Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KARTA MOTOROWEROWA ZNAKI DROGOWE STOP.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KARTA MOTOROWEROWA ZNAKI DROGOWE STOP."— Zapis prezentacji:

1 KARTA MOTOROWEROWA ZNAKI DROGOWE STOP

2 ZNAKI DROGOWE POZIOME PIONOWE ZNAKI O SZCZEGÓLNYCH KSZTAŁTACH
SYGNAŁY ŚWIETLNE HIERARCHIA ZNAKÓW OZNAKOWANIE PRZY PRZEJAZDACH KOLEJOWYCH

3 POZIOME Znaki poziome są malowane na jezdni w postaci pasów, strzałek, napisów, symboli.W swoim znaczeniu usprawniają ruch na drodze oraz powtarzają informacje zawarte na znakach pionowych przy drodze.

4 POZIOME

5 PIONOWE OSTRZEGAWCZE ZAKAZU NAKAZU INFORMACYJNE
Zasady ruchu drogowego podawane są często za pomocą znaków drogowych. Znaki pionowe umieszczane są pionowo na słupkach, słupach, ścianach itp. Znaki te wyrażają ostrzeżenia, zakazy, nakazy i informacje, dlatego też dzielą się na : OSTRZEGAWCZE ZAKAZU NAKAZU INFORMACYJNE

6 INFORMACYJNE Znaki informacyjne podają informacje niezbędne nieraz dla kierujących pojazdami. Posiadają na ogół niebieską kolorystykę i kształt prostokąta lub kwadratu.

7 INFORMACYJNE

8 NAKAZU Znaki nakazu nakazują odpowiednie zachowanie się na jezdni.
Są okrągłe, koloru niebieskiego i białym symbolem.

9 NAKAZU

10 ZAKAZU Znaki zakazu wyrażają zakaz wykonania pewnych manewrów.
Są okrągłe i najczęściej koloru białego z czerwoną obwódką.Ich treść może być uzupełniona białą tabliczką z napisem, umieszczoną pod znakiem. Ogólnie rzecz biorąc, zakazy wyrażone tymi znakami obowiązują na drodze, na której znak umieszczono i na odcinku od znaku do odwołania.Odwołanie następuje poprzez znak odwołujący lub poprzez skrzyżowanie.

11 ZAKAZU

12 OSTRZEGAWCZE Znaki ostrzegawcze uprzedzają o miejscach, w których na drodze może występować niebezpieczeństwo i zobowiązują do zachowania ostrożności zwanej szczególną. Są one trójkątne, koloru żółtego z czerwoną obwódką.Pod tymi znakami może być dodatkowo umieszczona żółta tabliczka z napisem uzupełniającym treść znaku.

13 OSTRZEGAWCZE

14 ZNAKI DROGOWE O SZCZEGÓLNYCH KSZTAŁTACH
Droga z pierwszeństwem przejazdu-jedziesz drogą, na której posiadasz pierwszeństwo przejazdu na kolejnych skrzyżowaniach, aż do miejsca gdzie stoi znak Znak ustąp pierwszeństwa przejazdu - na najbliższym skrzyżowaniu musisz ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym drogą główną. STOP Znak STOP oznacza bezwzględne zatrzymanie pojazdu

15 SYGNAŁY ŚWIETLNE

16 HIERARCHIA ZNAKÓW Jeżeli z norm, znaków, sygnałów i poleceń wynika różny sposób zachowania się, uczestnik ruchu jest obowiązany stosować się do nich w następującej kolejności: Do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem, Do sygnałów świetlnych, Do znaków drogowych, Do norm zawartych w przepisach.

17 PRZED PRZEJAZDAMI KOLEJOWYMI
ZNAKI DODATKOWE UMIESZCZONE PRZED PRZEJAZDAMI KOLEJOWYMI


Pobierz ppt "KARTA MOTOROWEROWA ZNAKI DROGOWE STOP."

Podobne prezentacje


Reklamy Google