Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Krople wody i jej przygody” Grupa II Weronika Forysiak(lider) Amelia Jaros Krzysztof Stępniak Hubert Szymczykiewicz Rafał Jóźwiak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Krople wody i jej przygody” Grupa II Weronika Forysiak(lider) Amelia Jaros Krzysztof Stępniak Hubert Szymczykiewicz Rafał Jóźwiak."— Zapis prezentacji:

1 ,,Krople wody i jej przygody” Grupa II Weronika Forysiak(lider) Amelia Jaros Krzysztof Stępniak Hubert Szymczykiewicz Rafał Jóźwiak

2 O co chodzi w projekcie? W projekcie,,Krople wody i jej przygody” chodzi o zauważenie ile wody zużywamy, i ile nas to kosztuje. Zużycie wody było spisane w jednym gospodarstwie domowym, potem je analizowaliśmy, a co z tego wyszło zobaczycie w tej prezentacji.

3 Ile zużywamy wody ? -spuszczanie wody w toalecie………..4/5 litrów -zmywanie naczyń…………………………14 litrów -kąpiel pod prysznicem………………….11 litrów -kąpiel w wannie…........................... 60 litrów -toaleta codzienna…………………………0,5 litra Trzeba od czegoś zacząć, więc my zaczniemy od wyników pierwszego spisu licznika. Przedstawia on średnią ilość litrów zużywanych na podane czynności.

4 Zużycie w rodzinie Możemy przedstawić zużycie rodziny 4-osobowej. Taka rodzina zużywa średnio 197 litrów wody na dobę na te czynności, które pokazaliśmy wcześniej. W ciągu tygodnia 1 255 litrów, w ciągu miesiąca 5 369 litrów, a w ciągu roku 64 431 litrów wody.

5 Koszty wody Metr sześcienny wody kranowej kosztuje 3,95zł, czyli w przeliczeniu na litry, za litr zapłacilibyśmy ok. 7 groszy. Tymczasem litr wody butelkowanej kosztuje 1,50 zł. Pojawiły się wielkie liczby, ale nie ma potrzeby załamywać głowy. Okazuje się, że woda kranowa wcale nie jest taka droga.

6 Koszty wody Tygodniowo 87,85 zł Miesięcznie 375,83 zł Rocznie 4 510,17 zł Powracając do naszej rodziny, zapłaci ona:

7 Co robić, żeby oszczędzać wodę? W dzisiejszych czasach dużo osób zadaje sobie to pytanie. Przecież nie wszyscy ludzie mają dostęp do czystej wody. Pamiętajmy, że mimo to, że woda zajmuje 70% Ziemi tylko 0,65% jest wodą pitną. Dlatego trzeba umieć ją oszczędzać.

8 Można… Zakręcać kran gdy myjemy zęby, zamiast mycia z otwartym kranem.

9 Można… Nie zmywać naczyń pod ciągłym strumieniem wody.

10 Można… Korzystać z prysznica,a nie z wanny.

11 Można… Spuszczać wodę w toalecie małym strumieniem, a nie dużym.

12 Ile możemy zaoszczędzić wody ? Teraz zobaczcie, ile wody można zaoszczędzić korzystając ze sposobów, które przed chwilą pokazaliśmy.

13 Zmywanie naczyń ręczne Zmywanie pod bieżącą wodą – 14 litrów Zmywanie oszczędne - 4 litry Oszczędność:10 litrów

14 Kąpiel Kąpiel w wannie - 60 litrów Kąpiel pod prysznicem - 11 litrów Oszczędność :49 litrów

15 Spuszczanie wody Duży strumień - 5 litrów Mały strumień - 4 litry Oszczędność:1 litr

16 Podsumowanie oszczędzania Nawet jeśli się wydaje, (np. w przypadku spuszczania wody) że oszczędność jest niewielka, to gdyby tak spuścić wodę więcej razy, przypuśćmy 40, oszczędzilibyśmy już 40 litrów wody!

17 Woda stanowi średnio 70% masy dorosłego człowieka

18 Koniec


Pobierz ppt ",,Krople wody i jej przygody” Grupa II Weronika Forysiak(lider) Amelia Jaros Krzysztof Stępniak Hubert Szymczykiewicz Rafał Jóźwiak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google