Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„SKRZATY” Chcesz wiedzieć, czym „Skrzaty” zajmowały się w LUTYM? Sam zobacz, jak u nas wesoło… Prezentacja została stworzona dla dzieci i rodziców z grupy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„SKRZATY” Chcesz wiedzieć, czym „Skrzaty” zajmowały się w LUTYM? Sam zobacz, jak u nas wesoło… Prezentacja została stworzona dla dzieci i rodziców z grupy."— Zapis prezentacji:

1 „SKRZATY” Chcesz wiedzieć, czym „Skrzaty” zajmowały się w LUTYM? Sam zobacz, jak u nas wesoło… Prezentacja została stworzona dla dzieci i rodziców z grupy 3-latków - „Skrzatów” Wychowawca grupy Daria Bułka-Bzil LUTY 2016

2 SKRZATY – Tłusty czwartek 04.02.2016r. To bardzo słodki dzień. Każdego od rana kusiły zapachy wypieków z kuchni. Każdy z przedszkolaków przyniósł ze sobą pieniążki, które przeznaczone były na pączki. Zaraz po śniadanku zebraliśmy się i ruszyliśmy do zaprzyjaźnionej piekarni. Tam przemiłe Pani sprzedały nam pyszny pączki z owocowym nadzieniem. Przed obiadem nie jemy słodyczy, a na podwieczorek nasze panie kucharki poczęstowały nas swoimi wypiekami, dlatego nasze zakupy zabraliśmy do domu lub zjedliśmy po południu. Mniam. Były przepyszne ;) co widać na pamiątkowych zdjęciach…

3

4

5 WIELKI BAL KARNAWAŁOWY 06.02.2016r. Tym razem nie spotkaliśmy się w naszym przedszkolu. Wielki bal, jak co roku odbył się w sali gimnastycznej OSiR. Było wspaniale. Przyszło mnóstwo dzieci i nauczycieli, nie tylko z naszego przedszkola. Była także dyrekcja naszych placówek. Prawie każdy był przebrany, nawet niektórzy rodzice. Dzieci bawiły się i tańczyły razem z animatorami. Były ciekawe konkursy z nagrodami. Odwiedził nas też Święty Mikołaj. Razem z nami tańczył, śpiewał i grał na wspaniałym dętym instrumencie. Mama Kubusia D. oraz Tata Zuzi C. wygrali konkurs na najwspanialsze przebranie. Jesteśmy bardzo dumni i GRATULUJEMY. Na zakończenie zabawy każdy z nas otrzymał wspaniały prezent od Mikołaja. Były to przecudne maskotki. Zostaną z nami i będą nam przypominały te wspaniałe, karnawałowe chwile.

6

7

8 SKRZATY – Wizyta Pani Leśnik 10.02.2016r. Odwiedziła nas ponownie Pani Daria Stojaniuk, pracownik Nadleśnictwa Olsztyn. Tym razem rozmawialiśmy o bardzo ważnej kwestii jaką jest pomoc zwierzętom leśnym w czasie zimy. Pani Leśnik uczyła nas jak zachowywać się w lesie i czym karmić zwierzęta. Pokazała nam także prezentację ze zwierzętami i roślinnością leśną. Bardzo podobały nam się te zajęcia. Pięknie podziękowaliśmy Pani Darii i wręczyliśmy słodkości.

9

10

11 SKRZATY – Dzień Koloru Czerwonego 12.02.2016r. Tego dnia w przedszkolu zrobiło się bardzo czerwono. Nie przemalowali nam przedszkola. Ta czerwień była z ubrań i zabawek dzieci. Każdy pamiętał o tym, żeby ubrać się na czerwono i przynieść zabawki w tym kolorze. Oprócz zabaw i gier związanych z kolorami, na zajęciach wykonaliśmy piękne czerwone obrazki plasteliną i kredkami. Zobaczcie, jak dobrze bawiliśmy się tego dnia…

