Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza szkoła liczy 365 uczniów, uczących się w 14 klasach. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Jolanta Kowalska, zaś wicedyrektorem pani mgr Jadwiga Przybyszewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza szkoła liczy 365 uczniów, uczących się w 14 klasach. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Jolanta Kowalska, zaś wicedyrektorem pani mgr Jadwiga Przybyszewska."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Nasza szkoła liczy 365 uczniów, uczących się w 14 klasach. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Jolanta Kowalska, zaś wicedyrektorem pani mgr Jadwiga Przybyszewska. Sekretariat mieści się na parterze szkoły i otwarty jest w godzinach od 7.30 do 15.30 (we wtorek od 8.00 do 17.00).

5

6

7 Otrzymaliśmy ten zaszczytny tytuł od Ministra Edukacji Narodowej. Na zdjęciu tablica zdobiąca front budynku gimnazjum.

8 A to moment odsłonięcia tablicy podczas corocznego Święta Sportu Szkolnego.

9 Zapraszamy do obejrzenia kilkunastu slajdów ukazujących naszą szkołę

10 ekoRÆJ – pracownia ekologiczna, nasza najładniejsza...

11 Pracownia fizyczna

12 Pracownia sztuki i muzyczna

13 Nasza pracownia komputerowa

14 W szkole mamy piętnaście projektorów multimedialnych, które wykorzystujemy zarówno podczas imprez i szkoleń, jak i w czasie lekcji. Na zdjęciu przygotowania do jednego ze szkolnych apeli.

15 Podczas zajęć dydaktycznych wykorzystujemy także pięć tablic multimedialnych z zamontowanymi projektorami i jedną przenośną. Na zdjęciu sala nr 3 – specjalnie przystosowana do korzystania z tablicy multimedialnej zamontowanej na stałe.

16 Biblioteka szkolna, poza swoją zwyczajową działalnością, jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą odrobić lekcje lub skorzystać z Internetu w ramach Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Biblioteka otwarta jest w godzinach: w poniedziałek 8.00 – 14.00 we wtorek 11.00 – 17.00 w czwartek 11.00 – 17.00 w piątek 8.00 – 14.00

17 Biblioteka szkolna – nauka korzystania z katalogów

18 Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

19 Dwa lata temu stworzyliśmy koncepcję i zrealizowaliśmy pomysł na Przyszkolny Ogródek Dydaktyczny. Pracowali przy jego tworzeniu nauczyciele, uczniowie … i firmy specjalistyczne.

20 Nasza sala sportowa – niepełnowymiarowa, ale odremontowana i odmalowana

21 Zapraszamy do obejrzenia kilku migawek z życia codziennego naszego gimnazjum. Na zdjęciu pani dyrektor Jolanta Kowalska.

22 Rejada – coroczne święto naszego patrona Mikołaja Reja.

23 Czasami tak wyglądają święta w Gimnazjum Nr 26

24 Bywają w życiu gimnazjum także momenty poważne, kiedy trzeba pokazać znajomość obyczaju i dojrzałość. Poczet szkolny przygotowuje się do mszy żałobnej.

25 Stale staramy się rozwijać w nas świadomość i zrozumienie odmienności kulturowej. Budować poczucie więzi ponad kulturami. Na zdjęciu jedno z wydarzeń przygotowanych w ramach zajęć dodatkowych „Wielokulturowość” – chanukowy wieczór.

26 Warsztaty dziennikarskie, również cykl zajęć co roku przygotowywany dla chętnych.

27 W tym roku drugoklasiści uczestniczą w wybranych przez siebie zajęciach: teatralnych, plastycznych bądź tanecznych.

28 Zajęcia integracyjne dla klas pierwszych w lesie łagiewnickim

29 Przez cały rok działa Szkolny Klub Turystyczny „Rej-trampki”

30 Przez cały rok uczymy się nie tylko w szkole. Wspomnienie z lekcji przygotowanej przez naszych uczniów w Muzeum Miasta Łodzi.

31 Przez cały rok uczymy się nie tylko w szkole. Wspomnienie z lekcji w Ochotniczej Straży Pożarnej Stare Złotno.

32 Dzień Sportu Szkolnego ma u nas niejedną twarz – tutaj zajęcia z zasad niesienia pierwszej pomocy (2013).

33 Dzień Sportu Szkolnego ma u nas niejedną twarz – tutaj zajęcia z podstaw wspinaczki (2013).

34 Dzień Sportu Szkolnego… i nie tylko sportu. Na zdjęciu kolejny Szkolny Konkurs Talentów.

35 Kawiarenka Literacka – na zdjęciu „Noc z horrorem”.

36 Od kilku lat organizujemy także imprezy dla uczniów szkół podstawowych. Liczymy, że łatwiej będzie im przejść linię dzielącą dzieciństwo od … młodości. Na zdjęciu pokazowa lekcja fizyki – „Dźwięk i hałas”.

37 Zmagania tegorocznego Konkursu Informatycznego dla Szkół Podstawowych.

38 Pedagog szkolny i psycholog pracują na drugim piętrze. Pedagog szkolny : poniedziałek 12.00 -16.00 wtorek 13.00 – 17.00 środa 9.00 – 13.00 czwartek 9.00 – 13.00 piątek 11.00 – 15.00 Psycholog szkolny: poniedziałek 8.00-12.00 wtorek 8.00 – 13.00 środa 13.00 – 17.00 czwartek 13.00 – 17.00 piątek 8.00 – 11.00 Obie Panie opiekują się Stowarzyszeniem Zwariowanych Uczniów (czyli w skrócie SZU).

