Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CZY WARTO CZYTAĆ ? KSIĄŻKI NIE SĄ KARĄ ! Dorośli czasem próbują zmuszać Cię do czytania. „Jak przeczytasz, to będziesz mógł pograć na komputerze” A Ty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CZY WARTO CZYTAĆ ? KSIĄŻKI NIE SĄ KARĄ ! Dorośli czasem próbują zmuszać Cię do czytania. „Jak przeczytasz, to będziesz mógł pograć na komputerze” A Ty."— Zapis prezentacji:

1 CZY WARTO CZYTAĆ ? KSIĄŻKI NIE SĄ KARĄ ! Dorośli czasem próbują zmuszać Cię do czytania. „Jak przeczytasz, to będziesz mógł pograć na komputerze” A Ty wtedy myślisz o książkach jak o karze. CZAS TO ZMIENIĆ ! POTRAKTUJ CZYTANIE JAKO KORZYŚĆ, A NIE KARĘ!

2 ROZRYWKA, ZA KTÓRĄ CIĘ POCHWALĄ ? CZYM SIĘ INTERESUJESZ? Zwierzętami? Samochodami? Kosmosem? Sportem? WSZYSTKO TO ZNAJDZIESZ W KSIĄŻKACH! Rodzice nie pozwalają Ci siedzieć trzecią godzinę przy komputerze? ZNAJDŹ KSIĄZKĘ, O TYM CO LUBISZ, A ZOBACZYSZ JAKA TO ŚWIETNA ZABAWA! Rodzice będą zachwyceni, że wreszcie dużo czytasz!

3 DZIEWCZYNY TO ROZUMIEJĄ ! Dziewczyny czytają więcej i od zawsze interesowały się chłopakami, z którymi mogą porozmawiać na interesujące tematy. LUDZIE CZYTAJĄCY SĄ CIEKAWSI, MAJĄ WIĘKSZĄ FANTAZJĘ, BOGATSZY JĘZYK!

4 ZOSTAŃ SUPERMENEM W JEDEN DZIEŃ ! Będziesz kiedyś w kosmosie? Pewnie nie, ale możesz tam być czytając książkę opisującą podróż na inną planetę! Nigdy nie spotkasz prawdziwego smoka, ale dzięki książkom możesz się znaleźć w środku ich świata! Możesz się poczuć jak prawdziwy piłkarz, czytając o życiu swojego idola! MOŻESZ BYĆ KAŻDYM ! Mówi się, że „kto czyta żyje podwójnie”. Tak naprawdę, możesz żyć tysiąc razy. Z każdą przeczytaną książką poznajesz nowe osoby, ich życie i otoczenie.

5 KRESKÓWKI, FILMY … Kto nie lubi Spidermana, czy filmów o Harrym Potterze? Czy wiesz, że są zrobione na podstawie książek i komiksów? Filmów o Batmanie jest kilka, natomiast komiksów setki. To samo dotyczy innych tytułów. Poznaj je ! NAKRĘCONE KSIĄŻKI: Adam Bahdaj – Wakacje z duchami Jan Brzechwa – Akademia Pana Kleksa Clive Staples Lewis – Opowieści z Narnii Eric Knight – Lassie wróć! Edmund Niziurski – Sposób na Alcybiadesa Astrid Lindgren – Pippi Pończoszanka

6 ZAPOMNIJ O NUDNYCH KSIĄŻKACH ! Zdarzają się nudne filmy i kreskówki, nudne gry, są też nudne książki. Każdy kiedyś na taką trafił. Pewnie nie podobało Ci się kilka lektur, ale nie myśl, że wszystkie są takie!

7 NIE MA WYJŚCIA – I TAK TRZEBA CZYTAĆ ! Nawet jeśli zakładasz karierę Marcina Gortata lub Agnieszki Radwańskiej i miliony dolarów rocznie, wiedz, że książki przydają się w każdej dziedzinie. Dla przykładu Kamil Stoch, czytając, relaksował się przed zdobyciem złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

8 ZAINWESTUJ W SIEBIE ! Czytanie jest bardzo ważne dla Twojego rozwoju. To najlepszy gimnastyka dla Twojego umysłu, który ćwiczy koncentrację i skupienie. To świetna i niedroga rozrywka, która poprawia humor i odstresowuje. Polepsz swoją pamięć, rozwijaj wyobraźnię, poszerzaj słownictwo! UWIERZ, ŻE WŁAŚNIE DECYDUJESZ O TYM, JAK SOBIE BĘDZISZ RADZIĆ W GIMNAZJUM, LICEUM, NA STUDIACH I W CAŁYM ŻYCIU !

9 ZACZNIJ JUŻ DZIŚ! Nie wiesz jak? Pomyśl co Cię najbardziej interesuje, o czym chcesz się jak najwięcej dowiedzieć. Idź do biblioteki szkolnej lub publicznej i zapytaj co mogą Ci bibliotekarze polecić. Spytaj o to samo rodziców. Zaproponuj wycieczkę do biblioteki lub księgarni i razem wybierzcie ciekawą książkę, od której zaczniesz przygodę z czytaniem. Wypisz ulubione filmy. Na pewno któryś z nich jest nakręcony na podstawie książki. Wypożycz ją, przeczytaj i porównaj z filmem.

10 OPRACOWANIE Prezentacja została przygotowana na podstawie materiałów edukacyjnych zamieszczonych na stronie: www.bibliotekawszkole.pl oraz w miesięczniku „Wszystko dla Szkoły” nr 09/2014 będącego zbiorem materiałów graficznych dla szkół.www.bibliotekawszkole.pl


Pobierz ppt "CZY WARTO CZYTAĆ ? KSIĄŻKI NIE SĄ KARĄ ! Dorośli czasem próbują zmuszać Cię do czytania. „Jak przeczytasz, to będziesz mógł pograć na komputerze” A Ty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google