12

13

14 SKRZATY – Dzień Przyjaźni - Walentynki 15.02.2016r. Trochę spóźnione, ale są…. Świętujemy dziś Walentynki. Rano porozmawialiśmy z naszą Panią o miłości. To trudny temat. My w Walentynki zorganizowaliśmy sobie Dzień Przyjaźni. Każdy z nas mógł wykonać obrazek, dla swojego przyjaciela/przyjaciółki. Bawiliśmy się w zabawy edukacyjne i staraliśmy się wszyscy zaprzyjaźnić. Przyjaźń jest bardzo ważna w naszym życiu!

15

16

17 SKRZATY – Światowy Dzień Kota 17.02.2016r. Ależ to był wesoły dzień. Nasze przedszkolaki zmieniły się w mruczące kociaki. Nawet Panie zrobiły się jakieś kocie ;) Dzieciaki-Kociaki piły mleczko ze spodeczków, łasiły się, chodziły na czterech łapkach. Chętne dzieci przebrały się w kociaki, a kto zapomniał temu Pani domalowała piękne wąsy i podarowała uszy. Nauczyliśmy się wierszyka o dwóch głodnych kotkach oraz kocich piosenek. Potańczyliśmy i pośpiewaliśmy. Było super!

18

19 SKRZATY – Spotkanie z gitarą basową 18.02.2016r. Pierwsze spotkanie z instrumentem. Była to gitara basowa naszej Pani. W czwartek Pani Daria przyszła do przedszkola z ogromnym pakunkiem. Byliśmy bardzo ciekawi co jest w środku, więc szybciutko zjedliśmy śniadanie i umyliśmy zęby. Pani wyciągnęła piękną, żółtą gitarę. Opowiedziała nam jej historię i pokazała z czego jest zbudowana. Podłączyła ją do prądu i pozwoliła na niej zagrać. Każdy z nas mógł usiąść na Pani miejscu i wziąć do ręki gitarę. Jest bardzo ciężka, więc Pani nam pomagała. Dużo bardziej podobało nam się spotkanie z tym instrumentem, gdyż poprzednio nie mieliśmy możliwości samodzielnej gry. A teraz…. Zobaczcie sami…

20

21

22 SKRZATY – Dzień Kolorowych Czapek 19.02.2016r. Były już kolorowe skarpety…. Nadszedł czas na kolorowe czapki. To wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie jakie czapki nosimy latem, a jakie zimą. Każdy z nas tego dnia mógł zabrać na salę ulubione nakrycie głowy. Nie chodziliśmy w czapkach cały dzień, bo byłoby za ciepło. Bawiliśmy się w „Szewczyka w czapce”, liczyliśmy czapki jednego koloru. Na koniec zajęć wykonaliśmy kolorową, papierową czapkę. Każdy z nas miał tu swój wkład pracy. Było super!

23

24 SKRZATY – Dzień Dinozaura 26.02.2016r. Był już Dzień Kota, więc dziś świętujemy Dzień Dinozaurów. W czasie zajęć bawiliśmy się w zabawy o dinozaurach, nasza Pani opowiadała nam o tych fantastycznych zwierzętach i pokazywała ich ilustracje. Na koniec nie kolorowaliśmy, nie malowaliśmy, nie wyklejaliśmy dinozaurów, tylko robiliśmy je własnoręcznie. Z czego? Ze smacznych kukurydzianych chrupków. Ale było zabawy. Kształty były przeróżne. A jak przyjemnie i smacznie było, kiedy mogliśmy nasze dinozaury zjeść…

25 CZEKAMY NA WIOSENNY MARZEC PEŁEN CIEPŁYCH DNI!!! KONIEC…


Pobierz ppt "„SKRZATY” Chcesz wiedzieć, czym „Skrzaty” zajmowały się w LUTYM? Sam zobacz, jak u nas wesoło… Prezentacja została stworzona dla dzieci i rodziców z grupy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google