Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Dorota Terakowska 2. Kazimierz Szymeczko 3. Beata Ostrowicka 4. Beata Ostrowicka 5. Kazimierz Szymeczko 6. Kazimierz Szymeczko 7. Monika Lipska Zemsta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Dorota Terakowska 2. Kazimierz Szymeczko 3. Beata Ostrowicka 4. Beata Ostrowicka 5. Kazimierz Szymeczko 6. Kazimierz Szymeczko 7. Monika Lipska Zemsta."— Zapis prezentacji:

1 1. Dorota Terakowska 2. Kazimierz Szymeczko 3. Beata Ostrowicka 4. Beata Ostrowicka 5. Kazimierz Szymeczko 6. Kazimierz Szymeczko 7. Monika Lipska Zemsta budzika Tam gdzie spadają anioły Fałszerze w sieci Niezwykłe wakacje Zaledwie kilka dni Pościg za czarną hondą Ćmy i motyle

2 O tym, że przedmioty w naszym domu rozmawiają, kiedy nas tam nie ma - wie każde dziecko. Ale o czym rozmawiają? O, to już nie każdy może usłyszeć. Do tego trzeba być pisarzem z bardzo wyczulonym słuchem. A później umieć opowiadać to, czego się wysłuchało. Tak właśnie, jak w tej książce...

3 Książka Doroty Terakowskiej stanowi kolejny krok w poszukiwaniach przez autorkę odpowiedzi na najistotniejsze pytania egzystencjalne. Fabuła rozwija się w dwóch przenikających się poziomach: pierwszy ziemski, gdzie rozgrywa się historia dziewczynki, która utraciła swego Anioła Stróża i stara się go odzyskać. Drugi kosmiczny, gdzie Anioł Stróż walczy ze swym ciemnym bratem bliźniakiem i pozbawiony mocy spada na ziemię. Powieść zarówno dla młodzieży jak dorosłych, jest próbą przedstawienia złożonych relacji pomiędzy dobrem a złem, między porządkiem ziemskim a boskim, wiarą i wiedzą, między człowieczeństwem a boskością. Pod względem fabularnym powieść poprowadzona jest brawurowo i czyta się ją jednym tchem.

4 Gimnazjaliści z Rudy Śląskiej: Gogel, Master i ekolożka Sójka zostają oskarżeni o dewastację szkoły. Oto na parapecie rysują znaki, które stają się przyczyną ich problemów. Jedynym pozytywnym wyjściem z sytuacji jest zmazanie rysunków. Pytanie – jak to zrobić? Gogel wpada na doskonały pomysł, żeby parapet zalać żrącym kwasem. Gdy to czyni, na całym korytarzu unoszą się dziwne opary. Widok jest przerażający: farba spłynęła, a razem z nią lamperia. To ostatnie szczęśliwe dni szalonych gimnazjalistów. Nadszedł czas pracy społecznej po godzinach. Na tym nie koniec. Sójka, Gogel i Master otrzymują ujemne punkty. W głowie Gogla świta szatański pomysł: jak odwrócić los i odzyskać stracone punkty. Nic prostszego, tylko przypodobać się nauczycielom. Ale jak? Na przykład wzbogacić „Kącik historyczny” wartościowymi banknotami z poprzedniej epoki…. Młodociani fałszerze biorą się do pracy. Jak zapewne się domyślacie prawdziwe problemy dopiero się zaczynają…

5 Koniec roku szkolnego już blisko. Wszystko wskazuje na to, że lato będzie całkiem zwyczajne. Piątka przyjaciół zamierza spędzić wakacje w swoim miasteczku. Czy nudne łowienie ryb w pobliskiej rzece może być początkiem fantastycznych wydarzeń? Bohaterowie przeżywają niesamowite przygody, odbywają przedziwne podróże w czasie i przestrzeni, są świadkami niecodziennych wypadków, poznają tajemnicę sprzed wieków...

6 Zaledwie kilka dni to historia dwóch przyjaciółek, ich perypetii sercowych i stawiania pierwszych kroków w dorosłość - kłopoty w szkole i w domu, niemożność porozumienia się z rodzicami, pierwsza wielka miłość.

7 W książce zrównoważony haker Gogel plus pokręcona ekolożka Sójka plus zakochany w Sójce, grach fabularnych i historii Master równa się niezła draka! Jaka? Oczywiście kryminalna! Wymieniona wyżej trójca uczy się grzecznie w ostatniej klasie gimnazjum, ale po lekcjach prowadzi prywatne śledztwo. Jedyny trop wiodący do nieuchwytnego bandyty, to ślad opon umykającej czarnej hondy i przerażony zając, który zresztą przepadł bez wieści. Czy paczka z Rudy Śląskiej wie, w co się pakuje? Nie, ale płonie z ciekawości! Czy dostąpi iluminacji i miejsce, w którym ukrywa się przestępca zostanie jej objawione? Hm Znakomita lektura dla fanatyków komputerów, starych dziejów i poszukiwaczy tajemnic.

8 Ćmy i motyle" zdobyły nagrodę w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT. Szesnastoletnia Tamara jest osobą dosyć przekorną. Lubi iść pod prąd, preferuje styl cygańsko-hippisowski i kolor wrzosowy. Mieszka we Wrocławiu z mamą, wielbicielką nowoczesnego stylu życia i właścicielką ekskluzywnego salonu kosmetycznego, oraz jej przyjacielem Igorem, pracownikiem prężnej agencji reklamowej. Ojciec, który także przed rozwodem rzadko bywał w domu, teraz mieszka w Kanadzie i nie utrzymuje kontaktów z córką. Te wakacje Tamara ma spędzić u nieznanej jej bliżej siostry ojca, w małym miasteczku na południu Polski. Jest pewna, że to będą najgorsze wakacje w jej życiu, bo co ciekawego może wydarzyć się w takim Wrzosowie?! Pilnie skrywane sekrety przeszłości, zagadkowe, niezwykłe postaci, magiczne amulety i godziny odmierzane miejskim zegarem słonecznym sprawią jednak, że Tamara przekroczy ramy czasu i otworzy skarbiec rodzinnych tajemnic... Czy upora się z demonami przeszłości?


Pobierz ppt "1. Dorota Terakowska 2. Kazimierz Szymeczko 3. Beata Ostrowicka 4. Beata Ostrowicka 5. Kazimierz Szymeczko 6. Kazimierz Szymeczko 7. Monika Lipska Zemsta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google