce

4 Grupa 1 Zespołu Szkół w Narewce

5 Początek zajęć 27 kwietnia 2010 roku oficjalnie rozpoczęliśmy w szkole projekt "Rozwój przez kompetencje" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Na początku było trochę do omówienia w.s. organizacji pracy na zajęciach, liczbie godzin oraz innych sprawach. Wybraliśmy też naszego lidera podczas zabawy integracyjnej, została nim Grażyna. Kronikarzami zostali Paweł, Paulina i Kasia - ochotnicy z wyboru.

6 Nasza pierwsza praca - wizytówki

7 Kolejny etap naszej pracy Zaczęliśmy poszukiwania materiałów oraz wizualizacji do stworzenia modelu atomu. Poszukiwania trwały w całym Internecie, od Google aż po Allegro ;) Spróbowaliśmy też zbudować go z klocków magnetycznych, ale niestety, nie trzymały się mocno i opadały z dodawaną większą ilością.

8 Próby budowania różnych modelów atomu i cząsteczek

9 Nasze wyobrażenie atomu

10

11 Sala biologiczna To były naprawdę fajne zajęcia. Mieliśmy je w sali biologicznej a tam mikroskopy poszły w ruch. Mogliśmy podziwiać preparaty dostępne w szkole ale i tworzyliśmy coś samodzielnie.

12 I mikroskop

13 I my przed mikroskopem

14 VIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki "Jedność w różnorodności" Jeździliśmy też do Hajnówki na VIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki "Jedność w różnorodności" organizowany przez Politechnikę Białostocką. Braliśmy udział w Imprezie pt " Chemia w ciekawych doświadczeniach".Mieliśmy okazję uczestniczyć w interesujących doświadczeniach. Niektórzy z nas po raz pierwszy mogli zobaczyć i dotknąć przyrządów chemicznych i odczynników. Na naszych oczach powstawały wybuchy i dziwne nieznane nam substancje.

15 VIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki "Jedność w różnorodności"

16 Doświadczenia

17

18

19 Quiz - " Dbajmy o Środowisko Przyrodnicze, w Którym Żyjemy" Pytania dotyczyły ochrony środowiska oraz flory i fauny w Polsce i na Świecie. Jedno z nich brzmiało Ile kilogramów pokarmu zjada dorosły żubr w ciągu doby. A nam skąd to wiedzieć? :)

20 " Porosty Jako Bioindykatory Zanieczyszczeń Powietrza" Uczestniczyliśmy w prezentacji p.t. " Porosty Jako Bioindykatory Zanieczyszczeń Powietrza". Pani przedstawiała nam znaczenie porostów w środowisku oraz problem zanieczyszczenia powietrza. Mieliśmy okazję dotknąć i polizać :) różnego typu porostów.

21 Porosty

22 Budowa modeli cząsteczek Budowaliśmy różne modele cząsteczek. Próbowaliśmy je robić z przeróżnych materiałów. Koniec końców zrobiliśmy je z "klejącego styropianu" :). Jedne nam się udały inne niezupełnie. Ale to przecież nasze pierwsze tak samodzielne prace z chemii.

23 Nasze cząsteczki

24

25 Nasze doświadczenia

26 Woda i denaturat

27 Groch i kasza manna

28 Zimna woda i tusz

29 Butelka, balon oraz gorąca i zimna woda

30 Woda, soda oczyszczona i ocet

31 Woda i herbata

32 Woda, herbata, kwasek cytrynowy i soda oczyszczona

33 Wycieczka do Ceramiki Budowlanej w Lewkowie Starym

34 Kopalnia iłu przy Ceramice Budowlanej

35 Wyrobisko w kopalni iłu

36 Opuszczona żwirownia i piękne przekroje geologiczne

37 A tak kończyliśmy ten semestr pracy Tworzyliśmy powyższą prezentację Uzupełnialiśmy ankiety

38 Dziękujemy za uwagę. Do zobaczenia w następnym semestrze. Prezentację wykonała: Grupa 1 Zespół Szkół w Narewce

39 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google