Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Izolacja DNA z cebuli. MATERIAŁY: CEBULA SÓL KUCHENNA SPIRYTUS PŁYN DO MYCIA NACZYŃ MOŹDZIERZ LEJEK FILTR DO KAWY WODA NACZYNIA: SZKLANKA, PROBÓWKA LÓD.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Izolacja DNA z cebuli. MATERIAŁY: CEBULA SÓL KUCHENNA SPIRYTUS PŁYN DO MYCIA NACZYŃ MOŹDZIERZ LEJEK FILTR DO KAWY WODA NACZYNIA: SZKLANKA, PROBÓWKA LÓD."— Zapis prezentacji:

1 Izolacja DNA z cebuli

2 MATERIAŁY: CEBULA SÓL KUCHENNA SPIRYTUS PŁYN DO MYCIA NACZYŃ MOŹDZIERZ LEJEK FILTR DO KAWY WODA NACZYNIA: SZKLANKA, PROBÓWKA LÓD NÓŻ DESKA DO KROJENIA ŁYŻECZKA TŁUCZEK LNIANA SZMATKA

3 WYKONANIE Rozpuściłam 1 łyżeczkę soli kuchennej w 100 ml wody. Lód zawinięty w szmatkę rozbiłam na drobne kawałki i wsypałam do garnuszka.

4 WYKONANIE Wykroiłam kawałek cebuli i poszatkowałam go bardzo drobno. Włożyłam go do moździerza, wlałam 2 łyżeczki wody z solą i utarłam na gładką masę.

5 WYKONANIE Do uzyskanej masy dolałam wody z solą oraz 2 duże krople płynu do mycia naczyń. Pomieszałam i całość wstawiłam do naczynia z lodem. Odczekałam 5 minut.

6 WYKONANIE Mieszaninę przelałam do probówki przez lejek wyłożony filtrem do kawy. Do przesączu dodałam spirytus.

7 WYKONANIE Odstawiłam probówkę na 3 minuty. Po tym czasie w naczyniu pojawiły się maleńkie nitki.

8

9

10

11 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ WYKONAŁA: GABRIELA KAPTUR 3a


Pobierz ppt "Izolacja DNA z cebuli. MATERIAŁY: CEBULA SÓL KUCHENNA SPIRYTUS PŁYN DO MYCIA NACZYŃ MOŹDZIERZ LEJEK FILTR DO KAWY WODA NACZYNIA: SZKLANKA, PROBÓWKA LÓD."

Podobne prezentacje


Reklamy Google