Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Samorząd Uczniowski SP 3 w Ciechanowie „Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w działaniach SU”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Samorząd Uczniowski SP 3 w Ciechanowie „Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w działaniach SU”"— Zapis prezentacji:

1 Samorząd Uczniowski SP 3 w Ciechanowie „Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w działaniach SU”

2 Prace naszego Samorządu rozpoczęliśmy praktycznie następnego dnia po wyborach, które miały miejsce 29.09.2015r Nowymi przedstawicielami naszej społeczności w składzie Samorządu uczniowskiego zostali: Czajkowski Sebastian z klasy 6a-przewodniczący/67 głosów/ Piasecki Adam z klasy 6d -I Zastępca przewodniczącego/57 głosów / Fedor Julia z klasy 5a-II Zastępca przewodniczącego/54 głosy/ Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w SP 3 został w roku szkolnym 2015/2016 p. Bogdan Piotrowski

3 Spotkania członków Samorządu w naszej szkole Tak naprawdę to nie mamy sztywno ustalonego terminarza spotkań naszego Samorządu. Spotykamy się w zależności od potrzeb w danym czasie. Staramy się realizować nasze zadania na bieżąco.

4 Pierwszą wspólną inicjatywą członków Samorządu było porządkowanie miejsca pamięci przed 1 listopada 27 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wzięli udział w uporządkowaniu miejsca wiecznego spoczynku młodego harcerza, ucznia Gimnazjum Kazimierza Trentowskiego, który poległ 18 VIII 1918r. w walce z Niemcami stacjonującymi wówczas w Ciechanowie.

5 Można powiedzieć, że chrzest bojowy jeśli chodzi o logistykę Samorząd przeszedł przy organizacji pierwszej DYSKOTEKI Samorząd Uczniowski naszej szkoły w dniu 5 listopada zorganizował DYSKOTEKĘ dla uczniów klas IV-VI. Zabawa rozpoczęła się o godz. 16:30 i trwała do godz. 19:30. Wszyscy uczestnicy bawili się praktycznie do samego końca

6 Współpraca z Samorządem w Gimnazjum nr 2 Z racji, że stanowimy Miejski Zespół Szkół wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 2 trudno nie prowadzić daleko idącej współpracy Przykładem takiej korelacji był zapewne wspólny wyjazd do schroniska dla zwierząt w Pawłowie gdzie miały miejsce „Mikołajki w Schronisku” /04.12.2015r/ w ramach akcji "Świąteczna paka dla psiaka„ Tego dnia grupa uczniów zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum nr 2 pod kierunkiem p. Marzeny Falęckiej oraz opiekuna SU SP3 p. Bogdana Piotrowskiego zawiozła do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie pokaźną ilość, zebranej wcześniej przez wszystkich uczniów szkoły karmy, koców i różnego rodzaju przydatnych drobiazgów. W tegorocznym finale akcji "Świąteczna paka dla psiaka" zebrano rekordową ilość 3 ton karmy.

7 Udział w akcji „Przywróćmy dzieciom uśmiech” Nasza szkoła odpowiadając na ofertę Fundacji "Przyjazny Świat Dziecka„ przyłączyła się do akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech” Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka.

8 Samorząd Uczniowski naszej szkoły w porozumieniu z Zespołem ds. Promocji Zdrowia ogłosił KONKURS na najładniejszą salę lekcyjną w SP3. Celem konkursu jest uświadomienie uczniom odpowiedzialności za estetykę sal lekcyjnych, oraz stworzenie w salach klimatu i atmosfery sprzyjającej nauce. Konkurs trwać będzie do dnia 30 maja 2016r. Komisja konkursowa złożona z członków Samorządu Uczniowskiego SP3 ocenia: CZYSTOŚĆ WYSTRÓJ SALI ORAZ ATRAKCYJNE POMYSŁY NA DEKORACJE SALI W każdym miesiącu można zdobyć od 1 do 6 punktów

9 Makieta dotykowa naszego miasta Odpowiadając na inicjatywę p. Prezydenta naszego miasta Samorząd Uczniowski naszej szkoły przystąpił do akcji budowy makiety dotykowej miasta, która miałaby być utworzona ze złomu kluczy i innych mosiężnych elementów, które zapewne można znaleźć w większości polskich domów. Liczymy, że uda się rozpropagować wśród uczniów naszej szkoły pomysł zbiórki materiałów. Oczekujemy w tym miejscu również na wydatną pomoc i zrozumienie ze strony rodziców.

10 Apel z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 3 Tradycyjnie w maju Szkoła Podstawowa nr 3 obchodzi „Dzień Patrona”. Z tej okazji odbył się uroczysty apel w którym wzięli też udział członkowie naszego Samorządu. Artyści przypomnieli społeczności szkolnej, nauczycielom i zaproszonym gościom legendę o Lechu, Czechu i Rusie, która dostarczyła wszystkim głębokich przeżyć. Na część artystyczną złożyły się także wiersze, piosenki i taniec. Nasi uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby uroczystość zapadła w pamięci i sercach uczestników.

11 "Jesteśmy biało - czerwoni" - dzień flagi w Miejskim Zespole Szkół Nr 1 Dzień 5 maja 2016 w naszej szkole był dniem biało - czerwonym. Uczniowie ubrani w białe lub czerwone koszulki zebrali sie przed budynkiem szkoły i utworzyli żywą flagę Polski.

12 Wszystkie przedstawione informacje są również dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce Samorząd Uczniowski pod adresem www.mzs1ciechanow.pl Dziękujemy


Pobierz ppt "Samorząd Uczniowski SP 3 w Ciechanowie „Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w działaniach SU”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google