Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła z klasą 2.0 „Czytamy i odkrywamy” Łobżenica, 02.06.2015.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła z klasą 2.0 „Czytamy i odkrywamy” Łobżenica, 02.06.2015."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła z klasą 2.0 „Czytamy i odkrywamy” Łobżenica, 02.06.2015

2 Jest to piąta już edycja Programu „Szkoła z klasą 2.0”. W roku szkolnym 2014/2015 prowadzona była pod hasłem „Czytamy i odkrywamy”.

3 „Czytamy i odkrywamy”- dwie kluczowe dla edukacji umiejętności kształtowane na wszystkich przedmiotach. Czy w ogóle możliwa jest efektywna edukacja bez odkrywania czy czytania? Czytać ze zrozumieniem to znaczy rozbudzić w sobie aktywność intelektualną, już przed lekturą postawić hipotezy i pytania, zaangażować się intelektualnie i emocjonalnie w tekst, sprawdzać, czy odpowiada na nasze pytania, twórczo go podsumować i wyciągnąć wnioski.

4 Skład zespołu 2.0 W skład zespołu w roku szkolnym 2014/2015 weszli: -dyrektor szkoły – p. Hanna Król-Synoradzka -koordynator – p. Anna Wasiak-Jacoszek/ p. Ireneusz Wobszal -nauczycielka j. niemieckiego – p. Iwona Rybarczyk -nauczycielka j. angielskiego – p. Sandra Soja -nauczycielka geografii – p. Paulina Jacoszek -nauczycielka wychowania fizycznego – p. Agnieszka Mrotek

5 Praca w programie W tym roku szkolnym do dyspozycji mieliśmy następujące ścieżki edukacyjne: -odwróconą lekcję -uczymy innych -projekt edukacyjny

6 Co to jest „odwrócona lekcja? W pierwszym semestrze każda z koordynatorek wybrała metodę „odwróconej lekcji”. Czym jest „odwrócona lekcja”? Jest to metoda, w której nauczyciel przed lekcją przygotowuje i udostępnia uczniom zestaw materiałów do samodzielnej nauki. Dzięki temu, w trakcie zajęć, uczniowie mają czas na pogłębianie wiedzy, pracę grupową i praktyczne ćwiczenie nabytych umiejętności pod okiem nauczyciela.

7 Lekcje w I semestrze: NauczycielTematyka lekcji p. Sandra Soja1. Jedziemy do Zjednoczonego Królestwa 2. Różnice w amerykańskim i brytyjskim angielskim 3. Odkrywamy Australię p. Iwona Rybarczyk1. Jakimi językami mówisz? 2. Boże Narodzenie w Niemczech 3. Kraje niemieckojęzyczne p. Paulina Jacoszek1. Która godzina? 2. Turystyka w Polsce 3. Temperatura powietrza p. Agnieszka Mrotek1. Zdrowie i jego aspekty 2. Fitness – nowoczesne formy gimnastyki 3. Gimnastyka artystyczna – tworzenie piramid gimnastycznych

8

9 Lekcje wychowania fizycznego

10

11 Zakończenie pierwszego semestru Semestr I zakończony został „Targami 2.0”, w których uczestniczyli uczniowie z klas: 1d, 1c, I a, 2b oraz 3b, którzy najaktywniej włączyli się w realizację zadań z Programu „Szkoła z Klasą 2.0”.

12

13

14

15

16 Do projektu włączyła się również biblioteka szkolna

17 21 stycznia br. z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka uczniowie klasy 1d udali się z wizytą do Przedszkola Publicznego w Łobżenicy na spotkanie pt. „Wierszy głośne czytanie”. Dzieci wysłuchały wierszy o babci i o dziadku w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek, uczniów klasy 1d. Spotkanie prowadziła Wiktoria Łączkowska, a w rolę prezenterów wcielili się: Przemysław Adamczyk, Anna Pasternacka, Miłosz Budnik, Bernadeta Adamska, Piotr Senska, Julia Piszczek, Ernest Kowalski, Agata Muzioł i Oliwia Gruenwald.

18

19 Semestr II W drugim półroczu nauczyciele ponownie musieli wybrać ścieżkę edukacyjną i tak: p. Iwona Rybarczyk oraz p. Sandra Soja pozostały przy metodzie „odwróconej lekcji”, p. Agnieszka Mrotek postanowiła realizować projekt edukacyjny – „Wiem, co jem”, p. Paulina Jacoszek wybrała metodę „uczymy innych”.

20 Czym jest projekt edukacyjny? jest to metoda nauczania, która kształci samodzielność, kreatywność i umiejętność pracy zespołowej.” Czym jest metoda uczymy innych? jest to metoda zakładająca aktywne przygotowanie (z pomocą nauczycieli) i prowadzenie zajęć przez uczniów dla młodszych kolegów, rówieśników lub nawet dorosłych.

21 Tematyka lekcji w II semestrze NauczycielTemat lekcji p. Agnieszka MrotekProjekt edukacyjny – „wiem, co jem” p. Sandra Soja1. Odkrywamy Kanadę 2. Stopniowanie przymiotników- stopień wyższy i najwyższy 3. Sławni Brytyjczycy p. Iwona Rybarczyk1. Sport sprawia przyjemność 2. W restauracji 3. Holandia- kraj wiatraków i tulipanów (w ramach KE) p. Paulina Jacoszek1. Karpaty- podział i charakterystyka 2. Surowe środowisko Europy Północnej 3. Moja mała ojczyzna: Gmina Łobżenica

22 Lekcje języka angielskiego

23

24

25

26 Lekcje języka niemieckiego

27

28

29 Lekcje geografii Tematyka zajęć była bardzo zróżnicowana. Uczniowie klas III prowadzili zajęcia dotyczące naszej gminy, powiatu i województwa, a także na tematy wybrane przez siebie.

30

31 „Wiem, co jem”

32

33 Teraz zapraszamy do obejrzenia prezentacji, które uczniowie naszego gimnazjum przygotowywali na lekcjach, w ramach projektu „Szkoła z Klasą 2.0”!!!


Pobierz ppt "Szkoła z klasą 2.0 „Czytamy i odkrywamy” Łobżenica, 02.06.2015."

Podobne prezentacje


Reklamy Google