Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TECHNIKI SZYBKIEGO CZYTANIA ZAPAMIĘTYWANIA, SKUTECZNEGO UCZENIA SIĘ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TECHNIKI SZYBKIEGO CZYTANIA ZAPAMIĘTYWANIA, SKUTECZNEGO UCZENIA SIĘ."— Zapis prezentacji:

1 TECHNIKI SZYBKIEGO CZYTANIA ZAPAMIĘTYWANIA, SKUTECZNEGO UCZENIA SIĘ

2 Czytać potrafi dziś każdy, lecz mało kto potrafi to robić szybko i zarazem uważnie. Tymczasem zewsząd przytłacza nas lawina publikacji - gazet, książek, różnego rodzaju artykułów, raportów i doniesień. Jak więc nie utonąć w tym zalewie informacji? Gdzie znaleźć czas niezbędny do śledzenia choćby najważniejszej literatury fachowej? Istnieją w świecie sprawdzone sposoby pozwalające kilkakrotnie zwiększyć szybkość czytania - bez uszczerbku dla treści zawartej w tekstach.

3 Badania pokazują, że wielu ludzi czyta z szybkością ucznia szkoły podstawowej. Jak zatem zwiększyć ich możliwości czytelnicze? Wydaje się, że pozostała tylko jedna możliwość: czytelnik, który czuje się przytłoczony nawałem informacji, powinien nauczyć się szybciej i racjonalniej czytać. Szybko czytać potrafił Napoleon, Balzac, Marks, Lenin, John F. Kennedy. Spróbuj i Ty! Niczym nie ryzykując - możesz zyskać wiele!

4 Oto propozycje publikacji znajdujących się w zasobach naszej biblioteki szkolnej, które przybliżą temat techniki szybkiego czytania i lepszego wykorzystania w natłoku informacji naszych szarych komórek. Pamiętajmy - kto umiejętnie czyta, jasno myśli.

5

6 Harry Lorayne „Superpamięć dla uczących się” Twoje oceny poprawią się już po trzydziestu dniach i to bez wkuwania po nocach. Nie będziesz potrzebował korepetycji. To czego się uczysz- w formie wykładu lub lektur- będziesz zapamiętywał bez trudności za pierwszym razem. Dzięki tym technikom będziesz zapamiętywał to, co chcesz, w czasie o połowę krótszym, niż to robiłeś dotychczas. Nie mówię o „ lepszej” pamięci ani o poprawie pamięci, mam na myśli pamięć, o której ci się nie śniło.

7

8 David Gamon, Alen Bragdon „Ucz się szybciej, zapamiętuj więcej” Oparta na najnowszych odkryciach medycznych instrukcja obsługi własnego mózgu. Lektura obowiązkowa dla każdego użytkownika szarych komórek.

9

10 Francine Boucher, Jacqueline Avard „Podręcznik skutecznego uczenia się” Słuchanie Notowanie Czytanie Zapamiętywanie Pisanie prac Zdawanie egzaminów Ćwiczenie koncentracji Kontrolowanie emocji Gospodarowanie czasem

11

12 Gerhard Horner „Szybkie czytanie”- intensywny kurs Dobre i złe nawyki czytania Optymalne warunki do czytania Co wspomaga koncentrację Testy tempa czytania Czytaj dynamicznie Czytanie fotograficzne

13 Zwykłe metody czytania tylko w niewielkim stopniu wykorzystują naturalne możliwości oczu i mózgu. Książka ta zawiera podstawy umiejętności szybkiego czytania oraz pomaga je ćwiczyć. Dzięki niej już wkrótce na przyswojenie dużych porcji informacji będziesz potrzebował nieporównywalnie mniej czasu niż dotychczas. Powodzenia!!!

14 Prezentację przygotowała Dorota Świechowska


Pobierz ppt "TECHNIKI SZYBKIEGO CZYTANIA ZAPAMIĘTYWANIA, SKUTECZNEGO UCZENIA SIĘ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google