Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PIONOWE POZIOME SYGNAŁY ŚWIETLNE SYGNAŁY ŚWIETLNE ZNAKI O SZCZEGÓLNYCH KSZTAŁTACH ZNAKI O SZCZEGÓLNYCH KSZTAŁTACH HIERARCHIA ZNAKÓW HIERARCHIA ZNAKÓW.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PIONOWE POZIOME SYGNAŁY ŚWIETLNE SYGNAŁY ŚWIETLNE ZNAKI O SZCZEGÓLNYCH KSZTAŁTACH ZNAKI O SZCZEGÓLNYCH KSZTAŁTACH HIERARCHIA ZNAKÓW HIERARCHIA ZNAKÓW."— Zapis prezentacji:

1

2

3 PIONOWE POZIOME SYGNAŁY ŚWIETLNE SYGNAŁY ŚWIETLNE ZNAKI O SZCZEGÓLNYCH KSZTAŁTACH ZNAKI O SZCZEGÓLNYCH KSZTAŁTACH HIERARCHIA ZNAKÓW HIERARCHIA ZNAKÓW OZNAKOWANIE PRZY PRZEJAZDACH KOLEJOWYCH OZNAKOWANIE PRZY PRZEJAZDACH KOLEJOWYCH

4 Znaki poziome są malowane na jezdni w postaci pasów, strzałek, napisów, symboli.W swoim znaczeniu usprawniają ruch na drodze oraz powtarzają informacje zawarte na znakach pionowych przy drodze.

5

6 Zasady ruchu drogowego podawane są często za pomocą znaków drogowych. Znaki pionowe umieszczane są pionowo na słupkach, słupach, ścianach itp. Znaki te wyrażają ostrzeżenia, zakazy, nakazy i informacje, dlatego też dzielą się na :

7 Znaki informacyjne podają informacje niezbędne nieraz dla kierujących pojazdami. Posiadają na ogół niebieską kolorystykę i kształt prostokąta lub kwadratu.

8

9 Znaki nakazu nakazują odpowiednie zachowanie się na jezdni. Są okrągłe, koloru niebieskiego i białym symbolem.

10

11 Znaki zakazu wyrażają zakaz wykonania pewnych manewrów. Są okrągłe i najczęściej koloru białego z czerwoną obwódką.Ich treść może być uzupełniona białą tabliczką z napisem, umieszczoną pod znakiem. Ogólnie rzecz biorąc, zakazy wyrażone tymi znakami obowiązują na drodze, na której znak umieszczono i na odcinku od znaku do odwołania.Odwołanie następuje poprzez znak odwołujący lub poprzez skrzyżowanie.

12

13 Znaki ostrzegawcze uprzedzają o miejscach, w których na drodze może występować niebezpieczeństwo i zobowiązują do zachowania ostrożności zwanej szczególną. Są one trójkątne, koloru żółtego z czerwoną obwódką.Pod tymi znakami może być dodatkowo umieszczona żółta tabliczka z napisem uzupełniającym treść znaku.

14

15 ZNAKI DROGOWE O SZCZEGÓLNYCH KSZTAŁTACH Droga z pierwszeństwem przejazdu-jedziesz drogą, na której posiadasz pierwszeństwo przejazdu na kolejnych skrzyżowaniach, aż do miejsca gdzie stoi znak Znak STOP oznacza bezwzględne zatrzymanie pojazdu Znak ustąp pierwszeństwa przejazdu - na najbliższym skrzyżowaniu musisz ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym drogą główną.

16

17 Jeżeli z norm, znaków, sygnałów i poleceń wynika różny sposób zachowania się, uczestnik ruchu jest obowiązany stosować się do nich w następującej kolejności: 1.Do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem, 2.Do sygnałów świetlnych, 3.Do znaków drogowych, 4.Do norm zawartych w przepisach.

18


Pobierz ppt "PIONOWE POZIOME SYGNAŁY ŚWIETLNE SYGNAŁY ŚWIETLNE ZNAKI O SZCZEGÓLNYCH KSZTAŁTACH ZNAKI O SZCZEGÓLNYCH KSZTAŁTACH HIERARCHIA ZNAKÓW HIERARCHIA ZNAKÓW."

Podobne prezentacje


Reklamy Google