39 W naszym gimnazjum prowadzony jest sklepik, w którym uczniowie mogą zjeść zarówno słodkie pieczywo, jak i coś na ciepło. Nazywa się „Ptyś” i mieści się na pierwszym piętrze. Posiadamy również stołówkę, a obiady przygotowywane są w ramach cateringu. Można je zamówić z wyprzedzeniem i zjeść cały posiłek lub też zupę, bądź jedynie drugie danie. W roku szkolnym 2013/2014 ceny posiłków wynoszą 8,50 zł za cały obiad, 6 zł za drugie danie i 2,50 zł za zupę.

40 A to szkolny sklepik „Ptyś”, a w nim pan Marek (czyli SZEF).

41 Uczymy trzech języków obcych. Języka angielskiego w grupach dla uczniów zaawansowanych, zaś języka hiszpańskiego i niemieckiego od podstaw. Wyboru języka głównego dokonuje się w momencie wyboru klasy. Poszukujemy różnorodnych form nauki języków obcych – wyjeżdżamy w ramach różnych programów za granicę (np. trzy lata temu i dwa lata temu do Turcji, cztery lata temu do Niemiec i Izraela, poprzednio do Anglii, Finlandii i Włoch) oraz organizujemy wideokonferencje z naszymi partnerami (posiadamy profesjonalny sprzęt dzięki organizacji Global Leap).

42 Warsztaty rzeźbiarskie w Pałacu Młodzieży w ramach projektu „Pomniki mówią” realizowanego w programie „Młodzież w działaniu” (X 2013). Wspólnie z naszymi gośćmi z Turcji przygotowujemy własne pomniki przyszłości...

43 W ubiegłym roku szkolnym zakończyliśmy dwuletni wielostronny projekt partnerski Comenius, zresztą nie pierwszy raz. Ostatni projekt, zatytułowany „Co nas różni, to nas łączy”, pozwolił nam na współpracę ze szkołami z Litwy, Rumunii, Hiszpanii, Turcji i Węgier. Poza kontaktami poprzez specjalnie uruchomioną stronę internetową i profile na portalach społecznościowych, odbyły się wizyty we wszystkich krajach partnerskich. W czerwcu 2013 r. gościliśmy naszych partnerów w Łodzi na wizycie podsumowującej. Opracowywaliśmy wspólne tematy, dotyczące kultury naszych obszarów. Stworzyliśmy kalendarze ze zdjęciami naszych szkół i wizytówkami miast oraz międzynarodową książkę kucharską, ukazującą te dania, które każda ze stron uważała za najgodniejsze uwagi smakosza.

44 Wycieczka do Turcji – odwiedziny szkoły partnerskiej w ramach projektu „Co nas różni, to nas łączy”

45 Co roku nauczyciele naszego gimnazjum umożliwiają uczniom uczestnictwo w wielu formach zajęć dodatkowych, zarówno pozwalających uzupełnić wiedzę i umiejętności tym słabszym, jak i rozwinąć zainteresowania chętnym. Przygotowujemy także naszych podopiecznych – i to z sukcesami – do olimpiad i konkursów przeznaczonych dla uczniów zdolnych. W I semestrze roku 2013/2014 oferta zajęć dodatkowych obejmowała 20 kół zainteresowań, wliczając do tej listy wielce szacowne i trwające od lat zajęcia, jak chociażby „Kawiarenkę Literacką”, Koło informatyczne czy Caritas. Rozpiętość tematów jest ogromna, od wiedzy o sztuce, czy znajomości Biblii, przez zagadnienia mediów i sport, aż po taniec towarzyski.

46 Staramy się dobrze przygotować do egzaminu gimnazjalnego każdego naszego ucznia, nawet najsłabszego. Co roku przedstawiamy bogatą ofertę zajęć wyrównawczych, skierowanych do klas drugich i pierwszych oraz przygotowujących już bezpośrednio do egzaminu, dla klas trzecich. W roku obecnym uczniowie pracują w 15 grupach przygotowując się do egzaminu oraz odrabiają zaległości z polskiego, niemieckiego, angielskiego, historii, wos-u, geografii, fizyki, chemii i matematyki. Cały tydzień pełną parą pracują nasi nauczyciele wf-u. Po lekcjach można w gimnazjum zagrać w piłkę nożną, piłkę siatkową, koszykówkę, tenis stołowy, unihokej czy po prostu uprawiać gimnastykę. Dodatkowe zajęcia rozwijające organizm to także rajdy. Organizujemy je raz w miesiącu, zawsze w sobotę, według ustalanego we wrześniu harmonogramu.

47 W 2011 roku po raz pierwszy przyznaliśmy honorową nagrodę uczniowi, który miał najwyższy łączny wynik ze wszystkich części egzaminu gimnazjalnego. Był nim Remigiusz Kaczmarek. W 2012 roku statuetkę otrzymała Marta Kania, a w 2013 – Magdalena Skrobirando (na zdjęciu).

48 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji ukazującej Publiczne Gimnazjum Nr 26 w Łodzi. Zapraszamy na Drzwi Otwarte w piątek, 28 lutego 2014 roku, w godzinach 17.00 – 19.00. Prosimy pamiętać, że wszystkie informacje przydatne rodzicom naszych obecnych i przyszłych uczniów (także kryteria naboru) zgromadziliśmy na stronie internetowej: www.gim26.edu.plwww.gim26.edu.pl


Pobierz ppt "Nasza szkoła liczy 365 uczniów, uczących się w 14 klasach. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Jolanta Kowalska, zaś wicedyrektorem pani mgr Jadwiga Przybyszewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google